Şimdi Ara

Dün geceki Süper Ay'dan muhteşem kareler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün geceki Süper Ay'dan muhteşem kareler

Dünya’mızın yalnız uydusu Ay, dün gece Yeryüzü’ne sadece 356.509 kilometre uzaklıktaydı. Son 68 yıl içerisindeki en yakın konumuna ulaşıp büyüleyici bir Süper Ay halini alan Ay, bu muhteşem haliyle elbette dünyanın çeşitli yerlerinden uzay gözlemcilerinin ve fotoğrafçıların da dikkat odağı haline geldi.

Dünya-Ay-Güneş sisteminin tam bir çizgi halini aldığı “Syzygy” dönemlerinde ortaya çıkan Süper Ay olayı aslında sıklıkla gözlemlenen bir durum. Örneğin henüz bundan 5 yıl öncesinde Ay, Yeryüzü’ne 356.577 kilometre kadar yaklaşmış ve yine bu yılkine benzer bir Süper Ay gözlemlenmişti. Görüldüğü döneme göre farklı parlaklık ve büyüklük seviyelerine ulaşan(Dünya Güneş’e yakın olduğu için kış dönemlerinde daha iyi gözlemlenir)  Süper Ay’ı 14 Kasım’daki kadar iyi gözlemlemek içinse 2034 yılına kadar beklememiz gerekiyor.

İşte dün gece normalden %30 daha parlak ve %14 daha büyük görülen Ay’ın dünyanın çeşitli taraflarından yakalanmış muhteşem görüntüleri:

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Dün geceki Süper Ay'dan inanılmaz kareler

• resmen fotoğrafların bazıları fake...

• sayfa görünteleme sayısını arttırmak için yaptığınız bu galeri çalışması gerçekten donanım haber kalitesine yakışmayan bir davranış

• ShiftDelete.net e bağladı iyice burası yazık... Erdi Özüağ kaçıp kendini kurtarsa keşke...

• Ne kadar da kevgire dönmüş bir ay !!!

• Bu uçak olayını tutturan fotoğrafçı çok mutlu olmalı. Bu iş için öncelikle iyi bir telelens ya da iyi yaklaştırması olan kaliteli bir kompakt makine lazım. Bu en kolayı ama. Açık bir havada çok uçak geçen bir yerde pusu kurmak lazım. Uçakların rotaları genelde benzer olur yani üç aşağı beş yukarı aynı yerden geçerler. O rotayı Ay ile kesiştirecek yerde durmak lazım. Biraz zor iş..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotolar pek de fake gibi gözükmüyor. Uygun bir yerden yeterince zoom yapılırsa gayet de güzel fotolar yakalanır bunlar gibi.

• Fotoğrafçıların çoğu bu zamanı fırsat bilip photoshopa yüklendi. Nasıl olsa ay gerçekte de büyük görünecekti. Ancak fotoğraflarda böyle büyük gözüken ay aslında o kadar da büyük değildi. Hele ki uçak photoshop eseri :) Sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bassplayerr

sayfa görünteleme sayısını arttırmak için yaptığınız bu galeri çalışması gerçekten donanım haber kalitesine yakışmayan bir davranış

Açıkcası daha önce ne kötü galeriniz var mobil diye şikayet alıyorduk şimdi niye galeri yaptınız diye şikayet ediliyoruz.

Sizi bilmem ama dün gece ben süper ay için çocuğu bile giydirip deli soğukta dışarda baktık resim çektirdik tabii iPhone olduğundan birşey olmadı vs vs.

Doğal olarak o anı başka insanlar nasıl değerlendirmiş görmek istediğim için sordum yapacağız dediler bana yapmışlarda.

DH olarak yıllarca sayfa refersh, alakasız haber ve yalan haber yapmadık Türk basının hali ortada bundan böyle "Asrock Yeni anakartı sızdı" yerine daha insan hayatına dokunan ve ilgi çekici bilimsel bilgi içeren haberler yapmak istiyoruz buda o haberlerden biri.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

quote:

sayfa görünteleme sayısını arttırmak için yaptığınız bu galeri çalışması gerçekten donanım haber kalitesine yakışmayan bir davranış

Açıkcası daha önce ne kötü galeriniz var mobil diye şikayet alıyorduk şimdi niye galeri yaptınız diye şikayet ediliyoruz.

Sizi bilmem ama dün gece ben süper ay için çocuğu bile giydirip deli soğukta dışarda baktık resim çektirdik tabii iPhone olduğundan birşey olmadı vs vs.

Doğal olarak o anı başka insanlar nasıl değerlendirmiş görmek istediğim için sordum yapacağız dediler bana yapmışlarda.

DH olarak yıllarca sayfa refersh, alakasız haber ve yalan haber yapmadık Türk basının hali ortada bundan böyle "Asrock Yeni anakartı sızdı" yerine daha insan hayatına dokunan ve ilgi çekici bilimsel bilgi içeren haberler yapmak istiyoruz buda o haberlerden biri.

Iyi de "Asrock yeni anakarti sizdi" haberleri icin buradayiz, hayata dokunan haberler icin kusura bakmayin daha iyi siteler var, herkes kendi iyi oldugu isi amaci dogrultusunda yaparsa kaliteden soz edilebilir,
    Acikcasi gsmarena'ya NASA'nin Mars gorevlerini gormek icin girmedigim gibi buraya da super ay cekimlerini gormek icin gelmiyorum..

