Şimdi Ara

Digiturk, Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını 5 yıllığına aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
1.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Digiturk, Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını 5 yıllığına aldı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan ve 2017 – 2018 sezonundan başlamak üzere Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayın haklarını kapsayan ihale yapıldı. İhaleyi hali hazırda yayın haklarının sahibi konumunda bulunan Digiturk kazandı. KDV hariç 500 milyon dolar teklif veren Digiturk, KDV’nin de eklenmesi ile 590 milyon dolar ödeme yapacak.

Şartnamede yer alan 5 şirketten sadece 2’si ihaleye katılınca ciddi bir rekabet de yaşanmadı. beIN Media Group tarafından satın alınan Digiturk ile Turkcell Superonline şirketlerinin yer aldığı ihalede Digiturk, tüm yayın haklarını içeren D paketine  500 milyon dolar + KDV teklif vererek kazanan isim oldu. 2023 yılına kadar Digiturk, Süper Lig, 1. Lig yayın haklarının yanı sıra maçların yayın hakkını yurt dışına satma, radyo yayınları, özetler, mobil yayın hakları üzerinde hak sahibi oldu.

2010 yılında düzenlenen ihalede 321 milyon dolar karşılığında yayın haklarını satın alan Digiturk, yeni ihaleyi yaklaşık %50 artışla almış oldu. İhale öncesinde Digiturk’ün aldığı D paketinin muhammen bedeli 495 milyon dolar olarak belirlenmişti. Yani Digiturk muhammen bedelin sadece 5 milyon dolar fazlasını teklif ederek ihaleyi aldı.

Turkcell de Teklif Verdi

İhalede Digiturk’ün dışında teklif veren tek isim Turkcell Superonline oldu. Şirket, muhammen bedeli 15 milyon dolar olarak belirlenen C paketine 15 milyon dolar teklif verdi. Bu pakette de görüntülerin mobil cihazlardan ve internetten mobil cihazlar aracılığı ile izlenmesi yer alıyordu. Digitürk tüm hakları aldığı için diğer şirketlerin yayın talepleri için artık Digiturk'e müracaat etmesi gerekiyor. Türk Telekom, D-Smart, Vodafone ise ihaleye katılmadı.

• Taraftar sayısına göre bölüştürülmeli gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sommet de la montagne -- 21 Kasım 2016; 11:07:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelsin paketlere zam haydi!!!

Ne güzel adı açıklanmayan İtalyan firma satın alacaktı maçları beleşe yayınlanacaktı şimdi bu Allahın cezaları zam yaptıkça zam yapacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sommet de la montagne

Taraftar sayısına göre bölüştürülmeli gelir

Süper saçma bir fikir tebrik ederim. Taraftarı neye göre sayacaklar peki? var mı resmi bir rakam elinde kimsenin? fb gs bjk diyor benim 25 milyon taraftarım var türkiyenin nufusu zaten kaç milyon geriye kalanlar kimin taraftarı? biraz mantıklı olalım lütfen.
  • 1.lig de gitti ha trt ne için vergi alıyor o zaman? Reklam geliri yeter vergisi kesilsin.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Digitürk üyesi üyeler arasından hesaplanabilir rahatlıkla. Ben fenerbahçenin maçlarını izlemek için para veriyorum o para neden trabzonun veya beşiktaşın veya kasımpaşanın cebine girsin ki?

• quote:

Digitürk üyesi üyeler arasından hesaplanabilir rahatlıkla. Ben fenerbahçenin maçlarını izlemek için para veriyorum o para neden trabzonun veya beşiktaşın veya kasımpaşanın cebine girsin ki?

Bunun taraftarlıkla ne ilgisi var ki? bende fb taraftarıyım ama başka maçlarıda izliyorum. burada ki ana kriter başarıdır. en başarılı takımdan başarısıza doğru dağıtımın olması gerçekçidir ki suanda da öyle yapılıyor. örneğin başakşehir bu yıl başarılı gidiyor adamlar varsayalım şampiyon oldular sizin varsayımınızdan gidersek en az parayı onlar alması gerek cunku en az taraftar sanırsam onlarda vardır. adamların başarısıda bu sebepten güme gitti. nerede kaldı bu işin adaleti? okadar çalıştılar çabaladılar şampiyon oldular ama en az parayı onlar aldı. sizce doğru mu bu? aynı şeyin fb için oldugunu varsayın en az taraftar fb de olsa bizde bu takımın taraftarıyız başarımızın ödüllendirilmesi az taraftarımız olduğunda elimizden alınsa. haksızlık değil mi?

• Yav size ne gireceğine değilde hangi kulübün cebine ne kadar girmesi gerektiğini tartışıyorsunuz. Çok acayip ya!

