Şimdi Ara

7600gt voltmod cular buraya...(%100 çözüldü)yeni puan eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar uzun arastırmalarım sonucu kartıma yapılmış vmod bulamadım... ama aklıma koydum kartı elime alsamda yapacam diye sonunda kendi ugraslarım sonucunda direncleri buldum galiba ... nasılmı buldum... nette kac ohma kac volt verildigine dair bilgiler var 7600gt lere 1.3 v veriliyo 1.3v da 720 ohm a karsılık geliyo ramlerede 1.8 ile 2 v arasında veriliyo pcb ye göre degişiyo bende direnc degeri 640 cıktı yani 2.v verilmiş dogru olabilir cünkü 1640 diyo artifacsız bbellekler 1.4 ns... bazı 1.4 ns ler 1550 yi gecemiyo demekki onlara 1.8v veriliyo diyorum kanımca

edit: mesajı degiştirdim arkadaslar cünkü ilk mesaja göre alttaki resimde anlatılanlar cok farklı oldu

yeni resim

tesekkürler

bu arada baslık crank54 e ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 25 Şubat 2007; 12:17:41 >

• başlık sordun bende söyledim insan bari aşağıya yazmamz

yukardaki resim benim kartınkinden bu arada asdasdas volt mod u nereye uygulayacagimi biliyorsanız
    bi zahmet yazıverin
    herkeze iyi günler

• kolay gelsin haydar abi
    sen taktın kafaya bu vmod işini kolay gelsin umarım yaparsın sonunda
  • ustteki işaretledigin direnc degilki haydar abicim:D
    r yazanlar direnc c cok ufak kondansatorlerdir
  • evet onlar degilmis bende sonradan fark ettim simdi kartın arka tarafındada ramsink yapıstırılı onları cıkarıp tekrar arama yapcam
  • sevineyimmi üzüleyimmi anlamadım yavvv ben gpu direncini araken belleklerinkini buldum ama gpu nu direncini bulamadım yavvv ben gpu ya abanmak istiyodum
    6 saattir durmadan kartla ugrasıyom allahın belası sparkle bu gpu drencini nereye saklamış anlamadım yavvv 10-15 tane direnc karaldım hepsini en az 3 kez karaladım yok olmuyo olmuyo zaten cogu direncler 1 ohm dahi düsmüyo düsenlerde işe yaramıyo ama bellek direnci 40 ohm düsürmem bile cok farketti neyse bugünlük bellekleri bulduk yarında gpu yu bulurum dicem ama karalamadıgım direnc kalmadı yavvvvv

buda belleklere volt veren direnc.... ulan sparkle beni cok ugrastırdın ALLAH ta seni ugrasrırsın emi

• gzl haydar abi snn gpu bnde olucak ama gpu ya bakicam bn bu aksam
    1720 idi en son denedigimde bnm artifact baslio 1750 de ama nf4 un fanı sıcak havayı bn belleklere yolluo kıl oldum yanicak yani 1.8 kasmaktan tirsiorm
  • haydar abi tebrikler
    uğraşlarının ilk meyvasını almışın
    darısı gpu nun başına
  • quote:

Orjinalden alıntı: trkocaer

haydar abi tebrikler
    darısı gpu nun başına

tesekkür ederim ama gpu yu da bulacam yarın birgün cevresinnde 2 direnc var ondan süpeleniyom R765 ve R 766 dan onları tekrar denicem... cünkü kart kendini o/c etmiş 680 e fırlamıs ozamanda testi gecmişti ama biraz yavas olarak demekki bi aratutturmusum ama farkında degilim sonucları acıklarım yine...

burda bi ilki gercekleştiriyom sayılır cünkü pencil yapan arkadaslar hazır pcb lere bakarak yapıyolar ama ben bi ceserat örnegi gösterip kendim bularak yapıyom kafaya koydum bi kez kartı öldürmek var dönmek yok buna ragmen sizden baska destek olan yok ''helal olsun kartı yakmak pahasına yapıyon'' diyen cıkmadı destek olmalarını beklerdim neyse gpu sonucları da gelecek inş. bellekleride 1800 e clocklarıma artık ramsink ve hava sogutmayla

edit: tolgacıgım... ben bellekleri 17 den sonra denemedim eger 1750 derse kesin kasarım 1800 e suaralar sıkıldım direnc aramaktan 1-2 gün sonra gpu yu arıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 11 Şubat 2007; 14:44:37 >

• hocam çözmüşsün olayın bir kısmını bende tekniğini çözdüm

üzerindeki iclerin data sheetinden bakıp fb (feedback) bacagındaki direnc oluyor voltaj artırmak benimkinin data sheetini bulamadim
  • quote:

Orjinalden alıntı: oyuncu71

quote:

