Şimdi Ara

Watch Dogs 2 - PS4 vs PS4 Pro Grafik Karşılaştırması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
       Sony'nin "Dünyanın en güçlü konsolu" PlayStation 4 Pro geçtiğimiz hafta çıkış yaptı ve konsolun teknik özellikleri ile ilgili testler gelmeye devam ediyor.

Candyland adlı YouTube kanalı Watch Dogs 2'yi PlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro (1080p modu) üzerinde karşılaştırdı. Aradaki farka aşağıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz. Ek olarak Watch Dogs 2 PS4 Pro 4K vs PS4 1080p karşılaştırması da yine geçtiğimiz günlerde yapıldı. Ona da buradan ulaşabilirsiniz.

Dinamik 4K, HDR (High Dynamic Range / Yüksek Dinamik Aralık), daha stabil ve yüksek frame rate, standart modele göre 2 kat güçlü GPU ve 4K streaming gibi özellikler sunan PlayStation 4 Pro, 10 Kasım tarihinde 1699 TL fiyatı ile çıkış yaptı.

Watch Dogs 2 ise 15 Kasım tarihinde PlayStation 4 ile Xbox One için çıktı. Oyunun PC sürümü de 29 Kasım tarihinde oyunculara sunulacak. 

• Maaşallah neredeyse hiçbir değişiklik yok. 2.45 de değişiklik var diye bişeyler göstermişler ama ben körüm galiba?

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • ps4 pro böyleyse gg kazanan hiç cıkmamıs xbox scorpion :D

• Şu side by side karşılaştırmalar kadar saçma birşey yok. Fark böyle görülmezki. HDR destekli bir cihazın farkını nasıl görecen buradan. Yan yana koyarsın iki tane dev ekran , 4k ve hdr destekli sağlam TV'leri. O zaman görürsün farkı.

• Aradaki farkı videodan tam olarak anlamak zor ve şuanda pro nun gücü bilerek kullanılmıyor bunu 2017 nin sonlarında farkedeceksiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vahlok

Şu side by side karşılaştırmalar kadar saçma birşey yok. Fark böyle görülmezki. HDR destekli bir cihazın farkını nasıl görecen buradan. Yan yana koyarsın iki tane dev ekran , 4k ve hdr destekli sağlam TV'leri. O zaman görürsün farkı.

Kendinizi kandırmaya devam edin. Ps4.5 ile çakma 4K bu kadar işte.
  • ps4 pro da anti aliasing eklenmiş.
  • PS4 Pro'da görüntüde bi tık anti aliasing var,Ama anti aliasing ayarı görüntüyü PS4'e göre birazcık bulanıklandırmış..PS4 ise daha net,PS4'te bu tırtıklanmadan rahatsız olanlar varsa TV'lerinin keskinlik ayarlarını düşürsünler,o zaman görüntüde bir yumuşama olacaktır.Ben hep TV'min ayarlarını kendime göre ayarlarım,PS4 oynarken her görüntü beni tatmin ediyor,Asıl bu Tırtıklar ps3 devrinde çok belli oluyordu ve rahatsız ediyordu..PS4'te 1080p ye geçildiğinden dolayı şu ana kadar hiçbir oyunda rahatsızlık duymadım çok güzelde oynatıyor..1080p TV'im olduğundan ve çok uçuk farklar olmayacağından PS4 Pro almayacam,gereksiz buluyorum,Neden yeniden 1700 TL verim birazcık fark için,O paraya ekran kartı alsam 5-6 yıl dayanır...Ki 3 yıla ps5 duyurulmasını bekliyorum,gereksiz masraf olur benim için,Gider o parayı PS5'e veririm gerçek 4K deneyimini o konsolda yaşarım,Şuan için 1080p çok yeterli..

• Grafiksel fark yok denecek kadar az..

• Görsel fark yaratmak pc de bile çoğu oyunda mümkün değil sadece fps bende sıf bu yüzden multiplatfrom oyunları pcde oynuyorum ama görsel olarak ps4 le hiçbir farkı olmuyor 4 k ya aldığımda sadece biraz daha net oluyor olay fps de bitiyor , pro nun fps ye odaklanması lazım ,4 k 30 fps derse hiçbir işe yaramaz

• Bu tarz videoları koyanların bile söylediği gibi bu tarz karşılaştırma videoları için Youtube videoları çok sağlıklı değil. Elbet PS4 Pro'da oynadığınız zaman downsampling yüzünden daha iyi gözükecek. 4K TV'si olanlar zaten Pro alıyor ve mantıklı bir karar fakat bir çok kişi 4K olmadan da alayım mı diye düşünüyor ve bir kaç oyunda özel ayarların olacağı, geliştirmelerin olacağı söylendi. Daha iyi gözüküyor ama 4K TV yoksa normalini satıp Pro alacak kadar gözükmüyor, bu arada grafikler dışında daha stabil de çalışıyordur diye tahmin ediyorum.

