Şimdi Ara

Samsung’dan dev satın alım: Harman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu yıl mobil tarafta adeta kabus gibi günler yaşayan Samsung, buna rağmen yatırımlarını sürekli arttırarak diğer sektörlerde varlığını güçlendirmeye çalışıyor. Firma son dönemde otomotiv sektörüne ağırlık vermeye başladı.

Yaz aylarında Çinli elektrikli araç üreticisi BYD’ye 450 milyon dolarlık bir yatırım yapan Samsung, daha sonra Fiat’ın bileşen üretimi yapan iştiraki Marelli’yi satın almıştı. Şimdi ise çok daha ses getirecek bir anlaşmaya imza atıyor.

Ses Teknolojileri Konusunda Uzman

Biz onu daha çok Harman Kardon veya JBL markası altındaki ses ürünleri ile tanıyoruz. ABD’li Harman International Industries holdingi aslında pek çok markaya sahip ve yukarıda saydıklarımız bunlardan ikisi. Holdingin araç ses ve eğlence sistemleri sektöründe de önemli markaları mevcut. Şimdiye kadar 30 milyon araçta yerini alan Harman, dünya genelinde ise yüzde 25 pazar payına sahip.

Harman için Samsung’un ayırdığı miktar 8 milyar dolar. Firma hisse başına 112$. Hali hazırda Harman hisseleri 87.65$ seviyesindeydi. Böylece Harman’ın marka değeri de önemli bir oranda artmış oldu. Elbette bundan yatırımcıları çok memnun kalacak. Ödenecek bedel Harman’ın geçen yıl elde ettiği satış gelirinin yüzde 65’ine tekabül ediyor.

Ayrıca Bkz.Alibaba’dan bir günde 18 milyar dolarlık satış

Harman bünyesinde 8 000 civarında çalışan yer alıyor. Samsung yeni kadrosu ile birlikte yeni nesil bulut tabanlı tüketici ve kurumsal tecrübeler oluşturacağını ayrıca pazar için uçtan uca veri ve tasarım servisleri sunacağını duyurdu. Diğer taraftan Harman teknolojileri Samsung’un Nesnelerin İnterneti sektöründe de işine yarayacak.

Satın alım sürecinin 2017 ortasında tamamlanması bekleniyor. Harman ayrı bir iştirak olarak yoluna devam edecek ve mevcut patronu Dinesh Paliwal görevini sürdürecek. 

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Harmon markası nezaman dev oldu çok abartmışsınız

Nerdeyse onların üzerine ses teknolojisi yok, bu yeter bana kalırsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi an çay işine demi girdi dedim :)

• quote:

Öncelikle Harmon değil Harman'dır o...

Ve mevzu ses sistemleri ise Harman gayet de devdir. Ayrıca AKG ve JBL'i bünyesinde barındırır. Hi-fi sistemler ile ilgisi olmayanların adını bilmemesi ya da devliğinin farkında olmaması ise gayet normaldir.

Mercedes'in bile aracının teybi Harman Kardon olunca özellik listesinde adını kalın harflerle yazdığı bir markadır.
  • Harman markası ses konusunda bence bose, harman, b&o 3 büyük Samsung büyük bir iş yapmış

• Umarım kalitesine zeval gelmez

• quote:

Arkadaş SoundBlasterı dev sanıyor herhalde harmanı dev marka olarak görmediğine göre.

imla edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StarSOzi -- 14 Kasım 2016; 13:2:11 >
  • Harmanim dayi :)

• Note 7 demeden çakmış yine

• Bu demek oluyorki S8 yada Note 8'de yüksek kalite müzik dinleyeceğiz, Samsung'un en zayıf kaldığı nokta ses kalitesi düşük desibel değeri, özellikle Samsung telefonlar on headphones ve over headphones kulaklıları beslemede çok yetersiz..

• Harman sesin en büyüklerinden. Satılmasına şaşırdım

• cahilim kordonu almamışmı?