• Tam diyecektim ki çabuk "Teknoloji sayfasında böyle paylaşımlar mı olurcular?" gelmeden bakayım , gecikmisim. O değil de bu hafta vizeler var diye mi bu kadar yoğun site . Gidin ders çalışın :D

• WB kullanıcısına yanıt
    Adımız donanım haber olabilir ama başarımız forumumuzdan geliyor ki orada sizce ne kadar donanım konuşuluyor ?

Dolayısıyla ana sayfanında benzer bir şekilde değişim geçirme vakti geldi geçiyor. Ayrıca daha bilim ve yaşam dolu haberlerimiz tahmininizin aksine güzel bir trafikte çekiyor anlayacağınız doğru yoldayız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fotğraf hileleriyle dolu görüntüler ben ay ı böyle hiç görmedim
  • La yalanmıdır nedir bu süper ay meselesi anasını satım elin İtalyasın da amerikasin da gözükür Gaziantep de gözükmez ay torpil mi yapmış size bi gerege yok nediciniz siz vurun balcan kababinin dibine mi demiş ola ???

• Hürriyet milliyet teknoloji haberlerine el atıyorsa donanım haber de diğer konulara da el atabilir bence bir basın çalışanı olarak. Farklı konuların editörleri kendine göre bir ziyaretçi kitlesi çeker. Bu mobil de olur sağlık da bilim de olabilir. Bir sitenin de ayakta kalabilmesi için günümüz şartlarında reklam şart. E reklamı da istemiyoruz başka haberi de. Premium yapın para verelim desen kimse vermez. Bu insanlar nereden ekmek yiyecek? Herşeye kendi tarafımızdan bakarak bencil olamamak lazım diye düşünüyorum. Diğer siteler gibi bu sitenin de çalışanların kazancı da reklam ve ziyaretçisi. (Yorumlarım işin içerisinde olan birisinin yorumlarıdir.)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Adımız donanım haber olabilir ama başarımız forumumuzdan geliyor ki orada sizce ne kadar donanım konuşuluyor ?

Dolayısıyla ana sayfanında benzer bir şekilde değişim geçirme vakti geldi geçiyor. Ayrıca daha bilim ve yaşam dolu haberlerimiz tahmininizin aksine güzel bir trafikte çekiyor anlayacağınız doğru yoldayız.

Eski bir üye olarak bu ve buna benzer haberlerden memnunum. İlgi çekici haberlerin çoğalması dileğiyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

quote:

quote:

Iyi de "Asrock yeni anakarti sizdi" haberleri icin buradayiz, hayata dokunan haberler icin kusura bakmayin daha iyi siteler var, herkes kendi iyi oldugu isi amaci dogrultusunda yaparsa kaliteden soz edilebilir,
    Acikcasi gsmarena'ya NASA'nin Mars gorevlerini gormek icin girmedigim gibi buraya da super ay cekimlerini gormek icin gelmiyorum..

Ağabeyciğim ne abarttınız ya. Donanım haber bir teknoloji platformudur. İsminde bilgisayar teknolojisi, telefon teknolojisi diye bir şey yazmıyor. Teknolojiye bilim de girer sanat da girer. Sen bilim olmadan bu işlemcilerin, anakartların (Donanım) nasıl olacağını düşünüyorsun? Sanat olmadan bu teknolojilerin nasıl göze hoş gözükeceğini düşünüyorsun? Bir insan nasıl hayatı boyunca aynı şeyi yiyemezse, aynı bilgileri de duymak istemez. At gözlüğüyle bakmayı bırakman lazım. Bu ülke bu yüzden gelişmiyor. Bilgimiz az! Merak etmiyoruz. Daha ilerisini düşünmüyoruz. Kendimizi geliştirelim demiyoruz. Biraz da şurdan alayım demiyoruz. Aynı zamanda bizim yerimize bu işi başkası yapar diyoruz. Bu yüzden sen orda sırf yazı yazmak için uğraşırken bu yazıyı yazan kişi senden daha bilgili konumda. Eleştirinin bile dozu var! Her şeyi kötülemek eleştiri değildir! Size ülkenin gelişmesi için çalışmalar yapmanızda başarılar dilerim. Eğer vatansever ve ülkenin kalkınmasını düşünüyorsan bu uyarımı dikkate alırsın. Yoksa ne sana ne de bana hiç bir şey yapmadığımız için vatan sevdalısı denilemez. Ülkemizi temsil eden ne vatan sevdalıları var. Siz burada gereksiz eleştiri yaparken onlar yeni bir keşif peşindeler. Donanım habere de bu haberlerinde devam etmesi dileğiyle...

Saygılar, Samet BİÇER.

• Iste bizim ulkemizde profesyonellik bu yuzden yok arkadaslar, ac gozluyuz herseyden biraz olsun aman trafik olsun, bakis acimiz maalesef bu kadar dar..

• Adamlar bilimsel konularda da haber yapıyorlar ama yine şikayet yine şikayet... Kraldan çok kralcılık yapmayın.
  • 356508 km uzaklıktaydı bana. Hehe 1km daha yakındım :)
    Not: Rakım :D +ev yüksekliği + tepe

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.