Şimdi Ara

Instagram 'canlı yayın' özelliğiyle resmen Periscope'a rakip oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Instagram 'canlı yayın' özelliğiyle resmen Periscope'a rakip oldu 
    Son dönemde Snapchat’in bazı özelliklerini kopyaladığı gerekçesiyle eleştirilen Instagram, görünüşe bakılırsa tüm tepkilere kulaklarını tıkamış durumda. Resmi blog’tan yayınlanan açıklamaya göre iki farklı yeniliğe daha kavuşan sosyal ağ, böylelikle kullanıcı etkileşimi arttırmayı hedefliyor.

Açıklamaya göre Instagram’ın ilk yeniliği hikayelerin özelleştirilmesi oldu. Düzenlemeyle birlikte artık aynı özel mesajlarda (DM) olduğu gibi sadece istediğiniz kişiye ya da gruba hikaye gönderebilmeniz mümkün. Bunun için ekranın sağ üst köşesindeki oka tıkladıktan sonra kamera simgesi üzerinden paylaşım yapmanız yeterli. Üstelik eğer hikaye gönderdiğiniz kişi ekran görüntüsü alırsa durumdan haberdar oluyorsunuz.

Instagram, Snapchat'in ardından Periscope'a rakip oldu 

Sosyal ağın ikinci yeniliği ise canlı yayınlar. Kullanıcılar artık hikayeler ekranında yer alan "Live" sekmesine tıklayarak anında canlı yayın başlatabilecekler. İzleyiciler aynı Periscope’ta olduğu gibi yorum yazabilecek ve kalp gönderebilecekler. Diğer taraftan beğendiğiniz bir mesajı ekrana sabitleyebiliyor ya da yayını yorumlara tamamen kapatabiliyorsunuz. En popüler canlı yayınlara da ana ekrandaki "Top Live" butonuyla ulaşılabiliyor.

Hikayeler'i günlük 100 milyon, özel mesajlar bölümünü ise 300 milyondan fazla kişinin kullandığı düşünüldüğünde Instagram’ın trafiği şüphesiz katbekat artacak. Snapchat'in ardından Periscope’u hedef alan Mark Zuckerberg, mevcut kitleyi en iyi şekilde değerlendirerek rekabete ortak olmak istiyor. Kademeli olarak hayata geçirilen yeniliklerin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. 

• Poklamadıkları bir burası kalmıştı o da gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Poklamadıkları bir burası kalmıştı o da gitti.

Aynen inşallah snapchat'e dokunmazlar daha da konacak dalım kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekelci Zuckerberg!

• Face, Vine, Scorp, Insta, Snap, Tumblr,.. bu gozler mirc, icq, msn gordu. Hepsini ayni son bekliyor. Yenilik lazim yenilik. Copy paste degil

• quote:

Orijinalden alıntı: Dead Gear Apple

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Poklamadıkları bir burası kalmıştı o da gitti.

Aynen inşallah snapchat'e dokunmazlar daha da konacak dalım kalmaz.

Konacak dalım kalmaz mı ? Kendinizi bu kadar kaptırmayın arkadaşım manyak mısınız siz yahu bu ne teknoloji bağımlılığı böyle. Yemin ederim sokaktaki bonzai bağımlılarından daha acınacak haldesiniz. Onlar en azından hayatı sokakta yaşıyor siz ise 5 inçlik bir ekrana hapsolmuş durumdasınız.
  • tek uygulama...

• İkinci videoda adam ne güzel ders çalışıyordu læ
  • güzel oldu, artık foto paylaşan kalmadı zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gerek vardı.. Her istediğini alamazsın. Bırak da başkaları da olsun pazarda ama Facebook'un buna niyeti yok.. Hep benim olun hepsi bana gelsin istiyorsun ama gün olur devran döner ne olduğunu anlayamasın

• Bence eklenen bu fonksiyonlar burada söylenenin aksine kullanıcı tarafından seviliyor ve fazlasıyla aktif olarak kıllanılıyor. Benzer uygulamaları bitirir mi aynı amaç için mi kullanılır bilmem ama gayet de iyi bir hamle. Bin tane farklı uygulama indirip insanlarla ağ kurmaya çabalayacağına zaten olan bir ağ üzerinden yayın yapmak çok daha güzel. Tekel mekel hikaye istemeyene zorla kullandırtmıyor adamlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Görüntü ve video paylaşımı uygulamasının canlı yayın özelliğini getirmesi niye bu kadar tepki çekmiş anlayamadım. Gayette amaca uygun bir sistem getirmişler.

• iki sosyal ağın içine bütün sosyal ağları topladı ya bu mark ne diyim artık bu çocuğa ?

• birkaç update sonra intargram tefal'e de rakip olacak :)
  • Kardeş ya s3 mini cihazım var açılmıyor o özellik yok güncelledim yardım eedermisiniz?
  • Amacına uygun bir yenilik oldu, çok beğendim.
  • Ne güzel fotoğraf paylaştığımız bir uygulamaydı. Sonra snap geldi bozuldu şimdi de canlı yayın var iyice amacından çıktı.
    Eski hali kalsın isterdim böyle snap-periscope çakması bir uygulama oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.