Şimdi Ara

ROME: Total War iPad’e geldi çok yakında Android’de!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ROME: Total War iPad’e geldi çok yakında Android’de!

Eski Roma İmparatorluğu döneminde geçen ve yayınlandığı dönemde hem Windows hem de Mac ortamının en sevilen strateji oyunlarından biri haline gelen ROME: Total War, Ağustos ayında yapılan duyurunun ardından sonunda iPad sürümü ile mobil dünyanın karşısına çıktı.

Kendi dönemi için önemli bir başarı olarak kabul edilen grafik motoru sayesinde savaş meydanlarında 30.000 kişilik ordulara olanak tanıyan oyun şimdi mobil cihazlarda aynı performansı vadediyor. Bilgisayarlardaki arayüzün neredeyse aynı kalarak uyarlandığı oyun arabirimde küçük iyileştirmelere ihtiyaç duyabilir.

Ekonomi, sivil hayat ve dini konular üzerinde yoğunlaşarak Roma Cumhuriyeti ve Erken Roma Dönemini konu edinen savaşları tabletlerin ekranına taşıyan oyun, savaş meydanlarındaki etkileyici doğa modellemeleri, şehir savaşlarındaki sahneleri ve kale kuşatmaları ile etkileyici bir deneyim sunuyor. Barbarian Invasion adlı geliştirme paketini içermeyen ve sadece ilk sürüm üzerinden iPad’e uyarlanan yapımda Julii, Brutii, Scipii adlı üç Roma hanesini, Galyalılar, Britanyalılar, İspanyollar, İskitler gibi Barbar kültürleri ile Yunan, Mısır, Pers kültürü ögelerini içerisinde barındırıyor. Ayrıca Trebia Muharebesi gibi tarihi savaşlar da oyuna konu ediniliyor.

Ülkemizde de an itibariyle indirilebilir durumda olan iPad Air ve üstü, iPad Mi  ni 2 ve üstü ile tüm iPad Pro modellerinde oynanabiliyor. ROME: Total War’un Türkiye fiyatı 22 lira 99 kuruş olarak belirlenmiş. Yapımın kısa bir süre içinde Android versiyonu da yayınlanmış olacak. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    ROME: Total War

• Savaş alanında bazen mouse a alışkanlıktan sıkıntı yaşıyorum onun dışında çok başarılı bir port olmuş.

İpad air 2'den eskilerde düşük birim sayısı var. Air 2'de orta Pro'da ise birim sayısı fazlaymış bilginiz olsun.

• Teknolojinin geldiği noktaya bak. Eskiden 128 mb ekran kartlı laptopta Rome TW oynayacağız diye göbeğimiz çatlardı, şimdi tabletler oyunu oynatacak güce ulaştı...

• Feral Interactive bu işi biliyor.

Hem Linux hemde Mac'e getirdikleri AAA yapimlar(Deus Ex:Mankind Divided,Mad Max,Shadow of Mordor,Total War serisi,yakinda gelecek Warhammer vs)ustune birde bu.

Adamlar OpenGl de asmis durumdalar,darisi Vulkan in basina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mobil platforma bu tarz klasikleşen yapımların daha çok gelmesi gerek. Rockstar dan gta 4 ü, 2018 de 10.yıl şerefine portlamasını bekliyorum açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 14 Kasım 2016; 20:39:22 >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Ben en cok ea dan nfs underground 2 yi bekledim ama getirmediler olsada oynasak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30.000 kişilik orduları göremezsiniz çünkü öyle bir şey yok. bir sıfır fazla yazılmış oraya. teknik olarak 3 bin kişiyi görürsünüz ama sistemin anasını ağlatır. yanlış hatırlamıyorsam rome tw da sayılar da tutarlı değildi, atıyorum bölükte saysan 50 kişi var ama oyun sana 100 kişi olarak gösteriyor. teknolojinin geldiği nokta açısından güzel fakat bu oyun pc de oynanır, özellikle oyun süresi aklıma gelince :) batarya falan dayanmaz buna :9 pert eder cihazı.

• Neden telefonların doğasına uygun oyunlar üstünden yola çıkmıyorlar ? Bence basit grafiklere sahip fakat daha eğlenceli yapımlar daha ilgi çekici...

• Civilization'ı bekliyorum ben. 5,5 inc lik telefonla yattığın yerden oynamak bambaşka olurdu.

• Tablet oyunlarını hiç sevmiyorum ya da istediğim tarz oyunları bulamıyorum. Sanki her oyun süreyle dolan canların olduğu günlük hediyelerin verildiği gir çık oyunlarmış gibi. Bu aralar Lara Croft Go oynuyorum. Hoşuma gitti. Buna benzer oyun tavsiyelerinizi alabilirim.

• Teknik olarak ps2 ye hatta ps3 e çıkan tüm oyunlar android ve ios a gelebilir. Amiral gemisi Telefonlar kaldırır. Yapımcılar yapmıyor başka.

• Bu oyun pcyi acaip kasıyordu tablette nasıl oynanacak .

• 4 GB yer kaplıyormuş oyun. Ben bi' format atıp geliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dragonborn95

Civilization'ı bekliyorum ben. 5,5 inc lik telefonla yattığın yerden oynamak bambaşka olurdu.

Bu bile iPhone'a gelmedi daha.

ŞUan dünya haritalı bulabildiğim en iyi şu:

World Conqueror 3
    https://appsto.re/tr/Kv8w6.i

Sizin bildiğiniz iPhone için rome Total war tarzı var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.