Şimdi Ara

Gelecek 10 yıl içinde uçak biletleri bedava olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelecek 10 yıl içinde uçak biletleri bedava olabilir

Havayolu taşımacılığına ilgi her geçen yıl hem ülkemizde hem de küresel ölçekte artış gösteriyor. Ülkemizde özellikle son yıllarda her ile havaalanı sloganıyla önemli bir hamle yapılmaya başlamış durumda. Bazı yabancı ülkelerde ise çeşitli vergi indirimleri ile teşvik yaratılmaya çalışılıyor. Örneğin İngiltere’de 97 Pound’a kadar (yaklaşık 400 TL) olmak üzere çocuklardan vergi alınmamaya başlanmış.

1985 yılında İrlanda’da kurulan ve on yıldan uzun süredir düşük maliyetli uçak biletleri ile ses getiren Ryanair CEO’su Michael O’Leary, uçak biletleriyle ilgili iddialı açıklamalar yaptı. Yaptıkları son kampanya ile 250 bin koltuğu 9.99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satmaya başlayan Ryanair CEO’su, gelecek 5 ile 10 yıl içinde uçak biletlerinin bedava olabileceğini düşündüğünü belirtiyor.

Havalimanları Kilit Rol Oynayacak 

Geçen yıl rekor gelir elde eden şirket, havaalanı işletmecileri ile gelir paylaşımı yoluyla bedava uçuşların hayal olmadığını söylüyor. Bu açıklamayı kendi şirketi ekseninde yapan CEO, çeşitli anlaşmalar ile Ryanair’in bedava uçak bileti sunabileceği iddiasında. CEO’nun açıklamalarına göre Ryanair, özellikle havalimanı işletmecilerinden cazip teklifler aldığı için hali hazırda dönem dönem ücretsiz uçak bileti teklifleri sunabiliyor.

Filosunda 320 adet Boeing 737-800 bulunan Ryanair, 191 farklı noktaya uçuş yapıyor. Bu yıl 119 milyon yolcu taşıyan Ryanair, çok hızlı büyüyor. Şirketin 2024 yılı hedefi bir yıl içinde 200 milyon yolcu taşıma sınırını aşmak olarak belirlenmiş. Bu arada küresel ölçekte uçak biletlerinin bu yılın Nisan – Eylül dönemi arasında geçen yıla kıyasla %10 düştüğü gözlenmiş. Ayrıca bu yıl da Kasım 2016 – Mart 2017 arasında ücretlerin %13-15 arasında düşmesi bekleniyormuş.

• Biz yine de 50 lira vergisini veririz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ucusa 1-2 tane bedava bilet koyarlar, geri kalanlardan parasi cikar nasilsa.
  • Ryanair tabi bileti bedava gibi fiyattan satip aldiginiz havadan oksijen miktarina gore ekstra fiyat istedigi icin bedava yapar. Zaten 10€ luk bilete checkin icin 50€ istediklerini biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lotraranel

Ryanair tabi bileti bedava gibi fiyattan satip aldiginiz havadan oksijen miktarina gore ekstra fiyat istedigi icin bedava yapar. Zaten 10€ luk bilete checkin icin 50€ istediklerini biliyorum.

Internetten check-in yapıp çıktısını goturebilirsiniz o zan ücretsiz. El barajı da ücretsiz. Ben de Ryan Air ile uçmuştum. Tek sıkıntısı bazı şehirlerdeki uzak ve küçük havalimanlarina iniş yapıyor. Şehir merkezine gitmek 1- 1,5 saat surebiliyor.

• He gardaş he bedava olur he.

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

quote:

Orijinalden alıntı: lotraranel

Ryanair tabi bileti bedava gibi fiyattan satip aldiginiz havadan oksijen miktarina gore ekstra fiyat istedigi icin bedava yapar. Zaten 10€ luk bilete checkin icin 50€ istediklerini biliyorum.

Internetten check-in yapıp çıktısını goturebilirsiniz o zan ücretsiz. El barajı da ücretsiz. Ben de Ryan Air ile uçmuştum. Tek sıkıntısı bazı şehirlerdeki uzak ve küçük havalimanlarina iniş yapıyor. Şehir merkezine gitmek 1- 1,5 saat surebiliyor.

