Şimdi Ara

Organik ürün satışı yapan e-ticaret girişimi Tazedirekt, Migros'a satıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Organik ürün satışı yapan e-ticaret girişimi Tazedirekt, Migros'a satıldı 
    Son dönemin en önemli ve aktif internet yatırımcılarından Hasan Aslanoba’nın kurucusu olduğu, organik ve taze ürünlerin satışının gerçekleştirildiği Tazedirekt’e sürpriz bir talip çıktı. Aslanoba kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajla markanın Migros’a satıldığını duyurdu.

Geride bıraktığımız şubat ayında piyasa koşulları ve operasyonel dengeler sebebiyle kapatılacağı resmi olarak açıklanan Tazedirekt.com, çok geçmeden hizmetlerini tamamen sonlandırmıştı. Girişimin başındaki isim Hasan Aslanoba, paylaştığı bir açıklamayla e-ticaret platformunu neden kapattığına açıklık getirdi.

Zarar beklentilerin çok daha fazla üzerinde çıktı 

İlk 4-5 yıl zarar etmeyi göze aldığını ancak gerçekleşen asıl zararın beklentilerin oldukça üzerinde olduğunu belirten Aslanoba, tüm kar/zarar tablolarında farklı senaryolar üzerinde kafa yorduğunu ancak bir türlü çıkış yolu yaratamadığını ifade etti. Bir çözüm üretilememesinden ve yönetici kadrosunda yaşanan sıkıntılardan dolayı kapatma kararı aldığını ifade eden girişimci, ölçeğin arttığını fakat beklenilen verimin alınamadığını dile getirdi.

Tazedirekt’in satışına dair henüz detaylar açıklanmasa da anlaşmanın marka, tasarım, yazılım, fotoğraf ve mevcut verileri kapsadığı tahmin ediliyor. Diğer bir deyişle çiftlik gibi fiziksel varlıkların satışının anlaşmaya dahil olmadığı düşünülüyor. Bakalım Tazedirekt’in Migros çatısı altındaki yolculuğu nasıl olacak…

• İlk 4-5 yıl zarar etmeyi göze aldığı halde demek ki öyle bir zarar etmiş ki, adamın gözleri kararmış. Acaba ne kadar zarar etti?

• normaldir, internette o kadar dolaşmama, tv izlememe rağmen bir reklamına dahi denk gelmedim. reklamı geri plana atarlarsa böyle olur tabi. insanların haberi yok ki kullansın

• Erikli su eski CEO'su mu kurmuştu yanlış mı hatırlıyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığım bir e-ticaret sitesi, şaşırtmadı lakin Migros aynı performansı gösterebilir umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Kullandığım bir e-ticaret sitesi, şaşırtmadı lakin Migros aynı performansı gösterebilir umarım

Bunlar iyi şeyler değil. Neticede büyükler küçükleri aldıkça rekabet iyice azalacak. Organik ürünler pahalıyken daha da pahalı konuma gelecek gibi.

Neyse bize hava hoş.
  • Ailece organik kullanmadığımız için bizlik bir şey yok.

• Ben ilk kapatma alindigi gunde demistim direk kapatma yerine ortalik yoluna gitselerdi diye tercih ettigim gzl bir alisveris sitesi su ozel mantarlardan satmaya baslasalar kilo kilo alacagim umarim baslarlar.

Imparator mantarini bekliyorum hangisi ilk satarsa her ay alacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Kullandığım bir e-ticaret sitesi, şaşırtmadı lakin Migros aynı performansı gösterebilir umarım

Bunlar iyi şeyler değil. Neticede büyükler küçükleri aldıkça rekabet iyice azalacak. Organik ürünler pahalıyken daha da pahalı konuma gelecek gibi.

Neyse bize hava hoş.

Ben fiyat değilde kaliteden ödün verme ihtimallerini çok yüksek görüyorum, bu saatten sonra biraz araştırıp alacağım buradan, zira migros dan alıp bize verseler almayacak mıyız organik diye değil mi? Bu riski göze alamayız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Neyse bize hava hoş.

Ben fiyat değilde kaliteden ödün verme ihtimallerini çok yüksek görüyorum, bu saatten sonra biraz araştırıp alacağım buradan, zira migros dan alıp bize verseler almayacak mıyız organik diye değil mi? Bu riski göze alamayız

Bırak sen şimdi bu ayakları, iPhone 7 Plus için ne diyorsun?

Sıcak fırsatlar bölümünde de görmüyorum zaten seni.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Neyse bize hava hoş.

Bırak sen şimdi bu ayakları, iPhone 7 Plus için ne diyorsun?

Sıcak fırsatlar bölümünde de görmüyorum zaten seni.

Şu saate kadar almayan bence 2017 modeli beklemeli, özel bir cihaz gelme ihtimalini göz önünde bulundurmak lazım. 7 plus genel anlamda kabul görmedi zaten, fırsatlık bir fiyata da düşmeyecektir yenisi çıkana kadar.

Sıcak fırsatların yolunu bile bilmiyorum ama eksiklik bu, bir çok şeyi ucuza getirebiliriz orayı takip edip evvela mezarcı olup çıkmaktan kokruyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Migros önce kendine çeki düzen versin. Marketleri kapatıp tamamen e-ticarete dönüştürecekler sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.