Şimdi Ara

Amazon’un mobil uygulaması artık paket içeriğini de gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon’un mobil uygulaması artık paket içeriğini de gösteriyor 
    Yakın zamanda Almanya uzantılı amazon.de web sitesine Türkçe dil desteği sunmaya başlayan ve belirli ürünlerde Türkiye için kargo ücretlerini kaldıran Amazon, adım adım ülkemize gelmeye devam ediyor. Diğer taraftan -daha önce Panosonic ve Yandex gibi teknoloji devlerinde çalışan- Özge Özcan’ın LinkedIn profilinde "Türkiye Pazarlama Yöneticisi" ifadesini kullanması ise bu beklentileri güçlendiriyor.

Türkiye ile yakınlaşmaya devam eden alışveriş devi, güncellenen iOS uygulamasına eklenen "Package X-Ray" özelliği ile artık gelen paketleri açmadan içinde ne olduğunu öğrenmenizi sağlıyor. Bunun için uygulama arayüzündeki kamera simgesine tıkladıktan sonra paket üzerindeki etiketi taratmanız yeterli.

Kutunun içinde ne olduğunu, ürünlerin özelliklerini ve satın alabileceğiniz bağlantıları da listeleyen Package X-Ray, özellikle sık sık alışveriş yapan kişilerin oldukça işine yarayabilir. Eğer kargo sizin adınıza gönderilmediyse, güvenlik gerekçesiyle paket içeriğini görüntüleyemiyorsunuz.

Unutmadan söyleyelim: Türkiye’nin en büyük Amazon rehberi için Donanım Haber Forumları’nı ziyaret etmeyi unutmayın.

• Ilginc bir ozellik, adamlar tabi 1 saat falan icerisinde kargo ulastirdigi icin insanlar karistiriyordur, bizde amazondan gelecekte gumrukte adamin zevki bitince gececekte yurtici kargo yalanlarini soyleyip bizi subeye getirecekte falan onlari bekliyoruz o yuzden amazon u gorunce biz seri numarasina kadar biliriz :D

• Allah'ım inşallah Türkiye'ye resmi olarak girmez. Girerse Amerika'dan alışveriş yasaklanır ve biz de yerli alışveriş siteleriyle aynı bant fiyatlarla karşı karşıya kalırız.

• Mühendis Murat bunu beğendi :)

• Amazon konusu guncellenir artik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • daha bugün alış veriş yaptım ama kur olarak yüksek istiyorlar amerikadan ürünü çekecektim ama ürün türkiyeye göndermiyorlar bu yüzden amazon almanyadan aldık ama kuru 3.79 tl 1 euro saydılar yani fiyat olarak çok hoş değil kargo ücreti almadılar ama dolaylı yolla aldılar olsun bizim kekolar 1 alıyor 3 satmaya çalışıyor

• iyi fiyat vergi %18 alırım burdan valla ram mem

• Gümrükte işler kolaylaşacak. Hediye yazsalarda adam içindekini açmadan görecek.

• Eğer oturum açmadan ürün içeriklerine bakabiliyorsan garip olur. o durumda birilerinin amazon'a, başkasını postasına bakmak ayıp diye söylemelisi gerekir :)

• maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    Eğer kargo sizin adınıza gönderilmediyse, güvenlik gerekçesiyle paket içeriğini görüntüleyemiyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hector_1990

daha bugün alış veriş yaptım ama kur olarak yüksek istiyorlar amerikadan ürünü çekecektim ama ürün türkiyeye göndermiyorlar bu yüzden amazon almanyadan aldık ama kuru 3.79 tl 1 euro saydılar yani fiyat olarak çok hoş değil kargo ücreti almadılar ama dolaylı yolla aldılar olsun bizim kekolar 1 alıyor 3 satmaya çalışıyor

Amazondan ödemeyi TLye çevirmekle hata etmişsin, kendi hatan yüzünden fazla ödemişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

daha bugün alış veriş yaptım ama kur olarak yüksek istiyorlar amerikadan ürünü çekecektim ama ürün türkiyeye göndermiyorlar bu yüzden amazon almanyadan aldık ama kuru 3.79 tl 1 euro saydılar yani fiyat olarak çok hoş değil kargo ücreti almadılar ama dolaylı yolla aldılar olsun bizim kekolar 1 alıyor 3 satmaya çalışıyor

Amazondan ödemeyi TLye çevirmekle hata etmişsin, kendi hatan yüzünden fazla ödemişsin.

Bu durumda ne yapılmalıydı, tam olarak anlatabilir misiniz? Benim gibi bilmeyenler de öğrenmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tremonster

quote:

quote:

Bu durumda ne yapılmalıydı, tam olarak anlatabilir misiniz? Benim gibi bilmeyenler de öğrenmiş olur.

Ödeme sayfasında doğrudan Euro/Dolar seçin. O zaman bankanın kuru esas alınır, amazon'daki çeviricinin değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

quote:

Orijinalden alıntı: Tremonster

quote:

quote:

Ödeme sayfasında doğrudan Euro/Dolar seçin. O zaman bankanın kuru esas alınır, amazon'daki çeviricinin değil.

Banka kuru, Amazon'un kuruna kıyasla daha mı avantajlı oluyor? Aldığınız bir üründe bu farkı gördüyseniz, ne kadarlık bir üründe ne kadarlık bir fark oluştuğunu yazabilirseniz sevinirim.

• ya öyle çok bir şey almadığım için 10 tl fark etti ama bir dahakine ..........
  • hector_1990 H kullanıcısına yanıt
    Arkadaş açıklamış benden önce. Kuru hiç değiştirmeden ödeme yapmalısın.
  • bu ilkti bir dahakine amerikandan ve kuru çevirmeden yapacam
    ama şu kara cuma indirimlerini bekliyorum o zaman tam alım vakti olucak
    teşekkürler bilgi için
    tabi kargo olayına iyi bakıcam her ürün gelmiyor
  • Amazon Türkiye de yerelleşirse her şey biter. Demedi demeyin.

ABD den ucuz alışverişi unutun.

Tecrübe ile sabit.

Dua edinde daha fazla yerelleşmesin. Türkiye üssü Almanya da kalsın. Bizim kan emici, aç devletimizin eline düşerse, fiyatlarda f/p olayı biter. ABD den alışta kapanır.

Tıpkı Steam de olduğu gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 19 Kasım 2016; 13:29:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyide buna ne gerek var.Ne aldığımı biliyorum zaten.
    Paketi açtığımda içindekini görücem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.