Şimdi Ara

Nvidia’nın son driverlarında bir çok sorun baş gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia’nın son driverlarında bir çok sorun baş gösterdi
    En son 375.95 numaralı Hotfix sürücüyü kullanıma sunan Nvidia, görünüşe göre son zamanlarda yaşanan kötü gidişata dur demeye karar vermiş. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 375.86'daki hata sebebiyle GTX 1060, 1070 ve 1080 kartlarında VRAM hızının bir hatadan ötürü 810 MHz’lik üst sınıra takılı kalıyordu. Son yayınlanan Hotfix sürücüsü de bu duruma yönelik yayınlandı.

Kullanıcıların rapor ettiği diğer bilgilere de göre 375.06’dan bu yana oyunlarda ani fps düşüşleri, düşük fps sorunları ve SLI köprüsü sorunları gibi bir çok sorunları ile boğuşan firmanın son yayınladığı güncelleme en azından bir sorunun düzelmesiyle umut vadediyor.

Battlefield 1'de fps kayıpları

Öte yandan soruna çözüm olarak 375.06’da kalmayı deneyen kullanıcılar ise oyunların yeni driverları istemesi nedeniyle Örneğin son dönemin popüler oyunlarından BF1’de ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldılar.

Ayrıca Bkz.TP-Link, akıllı telefondan yönetilebilen yeni VDSL modemi "Archer VR400"ü tanıttı

Nvidia’nın 375.06 numaralı sürücüden bu yana toplamda 5 sürücü yayınlamasına karşın bu sürücülerden 4’ünde çeşitli sorunlarla karşı karşılaşılması kullanıcıları huzursuz ederken, Nvidia 375.86 sürücüsünün hemen ardından bir Hotfix sürümüyle bir önceki sürümde oluşan ciddi sorunu çözmeye çalıştı. Bununla birlikte son sürücüdeki tek değişiklik pascal tabanlı kartların bazılarında meydana gelen 810 MHz'lık bellek hızı kısıtlmasının düzeltilmesi olarak belirtilirken bilinen hatalar ise aynen devam ediyor.

Nvidia’nın son sürümde yayınladığı bilinen hataları ise şöyle

Windows 10

• [GM 204] Tom Clany’s The Division Survival DLC’sinde tam ekrandan pencere moduna alındığında çökme.

• [SLI, Ansel, Dishonored 2 ] şiddetli titreme sorunu ve farenin giriş ekranında hareketi esnasında ekranda belirmesi.

• [GM204, ShadowPlay] İntro videosu anlık replay açıkken atlandığında çökme.

• [SLI] [GeForce GTX 970M] Bölüm yüklemesi Gear of Wars 4’te asılı kalıyor.

• [GeForce GTX 1070][Alienware Graphics Amplifier] Sürücünün kurulması üzerine ekran kartını görmeme.

• [367.77, WDDM 2.1] Sürücünün kurulumu veya yeniden kurulumu yeniden başlatma gerektiriyor.

• [SLI, GP104] 372.54’ün üzerine 372.69 kurulmaya çalışıldığında kurulum yazılımının yeniden başlatmaya zorlaması.

• [GM204] Quantum Break oyunun pencere modunda donması veya bomboş görünmesi.

• Assassins Creed - Syndicate oyununda aralıklarla karakter yüzünde siyah veya beyaz parçalar görünmesi.

• Surround Display ikonunun ekran çevirme modunun portre olduğu durumda kaybolması.

• [SLI] Street Fighter V’te SLI açıkken 4K çözünürlükte oyununu durdurduktan sonra performans düşüşü.

• [Luxmark 3.0] Benchmark yapılırken sürücünün yanıt vermeyi kesmesi.

• [347.09, GM204] Asus Tiled monitöründe BİOS’ta fast boot açık olduğunda sistemi hazırda bekletten veya kapalı konumdan açıldığında ekranın simsiyah olması.

Windows 8.1

• [3DVision] 3D stereoskop aktif haldeyken 3D stereoskop uyumlu bir video oynatılırken Windows’un çözünürlüğü değiştirme uygulamsı üzerinden çözünürlük değiştirildiğinde monitörün tazeleme hızının 60 Hz’ee sabitlenmesi.

