Şimdi Ara

Western Digital'in SSD sürücüleri ülkemizde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sabit disk dünyasının lider oyuncusu Western Digital, yeni nesil SSD depolama sürücülerinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Bu videomuzda şirketin dahili depolama ürünlerinden sorumlu ülke müdürü ile  yeni SSD'leri konuşuyoruz. 

• Doların yükselmesindeki sorun bizim m*llığımızdan kaynaklanıyor. Hiç kimse ben özel sektöre girip iş büyüyüp yurt dışına ihraç yapmak gibi bir amacı olmadığı için Türkiye'ye dolar gelmiyor. Dolar azalınca değeri yükseliyor. Değeri yükselince de böyle alım gücümüz düşüyor.

Yani biz yine kendimize ediyoruz. Olanlar üzücü.... Realist olmamak ve sorunları analiz edememek daha da üzücü...
  • Halen ucuzlayamadi gitti bu ssd. Sene 2016 bu zamanda hdd kullanmak zorunda olusumuz hakaret gibi. Kullanana hakaret sisteme hakaret o güçlü islemcilere hakaret

• Satıştalar

WD SSD'lerde de Green, Blue terimlerini kullanmaya devam ediyor.

N11'de 120'lik Green 208 TL, 250'lik Blue 360 TL, 500'lük Blue 649 TL'den satılıyor.

Bu pazara giriyorsan, fiyatları biraz daha uygun tutabilirdi. Neticede bu alanda da yarışmak istiyorsan yani.

Performansı ne seviyede, nasıl NAND kullanıyor vs. bunlara bakmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

Halen ucuzlayamadi gitti bu ssd. Sene 2016 bu zamanda hdd kullanmak zorunda olusumuz hakaret gibi. Kullanana hakaret sisteme hakaret o güçlü islemcilere hakaret

Dövizin roket 🚀 gibi artmasından olmasın o?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Halen ucuzlayamadi gitti bu ssd. Sene 2016 bu zamanda hdd kullanmak zorunda olusumuz hakaret gibi. Kullanana hakaret sisteme hakaret o güçlü islemcilere hakaret

bu saatten sonrada olmaz o ucuzlama hocam dolar olmuş 3,31

dahada pahalılaşmaması için dua etmek lazım
  • Bu fiyata bu ssdler alınmaz.

• Genelde denilen şeylerden biride ben paramı yatırsaydım değer kazanmazdı tam tersi düşerdi.Ben şimdi dolar alcam ve dolar artmayacak tam tersi düşecek bu da son kullanıcıya donanımda indirim olarak yansıyacak bana çok dua edeceksiniz.Hadi görüşürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Dövizin roket &#128640; gibi artmasından olmasın o?

Ya bir kere o bizim egonomimizin sağlam olmasından dolayı artıyor tamam mı ?
  • Tihilu kullanıcısına yanıt
    Kurun artması ekonomimizin gücünün göstergesi.

• Her ne kadar SSD fiyatları dolar bazında sürekli bir düşüş yaşasa da maalesef ülkemiz ekonomisinde yaşanan küçülme ve TL'nin uluslararası piyasalarda değer kaybetmesi nedeniyle hâlen daha fiyatları el yakmaya devam ediyor. Mesela ben iki yıl önce almış olduğum Samsung 840 Pro (256 GB) SSD'yi o günün parasıyla 589 TL'ye almışken bugün yine benzer fiyatlarda aynı ürünü bulabiliyorum. Sebebi belli; üretmiyoruz. Üretmediğimiz gibi de sürekli daha çok tüketiyoruz.

• kurumsal pazara hitap edecekmi acaba ?

• dere.beyi kullanıcısına yanıt
    dolar 3.35

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.anandtech.com/show/10741/the-western-digital-blue-1tb-ssd-review/10

Western Digital Blue fiyatı ile giriş seviyesi için bile pek uygun bir tercih gibi gözükmüyor çünkü 500 GB modelinin fiyatı 140$. Crucial MX300 ve ve OCZ Trion 150 modellerinin daha ucuz olduğu belirtirmiş bu segmentte. Teknobiyotik sitesinde şu an 850 EVO ile WD Blue aynı fiyat neredeyse.

Kötü değil ancak bu fiyat segmentinde 850 EVO almak daha mantıklı garanti ve hız olarak.
  • Doların yükselmesindeki sorun bizim m*llığımızdan kaynaklanıyor. Hiç kimse ben özel sektöre girip iş büyüyüp yurt dışına ihraç yapmak gibi bir amacı olmadığı için Türkiye'ye dolar gelmiyor. Dolar azalınca değeri yükseliyor. Değeri yükselince de böyle alım gücümüz düşüyor.

Yani biz yine kendimize ediyoruz. Olanlar üzücü.... Realist olmamak ve sorunları analiz edememek daha da üzücü...

• Bunların fabrikasını sel basmıştı da, HDD fiyatı ikiye katlamıştı.

Mekanik disk pazarında biz tüketiciler kazıklandık, WD'de o zamandan bu yana lider olmuş.

• Erdi reyiz A.K.A " Müdür Terlettiren"

• dere.beyi kullanıcısına yanıt
    dün akşam eski faturalara bakıyordum. 2012'de 33 TL'ye DDR3 Ram almışım. aynı Ram şu an 80-90 TL.
    dolar uçtu. maaşına zam gelenler için sorun yok, alım gücü değişmiyor ama zam alamayanlar da vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosica -- 18 Kasım 2016; 10:2:24 >
  • Fiyatlari Samsung 850 EVO ile ayni seviyede. Samsung SSD alaninda kendini ispatlamis bir firma. WD hangi firmayi aldi SSD uretmek icin bilmiyorum ama fiyati ayni iken Samsung tercih edilmeli.

• Maşalah doların artması ekonomimizin sagalmlığından görende sanırı ki ekonomi proförüsünüz ekonomi hakkında hiçbir bilğiniz yok nerdeyse dolar kuru arttı diye göbek atacaksınz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

dün akşam eski faturalara bakıyordum. 2012'de 33 TL'ye DDR3 Ram almışım. aynı Ram şu an 80-90 TL.
    dolar uçtu. maaşına zam gelenler için sorun yok, alım gücü değişmiyor ama zam alamayanlar da vardır.

ozamanın asgari ücreti 700 tl o ram den 21 tane alabiliyorken
    bugün asgari ücret 1300 ama o ram den 14 tane alabiliyorsun
    paranın değeri düştüğü ve doların nasıl bir etki yarattığı ortada gittikçe batıyoruz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.