Şimdi Ara

Huawei Mate 9 Pro: Asıl amiral gemisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu ayın başlarında yeni amiral gemi modeli Mate 9 ile özel üretim Mate 9 Porsche Design’ı tanıtan Huawei’nin bu haftaki etkinlikte ise ne tanıtacağı merakla beklenmeye başlamıştı. Firma daha iyi bir amiral gemisi ile bekleyenlerini şaşırttı.

Huawei Mate 9 Pro adındaki yeni amiral gemi modelinin Porsche Design sürümünün aynısı olduğu ve sadece özel logoların olmadığı yani standart üretim kavisli model olduğu düşünülüyordu. Lansmanda Mate 9 Pro modelinin biraz farklı özelliklere sahip olduğuna şahit olduk.

Fark Ekranda

Mate 9 Pro modelinin farkı ekranında ortaya çıkıyor. Orijinal model 5.9 inçlik Full HD, Porsche Design ise 5.5 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükte ekrana sahipti. Mate 9 Pro ise 5.5 inçlik kavisli ekranında 2560x1440 piksel çözünürlük sunuyor. Yani Porsche Design versiyonunun standart olanı diyebiliriz.

Porsche Design versiyonunu bir kenara bırakırsak kağıt üzerinde Mate 9 Pro modeli asıl amiral gemisi gibi duruyor. Elbette çözünürlük nedeniyle performans konusunda bir miktar düşüş yaşanacaktır. Özellikle orijinal modelin ekranını büyük bulanlar için Mate 9 Pro öne çıkıyor.

Ayrıca Bkz.Huawei Mate 9: Leica ve Porsche bir arada

Mate 9 Pro modelinin bunun haricindeki özellikleri diğerleri ile aynı. Android tarafının en güçlüsü Kirin 960 yonga setinden gücünü alan modelde Leica imzalı çift arka kamera, 4000mAh kapasiteli batarya, bataryayı bir saatte doldurabilen SuperCharge teknolojisi, ön tarafta parmak izi okuyucu entegre Home butonu, metal kasa şeklinde özellikler mevcut.

Fiyatlar

Huawei Mate 9 Pro modeli orijinalinden biraz daha pahalı. 4GB LPDDR4 RAM ve 64GB kapasite barındıran versiyon için 668$ civarında fiyat etiketi mevcut. 6GB LPDDR4 RAM ve 128GB kapasiteli versiyon ise 770$ civarında. Bu modelde 256GB kapasite yer almıyor.

Huawei Mate 9 ise 4GB RAM-64GB kapasiteli versiyon için 599$ istiyor. 6GB RAM-128GB kapasiteli versiyon ise 699$ civarında. Modelin bir de 4GB RAM-32GB kapasite sunan versiyonu olduğu belirtiliyor ve fiyatı 499$. Her iki model de Çin’de satışa sunuldu. Porsche Design ise Aralık ayında 1500$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 

• Çıkar çıkar dahada çıkar 2 ayda bir amiral gemisi çıkar değerini yok et

• Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanandnexus -- 15 Kasım 2016; 12:45:30 >
  • kirin 960 soru işaretleri doğuruyor.

android ve qualcomm cihazları daha uyumlu sisteme kanımca
  • Ben aylardır s7 Edge kullanıyorum sanıyordum meğer Mate 9 Pro kullanıyormuşum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3arbar

kirin 960 soru işaretleri doğuruyor.

Aynen dediğiniz gibi.Qualcomm işlemciler daha stabil ve daha uyumlu sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawk58Offi

quote:

Orijinalden alıntı: 3arbar

kirin 960 soru işaretleri doğuruyor.

Aynen dediğiniz gibi.Qualcomm işlemciler daha stabil ve daha uyumlu sanki.

o yüzden elimdeki S7 Edge zırt pırt takılıp, donup duruyor. Daha önce 6 ay boyunca Mate 8 kullandım, telefon yağ gibi akıyordu, ne bir kasma, ne bir yavaşlama ne de bir ısınma vardı. Mate 9 çıkar çıkmaz S7 Edge'i elden çıkartırım
  • Dahili hafızayla birlikte diğer donanımlarıda artan modelleri oldum olası sevmiyorum.
  • Şu çinliler taklitten kurtulamadı bir türlü

• Çıkarsa alırım diyordum,daha gelmeden telefonun b.ku çıktı. Hastayım aynı modelin 50 tane varyasyonunu çıkarmalarına.

• Taklitler aslını yüceltir :D

• Huawei tasarım konusunda başarılı bir firma olmasına rağmen gidip Samsung S7 Edge'yi birebir kopyalaması olmamış.

• Huawei Mate 9 Pro: Asıl amiral gemi kopyası

• Kasa olarak Xiaomi Mi Note 2'ye kamera dışında fazlasıyla benzemiş... Gerçi Özellik olarakta neredeyse aynı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Xavier

Huawei tasarım konusunda başarılı bir firma olmasına rağmen gidip Samsung S7 Edge'yi birebir kopyalaması olmamış.

Meraktan soruyorum film karakterinin ismini neden kopyaladin?

• quote:

Orijinalden alıntı: plutonlu61

quote:

Orijinalden alıntı: Charles Xavier

Huawei tasarım konusunda başarılı bir firma olmasına rağmen gidip Samsung S7 Edge'yi birebir kopyalaması olmamış.

Meraktan soruyorum film karakterinin ismini neden kopyaladin?

Ben ticari ürün değilim
  • Apple'a hakkaten inovasyon noktasinda bu kadar yuklenmekle haksizlik yaptigimizi dusunuyorum..

• Ne driver ne bir kaynak kod mevcut bu kirin işlemcileri için aldığınız gibi kalıyor telefon özelleştirme seçenekleriniz qualcomm cihazlara göre daha düşük. Bu cihazı alırım 4 sene kullanırım diyen varsa almasın. Çünkü 2 sene sonunda yazılım güncelleme bittikten sonra çöp olur yüksek ihtimal room vs gibi şeyler kısıtlı oluyor genelde.

• Charles Xavier kullanıcısına yanıt
    Milli ürün de değilsin

• ön s7 arka lg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.