Orjinalden alıntı: trkocaer

haydar abi tebrikler
    darısı gpu nun başına

tesekkür ederim ama gpu yu da bulacam yarın birgün cevresinnde 2 direnc var ondan süpeleniyom R765 ve R 766 dan onları tekrar denicem... cünkü kart kendini o/c etmiş 680 e fırlamıs ozamanda testi gecmişti ama biraz yavas olarak demekki bi aratutturmusum ama farkında degilim sonucları acıklarım yine...

burda bi ilki gercekleştiriyom sayılır cünkü pencil yapan arkadaslar hazır pcb lere bakarak yapıyolar ama ben bi ceserat örnegi gösterip kendim bularak yapıyom kafaya koydum bi kez kartı öldürmek var dönmek yok buna ragmen sizden baska destek olan yok ''helal olsun kartı yakmak pahasına yapıyon'' diyen cıkmadı destek olmalarını beklerdim neyse gpu sonucları da gelecek inş. bellekleride 1800 e clocklarıma artık ramsink ve hava sogutmayla

edit: tolgacıgım... ben bellekleri 17 den sonra denemedim eger 1750 derse kesin kasarım 1800 e suaralar sıkıldım direnc aramaktan 1-2 gün sonra gpu yu arıcam

abi valla büyük cesaret her direnci tek tek karalamak tebrikler abi

• Hocam üstteki regülatörün yanında direnci olmayan bir R703 var. Onu deneyebilir misin? Bir de U511'in kataloğuna bakıp feedback ile ground arasında pot atabilirsin. Daha kolay olur direnç bulmaktan.
  • oleyyyyyyyyy azmin zaferi arkadaslar sonunda basardım kartı elime almak pahasınada olsa yaptımmm.... gpu direncini 50 ohm düsürdüm fazla denemedim bellekleride 40 ohm düsürdüm... test 695-40 delta-1750 de alındı... test sıfır artifac ile bitti bellekler ve gpu daha fazla giderdi ama tırstım sogutma iyi degil cünkü conreo olsaydı bayaa bi zorlardım 8k yaparmıydım acaba

buda gpu direnci bu direncleri denememiştin cünkü ben 720 ile 650 ohm arasındaki direnclere bakıyodum bu direnc 620 idi son anda pes etmek üzereydim bide bunu deneyeyim dedim ve sonucc artık bi zalman alarak 700-1750 de günlük kullanırım suan 695-40delta-1700 de kullanacam kış ayı hatırına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 13 Şubat 2007; 19:00:04 >

• sonuçlar çok iyi işlemci c2d olsaydı 8k kaçınılmazdı

birde bu yaptığın pencıl mod denilen olay mı?
  • tebrikler abi süpersin
    forumda bir ilk yarattın
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarab

sonuçlar çok iyi işlemci c2d olsaydı 8k kaçınılmazdı

birde bu yaptığın pencıl mod denilen olay mı?

evet dostum pencil olayı...1 aydır sitelerde arayıp duruyodum yok bu karta pencil yapan yok hazır pcb side yok trkocaer arkadasımda sahit beraber aradık ama yok yok yok pencil yapan yok... benim de kafam attı yapacam illa dedim kendim bulup yapacam dedim sonunda oldu sükür...

edit:

trkocaer

tesekkür ederim dostum evet bi nevi ilk oldu hazır pcb ye yapmayıp kendi cabamla bularak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 13 Şubat 2007; 19:46:14 >
  • ya bir insan bu kadar azimli olabilir...

tebrik ediyorumbize ders olsun
  • Benim kart pencil mod olmadan çok rahat ve stabil 625/800 görüyor. Birde bu şekilde denesek herhalde 700/900 yaparız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engineer97s

Benim kart pencil mod olmadan çok rahat ve stabil 625/800 görüyor. Birde bu şekilde denesek herhalde 700/900 yaparız.

benimkide zaten 610-810 a kadar voltmod yapmadan cıkıyo ama yetmiyo bana 700-900 e kasmaya korkuyom sogutma olmadan ama delta ile 700 dedi zaten gpu fazla karalamdım direnci bi zalman almak lazım kart için ozaman 700 e deltasız kasarım artık bellklerde 1750 de gayet stabil 1800 rahat görecek gibi

crank54

hocam senin durumu anlamadım ben yaptıkların olmuyomu yoksa bulamadınmı sende benim gibi azimle sı.... delemedigin taş kalmaz biraz kaba oldu ama kusura bakmayın...

edit:

InTerCeptor
    tesekkürler hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 14 Şubat 2007; 14:07:55 >

• Hocam seni tebrik ediyorum canı gönülden ah bide biz bulabilsek :)) yakında Geil ramlerde geliyo çok iyi olmasada, fena da deyil ondan sonra vga ya yüklencem Allah ne verdiyse.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.