• LG marka televizyonlarda sıkça karşıma çıkardı. Sanırım 2017 de Samsung'larda da görücez.
  • bilgisayarımda harman kardon hoparlörler var ve ses bir dizüstü bilgisayara göre aşırı güçlü ve ses seviyesi yüksek olmasına rağmen son seste bile o kadar berrak ki hayran kalırsınız.

• quote:

alın arkadaşı dışarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_kolay

Bu demek oluyorki S8 yada Note 8'de yüksek kalite müzik dinleyeceğiz, Samsung'un en zayıf kaldığı nokta ses kalitesi düşük desibel değeri, özellikle Samsung telefonlar on headphones ve over headphones kulaklıları beslemede çok yetersiz..

Kanayan yarama tuz bastınız hocam. Kaliteyi bir nebze artırabiliyoruz çeşitli oynatıcılarla ama desibel düşüklüğü felaket gibi. Yani yüksek sesle müzik dinlemeyi o kadar özledim anlatamam. Yeni kafaüstü bir Sony kulaklık aldım ama telefon kulaklığı beslemede yetersiz kalıyor. Tek çözüm harici kulaklık amfi yükseltici almak. Ucuz bişe olsa alıp kurtulucam ama 200 liradan başlıyo Tr de fiyatları. Kutudan çıkan kulaklıklarında ya da harici kulakiçi kulaklıklarında ses seviyesi yeterli gelmiyor. Sanırım Avrupa olarak geçen ülkelerin çoğunda durum böyle. %75 mi ne ses sınırı vardı. Yıllar önce iphone 5s kullanırken çok net anladım. Amerika cihazı vardı babamda ben Tr den almıştım arada rahat 3 ses seviyesi fark vardı

• bak bu süper haber

gelecek nesil monitör, tv, tablet ve cep telefonlarında harman imzalı ses teknolojileri ve belki hoparlör ve kulaklıklar görücez

jbl j88i vardı bende, 50 dolara daha iyisi yoktu hala da yok arada senin turuncu nerde diye soran bile olur

samsung iyi bir hamle yaptı, bakalım diğerleri napacak...

böyle böyle rekabet artar benim aldığım ürün ucuzlar ve daha kaliteli olur

• Samsung harman ile anlaşınca ses kalitesinin artacağını mobilde düşünenler var öyle yalnızca harman ile anlaşmayla ses kalitesi artmıyor, youtube dan müzik dinleyeceksen en baba spotify dan 320 kbps dinleyeceksen zor duyarsın sen o ses kalitesini

Millet hemen Harman anlaştı olay bitti sanıyor siz kazın ayağı öyle sanmaya devam edin.

Profesyonel ses başlı başına ekipman olayıdır. En başta kaynak olacak, sonra bu kaynağı çıkış verecek iyi bir donanım ortaya koyacaksın sonrasında da iyi bir kablolu kulaklık la işi taçlandırakcaksın.

Diyelim ki ekipmanı topladın ki buda ucuza olmayacaktır.

Örneğin Sony nin mobil tarafta Hd çözünürlüklü ses çözümlerinin fiyatlarına bakabilirsiniz.

Kısacası Öyle spotify la youtube ile o kaliteyi anlayamazsın.

Son olarak Harman / Kardon bir dünya markası gören arkadaşlar piyasadan çok haberleri yok sanırım Polk Audio,Sonus Faber,Paradigm-Anthem gibi pro sistemleri pek duymamışlar.

Harman/Kardon fiyat performans ürünüdür. En azından Dünyada Ülkemizde her şey pahalı satıldığı için Türkiye piyasasını çok dikkate almıyorum

Sonuçta sizin dünya markası algınız buysa çok diyeceğim bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berringer -- 14 Kasım 2016; 14:26:53 >

• Adim adim ses bombasina dogru

• çok güzel bir hamle olmuş.. S8 için beklentileri arttırdılar şimdi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.