Şimdi Ara

PSP vs DS Lite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
2.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AArkadaşlar ben taşınabilir bir konsol almak istiyorum ama psp mi ds lite mi alsam bir türlü karar veremedim bana yardımcı olabilirmisiniz

• bence psp kaliteli oyun oynamak ve internette dolasmak istiyorsan tabiki...
    film ve muzik dinlemeyide unutmayalım...
  • Bugüne kadar bu soru çok soruldu , benim yanıtım şu:

Senin zevkine hangisi uyuyorsa onu almalısın.

Ayrıca PSP bölümüne açmışsın konuyu , doğal olarak herkes PSP diyecektir.
  • mario ve arkadaşlarını oynamak istemiyorsan ,kaliteli oyun oynamak nete girmek film izlemek istiyorsdan psp
  • Mario en yaşlı oyun karakteridir, biraz saygı lütfen
  • ds lite al bence
  • kesinlikle psp
  • ama bence sizce bilmem
  • eger b.ktan bir touch screen'i, pspnin simdi burada saymayacagim bir suru ozelligine ragmen daha guzel bulursan ds lite al.
    Sonra demisti dersin
  • Walla psp kesinlikle ds ve ds lite tan üstün bir cihaz amaa şunuda unutmamak gerekiyor ds ve ds lite dünya çapında psp den daha fazla satmış ve hala satan bir cihaz nedenide oyunları müthiş zevkli (grafik olarak psp den üstün değil ama oyun zevki açısından maalesef psp den üstün) ve mükemmel sarıyor.

Bana kalırsa sana hitap eden cihazı al derim.Bende 2 cihazda var ama dediğim gibi eğlence ve zevk yönünden ds 1 adım önde ama grafik,film,internet (gerçi ds dede bunlar var) ve diğer multimedya için dersen psp derim.Karar senin...
  • kardeş vbence zevk oyunla alakalıdır yenı ve saglam oyunlar psp ye cıkıyor ds bence cazıbesını ıyıden ıyıye yıtırdı..
    quote:

Orjinalden alıntı: WOWOZANGE

Walla psp kesinlikle ds ve ds lite tan üstün bir cihaz amaa şunuda unutmamak gerekiyor ds ve ds lite dünya çapında psp den daha fazla satmış ve hala satan bir cihaz nedenide oyunları müthiş zevkli (grafik olarak psp den üstün değil ama oyun zevki açısından maalesef psp den üstün) ve mükemmel sarıyor.

Bana kalırsa sana hitap eden cihazı al derim.Bende 2 cihazda var ama dediğim gibi eğlence ve zevk yönünden ds 1 adım önde ama grafik,film,internet (gerçi ds dede bunlar var) ve diğer multimedya için dersen psp derim.Karar senin...
  • kardeş psp yı ben ds ile degil laptoplar ile karşılaştırıyorum :) bilmem anlatabıldım mı :) ama ds den ben hıc zevk almadım arkadaştan 1 haftalık aldım :) yanı oyunlar cokd oyurucu gelmedı nıntendo eskı fırma tutkunları var ama yukarıdakı gıbı ps2 ps3 klasık demıssın oyle bır sey portable olarak yanında tasıyorsun :) yanı yazdıgınıu az cık dıkkatlı okusan ps2 gıbı cıhaz tasıdıgını soyluyorsun yanında :) bu ne demek bılıyorsundur herhalde ama salla... Sonucta ds sevenlerde var :) ama ilgimi çeken bir şey var ds alan herkesde psp var AMA PSP ALAN HERKESDE DS YOK NEDEN ACABA ? :) multımedıa ozellık dıyıceksen pda sı olan adam tanıyorum ds aldı sonra gıttı ps al dı neden acabaa??? multımedıa dan olsa pda sı var almazdı demı :D
  • arkadaşlar herkese yorumları için teşekkür ederim ben yatılı bir okulda okuyorum her gün 4-5 saat boş vaktim oluyor ben o vakitlerde sıkılmadan geçirmek istiyorum yani çok oynuyacam ama sıkılmayacağım bir konsol lazım bana??????????????
  • :) al ds o zaman sonra buraya gel 2 hafta sonra yorum yap ..
  • ds e 300 ytl vercene psp ye 400 ver film seğret oyun oyna eğlencene bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: enginguzelsoy

kardeş vbence zevk oyunla alakalıdır yenı ve saglam oyunlar psp ye cıkıyor ds bence cazıbesını ıyıden ıyıye yıtırdı..
    quote:

Orjinalden alıntı: WOWOZANGE

Walla psp kesinlikle ds ve ds lite tan üstün bir cihaz amaa şunuda unutmamak gerekiyor ds ve ds lite dünya çapında psp den daha fazla satmış ve hala satan bir cihaz nedenide oyunları müthiş zevkli (grafik olarak psp den üstün değil ama oyun zevki açısından maalesef psp den üstün) ve mükemmel sarıyor.