En son barcelona venedik ucusunda (2015) online checkin e izin vermemisti bana. Sistem degistimi bilmiyorum fakat ne zaman binsem benzer sacmaliklar oluyor. İnternette de ryanair alay konusu oyle pegasus gibi degil felaket yani

• uçak kazalarıda %80 oranında artar o zaman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedava oluyorsa biz bagaj kismindada gideriz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bedava olmasın zaten boku çıkıyor... İbb 15 temmuz zamanı ulaşımı bedava yapmıştı hayatımda full çektiğini görmediğim otobüs daha ilk duraklarda full dolmuştu. Hadi bir gün olsa neyse millet heves ediyor dersinde belki 15 gün bedavaydı

• Gelecek 10 yıl içinde düşen uçak sayısı artacakmış
  • "Gelecek 10 yıl içinde uçak biletleri bedava olabilir."

Not : Türkiye hariç

• Biz de anca he gardaş he deriz işte :)

• Her ile havaalanı mı? Çok arabesk çok fakir buldum. O yüzden yetmez diyorum yetmez. Daha çılgın ve acayip ötesi bir fikrim var benim.

Her apartmana helikopter pisti

Şöyle bir düşününce gayet mantıklı duruyor. Yani
    BÜYÜK DÜŞÜN TÜRKİYEM!
    HEP İLERİ HEP İLERİ .KİM TUTAR SENİ.

Araba da araba kurtulalım artık şu çağdışı tenekelerden. Bize yeni heyecanlar yeni ufuklar lazım.

Türkiye büyüyor.
    Dolar büyüyor .
    Benzinin mazotun fiyatı büyüyor.
    Antalyalı çiftçilerin öfkesi büyüyor .
    Kredi ve kredi kartı borçları büyüyor.
    Vatandaşın cebindeki delik büyüyor.
    İşsizlik, yoksulluk ,fakirlik büyüyor.
    Çaresizlik, umutsuzluk, tükenmişlik büyüyor.

Bu kadar büyüklük bize fazla geliyor fazla!

Gelelim ilgi çekici haberimize,

Bazı yabancı ülkelerde ise çeşitli vergi indirimleri ile teşvik yaratılmaya çalışılıyor. Örneğin İngiltere’de 97 Pound’a kadar (yaklaşık 400 TL) olmak üzere çocuklardan vergi alınmamaya başlanmış.

Burada bir şey eksik ama ne eksik hadi bilin bakalım der gibi bizim editör. Bizi düşünmeye sevk ediyor.
    Takdir ettim. Hep hazıra kon hep hazıra. Nereye kadar eyyy takipçi.

Haber yabancı kaynaklı olduğu için bazı noktalar açıkta kalmış ve akıldaki sorulara cevaplar bulamıyoruz
    Mesela
    Uçak biletleri bedavaya ya da çok çok ucuza nasıl verilecek?
    Bu soruya şöyle bir cevap verilmiş haberde

havalimanı işletmecilerinden cazip teklifler aldığı için hali hazırda dönem dönem ücretsiz uçak bileti teklifleri sunabiliyor.

Bu işletmeciler kim? Bilmeyenler merak ediyordur.
    Bu işletmecilerden gelen cazip teklif nasıl bir teklif ?

Havaalanı işletmecileri ile gelir paylaşımı yoluyla bedava uçuşların hayal olmadığını söylüyor.

Gelir paylaşımı derken ne kastediliyor?
    Açıklanması gerek açıklamak gerek.

Neden mi? Esas mesele Türkiye de ondan.Bu detayları öğrenelim ki
    Biz bu projeyi uygular mıyız uygulayabilir miyiz ? Ona bakalım.

Bizdeki havaalanı işletmecileri kimler?
    Bu cazip teklifler bizim işletmecilerden de gelir mi ?
    Gelirse şayet ne zaman gelir?
    Bu gelir paylaşımı gerçekleşir mi?
    Bizim işletmeciler vatandaş için gelirini paylaşır mı?

Kafamda deli sorular yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 23 Kasım 2016; 18:04:37 >

• Adamlar €9.9 uçak bileti satıyor. Bizim havayolları şirketleri uçak bileti ve vergiler dışında 10-20 TL bilet kesim ücreti alıyor.

• Havalimanı vergisi diye bir şey var. Millerimle ücretsiz alsan bile bu vergiyi ödüyorum. Zaten bedava olan bir şeyi bizim halkın bünyesi kaldırmaz.
  • ücretsiz seyahat vergisi + vergi harcı vs vs == 45 Tl
  • İstanbulun 2. büyük havalimanı Sabiha Gökçen havalimanı malezyalılara satıldı. Uyan Türkiyem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz şimdi saatleri dünya saatine göre ayarlamıyoruz dahada saatler değişmeyecekmiş.Demek istediğim dünya saati bizi etkilemiyorsa bedava olayıda etkilemez arkadaşların dediği gibi birde üste vergisini veririz.

• boşa sevinmeyin bizim ülkede olmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.