• Olaya gel ya, asıl pakete sadece Digiturk teklif verdi. Yok 5 katılımcı olacak falan filan derken, kaldık yine bunlara. BeinSport daha düzgün bi yayın ve fiyatlandırma politikası benimser umarım. Eğer böyle devam ederse o %50 artış olur müşterinin cebine %100 artış.

Bu arada Turkcell internet yayınını almış oldu mu şimdi anlamadım o olayı. Yoksa Dİgiturk herşey dahil paketi aldığı için verdiği teklif iptal mi oldu. Biri aydınlatabilr mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 21 Kasım 2016; 11:31:36 >
  • Dünkü derbide de gördük ki Türk Futbolu bir balondur. On saniyede bir hakem düdüğü ile kesilen kısır futbola kimse para yatırmak istemiyor. D Smart ve Telekom ihaleye girmemiş bile.

Digitürk ise kimse hakkını yemesin bir maçın kale arkası bilet fiyatına beş büyüklerin ayda 20 maçını yayınlıyor. Fiyatlar pahalı falan değil.
  • FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    İhale şartları yüzünden giremediler. Yoksa başvuru yapıldı :) bilgin yok fikrin var

• Artık ileri demokrasi sayesinde , ihaleleri kimin kazanacağını 6 ay önceden tahmin edebiliyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    500milyonun %30u lig sıralamasına göre dağılır kalan %70 benim bahsettiğim yol ile. Böylelikle anadolu takımları da futbolun eğlence sektörü olduğunun farkına varıp taraftara ve izleyiciye hitap etmeye teşvik olurlar.

Ne kadar ekmek o kadar köfte veya arz-talep hangisi olursa artık

Şuan ben hiçbir anadolu takımının maçını izlemiyorum. İzleyenler de çok azdır. Hal böyle olunca ben bu takımların ligtvye getirileri olduğunu sanmıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sommet de la montagne -- 21 Kasım 2016; 11:43:05 >
  • Zaten leş gibi olan web yayınını kalitesini daha da düşürüp fiyatını artırarak ihaleye hazırlık yapmıştı zaten Dicitürk...

• Keske Türkcell alsaydı leş yayınlara devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 590 milyon $ 5 senelik ödenecek paramı yoksa senelik 590 milyon $ mı ödenecek acaba?
  • quote:

500milyonun %30u lig sıralamasına göre dağılır kalan %70 benim bahsettiğim yol ile. Böylelikle anadolu takımları da futbolun eğlence sektörü olduğunun farkına varıp taraftara ve izleyiciye hitap etmeye teşvik olurlar.

Ne kadar ekmek o kadar köfte veya arz-talep hangisi olursa artık

Şuan ben hiçbir anadolu takımının maçını izlemiyorum. İzleyenler de çok azdır. Hal böyle olunca ben bu takımların ligtvye getirileri olduğunu sanmıyorum .

Neeyazık ki o işler sizin dediğiniz gibi söylemesi kadar kolay olmuyor. Herkes biliyor bu ligin 3-5 takımın sırtından döndüğünü ama sonuçta ligin var olması için diğer kuluplere ihtiyaç vardır. anadolu kuluplerinin sırtını sadece yayıncı gelirine dayayarak bir yere gidemeyeceğini fark etmelidir benim buna itirazım yok ama iş taraftara dönmüş olsa zengin kulup daha zengin fakir daha fakir olur. önemli olan dengeli bir dağılımdır bu da başarı ile olur. neyse fazla uzatmaya gerek yok nasılsa öyle bir durum olmayacak.

• daikataNa~ kullanıcısına yanıt
    Bir sezonda ödenecek para.

Digiturk, Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını 5 yıllığına aldı
  • Desene ihaleyi. ip tv, sopcast, netspor ve taraftarium kazandı.

• TRT denen gereksiz kuruma telefon, televizyon, bilgisayar, elektrik faturası vb. her şeyden vergi kesintisi yapılıyor. Hayvan gibi bütçe var ama yayın ihalesini alıp kendi halkına ücretsiz vermiyor. Gidipte Ersin Düzen gibi beş para etmez adam bozuntularına aylık 440 bin TL maaş verene kadar kendi halkına hizmet et. Ülkenin her yeri baştan aşağı kokuşmuş.

Katarlılar da boşuna Digiturk'ü almadı tabi ki onlar alacak ihaleyi. Göstermelik olarak da Turkcell girmiş tamam işte. Aylardır Turkcell ve Türk Telekom bas bas bağırıyorlardı ihaleyi biz alacağız diye ama hepsi tiyatrodan ibaret.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.