Ne kadar geliştirme olacağı tamamen oyun yapımcılarının ve Sony'in yaptığı anlaşmalar ile ilgili örneğin Rise of The Tomb Raider'de büyük geliştirmeler görürken anlaşılan Ubisoft çok uğraşmamış. Yine de bana soracak olursanız şu an için olmasa bile 4K TV'iniz yoksa bile biraz bekleyip Pro almak mantıklı. Görsellik olarak her oyunda büyük farklar olmayacak olsa bile daha stabil bir performans sunacaktır. BF1'de 30 lara düşen FPS Pro'da 50'lere düşüyor zaman zaman. Tabi daha yeni çıkmış Pro'da bile şimdiden 50lere düşmek bence kabul edilemeyecek bir durum olsa da 30'dan iyidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Aradaki farkı videodan tam olarak anlamak zor ve şuanda pro nun gücü bilerek kullanılmıyor bunu 2017 nin sonlarında farkedeceksiniz.

:)))
  • Özellikle uncharted 4 te 4k oynadığınız zaman büyük bir fark görüyorsunuz ama her oyunda değil bu pro ya bağlı değil geliştiricilere bağlı
  • quote:

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Vahlok

Şu side by side karşılaştırmalar kadar saçma birşey yok. Fark böyle görülmezki. HDR destekli bir cihazın farkını nasıl görecen buradan. Yan yana koyarsın iki tane dev ekran , 4k ve hdr destekli sağlam TV'leri. O zaman görürsün farkı.</blockquote>

Kendinizi kandırmaya devam edin. Ps4.5 ile çakma 4K bu kadar işte.

Yorum yapmadan önce ne içtin ? gerçek 2k ve yükseltilmiş 4k olan bir konsol ki fallout 4 CoD mwr TLOU gibi oyunları gerçek 4k da çalıştırıyor siz hala başka alemlerdesiniz görende 5k 60 fps oyun oynuyor sanacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: rambocuk

Görsel fark yaratmak pc de bile çoğu oyunda mümkün değil sadece fps bende sıf bu yüzden multiplatfrom oyunları pcde oynuyorum ama görsel olarak ps4 le hiçbir farkı olmuyor 4 k ya aldığımda sadece biraz daha net oluyor olay fps de bitiyor , pro nun fps ye odaklanması lazım ,4 k 30 fps derse hiçbir işe yaramaz

720p 30fps ye karşı 4k 30fps yapıyor ve bir işe yaramaz ne olacaktı 1699 tl olan konsolda 4k 120 fps falan mı ?
  • sonuc su ki ps4 pro cacık o kadar doğal olmayan bi makine xbox scorpion beklemek lazım

• quote:

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: rambocuk

Görsel fark yaratmak pc de bile çoğu oyunda mümkün değil sadece fps bende sıf bu yüzden multiplatfrom oyunları pcde oynuyorum ama görsel olarak ps4 le hiçbir farkı olmuyor 4 k ya aldığımda sadece biraz daha net oluyor olay fps de bitiyor , pro nun fps ye odaklanması lazım ,4 k 30 fps derse hiçbir işe yaramaz</blockquote>

720p 30fps ye karşı 4k 30fps yapıyor ve bir işe yaramaz ne olacaktı 1699 tl olan konsolda 4k 120 fps falan mı ?

hayır ps4 de 1080p 30 fps ise proda 1080p 60 fps olsun canımı yesin

• quote:

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Vahlok

Şu side by side karşılaştırmalar kadar saçma birşey yok. Fark böyle görülmezki. HDR destekli bir cihazın farkını nasıl görecen buradan. Yan yana koyarsın iki tane dev ekran , 4k ve hdr destekli sağlam TV'leri. O zaman görürsün farkı.</blockquote>

Kendinizi kandırmaya devam edin. Ps4.5 ile çakma 4K bu kadar işte.</blockquote>

Yorum yapmadan önce ne içtin ? gerçek 2k ve yükseltilmiş 4k olan bir konsol ki fallout 4 CoD mwr TLOU gibi oyunları gerçek 4k da çalıştırıyor siz hala başka alemlerdesiniz görende 5k 60 fps oyun oynuyor sanacak

Çakma 4K ile 20-30 fps oynamaya devam et sen. Yalnız az ötede oyna pls.

• Bu amerikanin caddelerinde şerit aralıkları bu kadar geniş mi? Gta'da ve bu oyunda caddeleri cevre yolu gibi genis yapmalari bei uyuz ediyor, gercekci gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xX.3B.Xx -- 18 Kasım 2016; 22:23:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cakma 4k diyor, sanki kendisi evde 4k oynuyor hey Allahım ya, su xboylar 720p oynuyor, tutupta 1800p oynayan adamlara laf ediyorlar şaka gibi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.