Windows 8

• [Video, Notebook] Nvidia kontrol panel üzerinden renk ayarı değiştirilmesinin Internet Explorer üzerinde YouTube’dan oynatılan bir videodaki renklere etki etmemesi.

Windows 7

• [SLI] Street Fighter V’te SLI açıkken 4K çözünürlükte oyununu durdurduktan sonra performans düşüşü.

• [3DVision] 3D stereoskop aktif haldeyken 3D stereoskop uyumlu bir video oynatılırken Windows’un çözünürlüğü değiştirme uygulamsı üzerinden çözünürlük değiştirildiğinde monitörün tazeleme hızının 60 Hz’ee sabitlenmesi.

• kullanıcılar resmen deneme tahtası oldu.bunlar birde onaylı sürücü olacak.
    eski sistem gayet güzeldi.her sürücüde oyunlarda artış vardı şimdi tam tersi.
  • quote:

Kullanıcıların rapor ettiği bilgilere göre 375.06’dan bu yana...
    yazılımındaki eksikleri halen giderebilmiş değil

Ekrem Abimiz'in devrik cümlesini yeniden yazınca, sanki başlık yalancı çıkıyor. Ne dersiniz?
  • Hayırlısı bakalım kırk yılın başı bir sistem toplayayim dedim işlemcisinden tut ekran kartına kadar bir dikiş tutturamadim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be!
    Arkadaşlar bende 2 haftadır benzer sorunu yaşıyorum. Tamamen aynı şey mi bilmiyorum;Şuraya da konusunu açtım ama
    https://forum.donanimhaber.com/msi-ab-ile-oc-problemi--121859103#121866780
    "Msi ab ile 1 gb gtx 560ti uzun zamandan beri oc lu kullanıyorum.
    1 hafta öncesine kadar(belkide daha önce farketmedim) hiçbir sorun yoktu.
    Sorun şu;
    Msi ab ile ister oc ister oc suz, bir oyun açıkken oyunu alta atıp youtube tan 1080p video açtığımda ve bir süre sonra(30 sn) oyuna geri döndüğümde kart hızını 450 mhz e voltajı da 0.95 mV a düşürmüş oluyor.
    İşin enteresan kısmı, msi ab i kaldırıp pc i yeniden başlattığımda ve aynı seneryoyu uyguladığımda, kesinlikle sorun olmuyor.
    Yani kısaca msi ab bir şekilde kart sıkıştığında güvenli moda alıyor gibi...

Msi ab un 3.0.0 sürümüne kadar bir çok versiyonunu kurdum, nvidia son sürücüsü kurulu(kaldi ki msi ab kurulu değilken hiçbir sorun yok)

Şimdi sorunu nasıl çizerim?
    Msi ab dışında kullanacağım oc programı? (evgayı kurdum ama oyuna girdigimde titreşim, parlaklık dengesizlikleri vs gibi sorunlar oldu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim nazar değdirdi bunlara arkadaş

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Amd'nin ahı tuttu desek reis :)
  • Sonunda tutturdular diyorsun, nvidia fun klap üzgün ama bakalım toparlanır belki :D

• WHQL serfitikası demek ki kim daha çok verirse o alıyor durumuna geçmiş. WHQL serfitikasına güvenim kalmadı...

• Allahtan indirme işlemi başlamıyor :D

• her defasında 250-300 MB civarında sürücü indiriyoruz. Bu NVIDIA sadece değiştirdiği (hatalı) dosyaları indirecek şekilde bu işi ayarlasa olmazmı.

Kotamız doluyor. olan bize oluyor her türlü zarar

• Haberde ve kullanıcıların geri bildirimlerinde kesinlikle bir sorun vardır. nVidia gibi bi firma'dan driver sorunu çıkmaz. O yaparsa bir numara olur.

• northwood kullanıcısına yanıt
    375.06 diye bir sürücü yok nvidianin sürücü listesinde.
    Aceba 373.06 mı?
    Ya da 375.63 mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüm hileleri birer birer patlıyor denyoların..