Walla kardeş o senin yorumun

Zevk tabikide oyunla alakalıdır ama şu zamana kadar 3-5 oyun dışında bana ds oyunlarından daha çok zevk veren bırak daha çoku ds oyunları kadar bile zevk veren oyun olmadı (bomba oyunları bekliyoz bakalım çıkacak yakında ).Hee ben ds demiyorum ama eğlence ve zevkli oyun bakımından ds tercih ediliyor (bunuda zaten psp karşısında yapılan çok büğük satış rakamları ortaya koyuyor.)Ama ds dede psp karşısında sadece oyun zevki ve eğlencesi kalıyor diğer yönlerden (multimedya ve ağırlıklı olarak grafik olarak) psp nin oldukça gerisinde.
    Yani kısaca kullanıcak olan arkadaş hangisi ona uygunsa onu alsın...

• Burada yapılacak herhangi bir yorum kesinlikle subjektif olacaktır. Her iki konsolda bir diğerinden farklı özelliklere sahiptir ve tamamen kişinin oyun zevki satın alma kararında etkili olacaktır...
  • İkisi de çok farklı konsollar aslında handheld klasmanında olsalar da.. Hitap ettikleri kesin ayrı, ve kesinlikle DS çocuk oyuncağı olarak görülmemeli..

Nintendo zaten senelerdir bu oyun pazarının lideri, her konuda en büyük oyun desteğini de arkasına almış bi firma.. Nintendo Türkiye çalışmalarını da hızlandırmış durumda.. Ve de DS ile şimdiye kadar denenmemiş çok farklı oynanış şekillerini bize sundular.. Touchscreen, çift ekran, ses kontrol vs. ile birçok oyuna da farklı şekillerde adapte edebildiler ve satış rakamları ortada..

Tabiiki grafik olarak çok geride ancak Zamanında Gameboy Advance SP'mde oynadığım Zelda:Minish Cap oyunundan aldığım keyfi ne bilgisayar ne playstation hiçbir konsoldan alamadım, denemek içn oyunu elime aldım ve bırakmam 10 saat sürdü..

Olayının ise tamamen farklı zevklere hitap ettiğini anladım, yani sizin için grafikse, güçse amaç veya multimedya uygulamalarını da kullanabilmekse taşınabilir şekilde tabiiki PSP, ancak farklı tatlar yakalayıp grafiğe fazla önem vermeden keyifli oyunlar oynayabilmekse de DS ideal..

Düşünün ki zamanında tetris'i elimizden bırakmazdık, hala daha oynarız..

Öncelikle ne istediğinizi bilmek gerekli sonrasında ise seçenekler şu zamanda bol bol mevcut..

• Peki arkadaşlar;bende almayı düşünüyorum ama kafama takılan bir şey var:
    Bu Hepsiburada.com gibi sitelerden aldığımız PSP lerin versiyonu ne oluyor acaba?
    Bu sitelerden Psp alan arkadaşlar arsa yada bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum..
  • sana katılıyorum mesela ben mortal kombart yada tekken gıbı dovus oyunlarına bayılıyorum yada splınter cell mgs tarzı mukmmel grafıklı oyunlara cıldırıyorum yada nfs carbon burnout gıbı araba yarışların abayılıyorum yada karayıp korsanları god father a bayılıyorum harıka ucak sımılasyonları var ya anlamıyorum bır kaç oyun dıyen arkadşaları hele hıc anlamıyorum her daldan oyun var ve çoğuda başarılı gerçekten ınsanları anlamıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: pcpratik_editor

Burada yapılacak herhangi bir yorum kesinlikle subjektif olacaktır. Her iki konsolda bir diğerinden farklı özelliklere sahiptir ve tamamen kişinin oyun zevki satın alma kararında etkili olacaktır...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.