Şimdi Ara

Galaxy S6 Android 7.0 Nougat ile testlerde gözüktü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galaxy S6 Android 7.0 Nougat ile testlerde gözüktü 

Samsung'un Android 7.0 Nougat beta sürümünü S7 ve S7 Edge kullanıcılarına sunmasının ardından Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri için de çalışmalara hız verdiği biliniyordu.

GFXBenchmark yazılımının veri tabanında Android 7.0 Nougat kullanan  bir Galaxy S6 sonuçları bulunması dikkatli gözlerden kaçmadı.

[bkzdh=87439] 

Yeni Samsung  UX

Samsung'un elden geçirilmiş bir arayüzü Android 7.0 ile birlikte kullanıcılara sunacağı biliniyor. Ancak tüm özelliklerin 7.0 Nougat güncellemesi alan tüm cihazlarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Geçtiğimiz yıllarda Galaxy S ve Note  serilerinde tüm yeni özelliklerin gelmediğini görmüştük ancak geçtiğimiz 2 yıldır tüm özellikler mümkün olduğunca geliyordu. Şu anda yeni kullanıcı arayüzünün Galaxy S6'ya hangi özellikleri ekleyeceği tam olarak belli değil.

Galaxy S6 Android 7.0 Nougat ile testlerde gözüktü  

• Tek bildiğim, telefona 2. güncellemeyi yapmıcan ağa.

İlk güncelleme telefonun eksiklerini giderir.

İkinci güncelleme telefonu yavaşlatıp yeni telefon aldırır.

• Bir yerden sonra güncellemeye gerek yok ki zaten dostum, ben şahsen son sürüm kullanma zorunluluğu hissedenleri anlamıyorum.
    Kayda değer bir değişiklik/özellik gelmiyor, yeni uygulamalar desen halen çok eski sürümlerle bile çalışabiliyor.
    Sürekli övülen IOS'ta bile cihaz ağırlaşıyor 2 seneden sonraki sürümlerde. Eski telefonum 4s IOS 9 ile IOS 6'ya göre ciddi oranda hantallaşmıştı.
    Şu an s6 edge+ kullanıyorum, android 7 güncellemesi gelince testlerine bakarım performansı etkiliyorsa hiç yüklemem bile. 6.0'ın zararı yok ve gayet stabil.
  • Şu androidi yüceltmek için "apple iOS'i yavaşlatıyor ya." Diyenlere çok gülüyorum.. 2013 yılında çıkan bir cihaza 7.0 versiyonunu versinler bakalım makina ne oluyor? Bir yere kadar yeniliği kaldırır.. hoş android şişen ve düzenli sıfırlanması gereken işletim sistemi olduğunu unutmamak lazım. Güncelleme alamayanın tesellisi demek ki iOSu kötülemek..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

Şu androidi yüceltmek için "apple iOS'i yavaşlatıyor ya." Diyenlere çok gülüyorum.. 2013 yılında çıkan bir cihaza 7.0 versiyonunu versinler bakalım makina ne oluyor? Bir yere kadar yeniliği kaldırır.. hoş android şişen ve düzenli sıfırlanması gereken işletim sistemi olduğunu unutmamak lazım. Güncelleme alamayanın tesellisi demek ki iOSu kötülemek..

iosu kötüleyen biri değilim. Ama snap 410 ile çıkan general mobile 4g 2 büyük güncelleme alıp mis gibi çalışıyosa sıkıntı güncellemeyi verirken saçma sapan şeyler yapan firmalardadır. iosun sıkıntısı ise 2 güncellemeden sonra kasma sorunudur; androidde de onlarca uygulama ve gereksiz kaba arayüz sorunu var. (general mobile 4g 2013 yılı değil 2015 başı ama özellikleri döneminin orta seviyesi bile değildi.)

• 2011 de cikan s2 de Android 7.1 kullanabiliyoruz. Su an beta oldugu icim arada reset falan atiyorda 2 ay sonra rahat rahat kullaniriz

Android 6.0.1 zaten guzel calisiyor. Duzgun yapilirsa gayette kullanilir oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

Şu androidi yüceltmek için "apple iOS'i yavaşlatıyor ya." Diyenlere çok gülüyorum.. 2013 yılında çıkan bir cihaza 7.0 versiyonunu versinler bakalım makina ne oluyor? Bir yere kadar yeniliği kaldırır.. hoş android şişen ve düzenli sıfırlanması gereken işletim sistemi olduğunu unutmamak lazım. Güncelleme alamayanın tesellisi demek ki iOSu kötülemek..

Çöpp apple

• 6.0 iyi mi?özellik açısından iyi de sorunları var.

• hadi şimdiden hayırlı olsun s6 kullanıcıları...

• Bana sorarsanız gayet iyi. Pil harici geliştirilebilir pek bir şey yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Bana sorarsanız gayet iyi. Pil harici geliştirilebilir pek bir şey yok gibi.

Valla hocam,Şikayetçi olanlar var.

• Android her yeni versiyonla mükemmele doğru ilerliyor.

• sikayetci olanlar genel olarak firmalarin dagitti guncellemelerden sikayetci. google tarafindan yayinlananda cok aman aman bi sorun yok.Firmalar bin tane uygulama daha gomuyor ondan sonra sarj da az gider telde yavaslar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Bir yerden sonra güncellemeye gerek yok ki zaten dostum, ben şahsen son sürüm kullanma zorunluluğu hissedenleri anlamıyorum.
    Kayda değer bir değişiklik/özellik gelmiyor, yeni uygulamalar desen halen çok eski sürümlerle bile çalışabiliyor.
    Sürekli övülen IOS'ta bile cihaz ağırlaşıyor 2 seneden sonraki sürümlerde. Eski telefonum 4s IOS 9 ile IOS 6'ya göre ciddi oranda hantallaşmıştı.
    Şu an s6 edge+ kullanıyorum, android 7 güncellemesi gelince testlerine bakarım performansı etkiliyorsa hiç yüklemem bile. 6.0'ın zararı yok ve gayet stabil.

Bana göre emojiler güncelleme sebebi mesela. Emoji kullanmayan için gereksiz.
  • bunun bir sektör olduğunun ve işin içinde komplike bir danışıklı dövüş olduğunun farkında olmayanlar lütfen durup bir daha düşünsün...Güncellemeleri yıllardır takip edenler aynı yemeğin ısıtılıp tekrar önümüze sunulduğunu zaten biliyorlardır...peki bize ne yapmak düşüyor ? Doğru ve ihtiyaca yönelik hardware bilgisi, bilinçli son kullanıcı ile buluşur ve bu tüketim tuzağına düşmeden hareket kabiliyeti yakalanırsa, işin software kısmındaki kapitalist çarka paçamızı kaptırmadan gayet güzel yolumuza devam ederiz...En yeni ve en iyiyi yakalamak yerine en verimli ve en gerekliyi tercih ederek işe başlanmalı, elimizdeki cihazların yazılımdan bağımsız değerlendirilip birer bilgisayar olduğunu fark etmekle işe başlayabiliriz....Güncelleme almayın demiyorum..güncellemeye ihtiyacınız olmadığını anlayın lütfen...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.