• bende gtx680 var ve bazı sorunlar yaşamıştım, 373.06 ya döndüm güncellemeyi kapattım, kafam rahat..

• Haber bugünün ama dün hotfix sürücü geldi, 810MHz problemi çözüldü. Onun haberinide 5 gün sonra yaparsınız artık :D

• Şimdilik 375.70 kullanıyorum, bir sorun yok bunda.

• Bu arada çeviri artık Google'dan mı yapılıyor o kadar imla hatası var ki... Son bir kaç yıldır Nvidia yazılım konusunda gerilemeye başladı. Hatta Nvidia'nın forumunda Yeni Yazılım Nasıl Olmalı diye bir başlık açtım. Gelen talepler olumlu iken hemen sildiler. AMD gerçekten çok hızlı bir Denetim Paneli yaptı. Nvidanın paneli kullanışsız ve çok eski. İkincisi Game Experience'de çok eksiklik var. Elle ayar yok, oyunu kendi bulacak, bazen lisanslı oyunu bulmuyor bile basit Telltale oyunları hiç yok... Hele Fizik sürücüsünü öylesine bıraktılar barı hiç göstermeyin...Ne zaman Nvidia kartına geçsem firma saçmalıyor. Bir kere kendini AMD ile hiç karşılaştırmasın. AMD bin iş yapıyor. Bunların sadece 2-3 işi var. Son 5 yıldır AMD sürekli oyunculara faydalı şey çıkartıyor. Mantle, Vulkan bunlardan biri. Kimse Vulkanı Nvidia da destekliyor demesin. İstemeyerek dahil oldu. DirectX12'yi bile tam desteklemiyorlar. Fiyat ve teknik olarak gittikçe geriliyor. Doom oyununu Vulkan destekli oynadım. Performans harika iken Nvidia normal oyunlarda yok yaprağın kenarı, biraz daha gölge vb... gibi hayatta aklına gelmeyecek salak şeylerle uğraşıyor. Crytek gibi. Sen bana geçen sene 970 kart sattın mı sattın. Bu yıl çoğu oyunda çakılıyor mu çakılıyor, o zaman bana game experince vermeyeceksin. Daha önceden AMD 5650 kartım vardı. Kaç yıl onunla gayet iyi oyun oynadım. Ki o zaman AMDde sürücüler berbattı. Şimdi Nvidiaya sıra geldi.

• başlık ta özellikle tıklansın diye özel seçilmiş

40 yılda bir nvidia 3-4 kötü sürücü çıkardı millete malzeme verdi neyse ki amd nin senelerce yaşattığı sorunları düşününce buda neymiş diyorum.
  • nvidia dx 12 beri adam olmadı gerçi eskiden de çok iyi değildi ama iş yapıyordu
    şimdi artık yenilenen maxwell mimarisi ancak bu kadar dx 12 ile uyumlu oluyor (pascal serisi) çıkardıkları yazılım araçları bildiğin performans katili saçma sapan kıl tüy ile uğraşacağına adam gibi yaz sürücünü bırak diğer yazılım geliştiriciler yapsın sanane yani ama yok nasıl insanlara işkence edecekler
    geçen sene gtx 970 aldım yeşil olarak açılıyordu reset atınca kendine geliyordu gtx 980 aldım evga markasının mosfet ve güç bileşenlerinde sorun çıktı kart stabil çalışmıyordu oyundan atıyordu sonra amd asus r9 390 aldım seri komple sorunlu çıktı ama aşırı ısınma sorunu olmasaydı kart birçok oyunda fps dalgalanması falan yapmıyordu yağ gibi akıyordu şans diyelim
    ama şu gerçek şu aralar nvidia sadece balon alırsın 700 usd kart sonraki yıllar performans düşüşü yaşamaya başlarsın kendi kartını bombalıyor nvidia
    kart alıcak arkadaşlar biraz daha beklesin vega serileri gelince nvidia serisileri fiyatlar düşücektir tabi amd kartlarda hbm 2 ile gelicek 8-16 gb kartlar olucak rekabet olucak bu fiyat durumu bize yarıyacak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.