- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ses sisteminin hoparlör kablolarına led bağlamak
17 Cevap9328 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1708 Mesaj
7 Şubat 2007; 11:10:31 

Herkese merhaba. Benim sorunum biraz garip gelebilir ama kafaya koydum işte uğraşmadan duramıyorum. Şimdi... Bilgisayarda müzik dinlerken kendimi kaybettiğim için odama ufak tefek ışık tertibatı yaptım. Sese duyarlı spotlar, yanıp sönen flashlar neon flnda yapıcam ama ondan önce ledlerden yapacağım çubuklar isitiyorum. Bir tane ses siztemi alıp bunun hoparlörlere giden kablosunun ucuna hoparlör değilde paralel olarak bağlanmış bir dizi led bağlamak istiyorum. İyi bir ayar çekincede hedefin bu ledlerin parlaklığının çalan şarkıya göre değişmesini sağlamak. Şimdi bizene bundan diyenler için; yapıma başlamadan önce bu ses sistemlerinden kolonlara ne kadar volt elektrik gidiyor onu bilmiyorum. Sonrasında ledlere bağladığımda ledi sürekli yakarsa ne yapabilirim?

1998 Mesaj
7 Şubat 2007; 11:35:03 

ben denemiştim olmuyor.

1708 Mesaj
7 Şubat 2007; 11:40:49 

bu benim dediğim direk bilgisayarın ses çıkışına değil. 2+1 ses sistemine olacak

49 Mesaj
8 Şubat 2007; 0:58:34 

sadece hoparlöre giden uçları kullanacaksan allah yardımcın olsun.

Bence extra besleme kullanarak vu metre yapman daha iyi olacaktır. Karanlıkta daha hoş oluyor. Öteki şekilde yüksek seste yanacak şekilde ayarlarsan kısık seste yanmaz, alçak seste yanacak şeklilde ayaralarsan yüksek seste led bozulur. Genede deneyeceksen allah yardımcı olsun

One man's trash , another's world.

6105 Mesaj
8 Şubat 2007; 1:09:46 

Olur ama hem led için hem de müzik sistemin için sağlıklı olmaz, herhangi bir VU-metre devresiyle daha iyi sonuç elde edilir..

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

2195 Mesaj
8 Şubat 2007; 3:06:57 

Ben bir aralar ufak trafolara tersten ses girer çıkışa LED bağlardım.Yani 220-3 Volt bir trafonun 3 V çıkış ucuna(sekonder)ses girişi yaptımı 220 V girişe(primer)LED bağlarsan LED'ler çok güzel yanıyor.Eğer ses girişi yaptığın yer aletin empedansıyla uyuşuyorsa olabilir amayine de tavsiye etmiyorum.En iyi yol VUMETRE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silicon -- 8 Şubat 2007; 3:07:28 >

http://www.diyaudiotr.com/

1708 Mesaj
8 Şubat 2007; 8:54:46 

e peki arkadaşlar vumetre devresini kendim hazırlamayı bilmem. Devre okumayıda bilmem. Nasıl yapıcaz bunu? Hazırı satılıyor mu bu devrelerin ? Yada yuvarlar mekanik vumeter alsam içindeki devre işime yararmı? Neler yapabiliirim bu konu hakkında?

132 Mesaj
9 Şubat 2007; 1:38:11 

1708 Mesaj
9 Şubat 2007; 9:33:33 

siprişi verdim. Siteden iki adet mono vu metre ısmarladım. Kendimden de bitşeyler katarak güzel bir iş çıkarabilim.

2604 Mesaj
9 Şubat 2007; 14:15:00 

bilim ve teknik dergisi ocak ayı sayısında güzel bir devre verdi, yarlanmanı tavsiye ederim. aşağıdaki adresten görebilirsin, ama eski sayıyı almanı tavsiye ederim, çünkü 2006 sayılarını içeren CD veriyor.

http://www.biltek.tubit...syalar/24/rgb_LED.pdfii

Eğer bir şey öğrenemediysen, sınavın bir anlamı yoktur.(Kral Bumi, Avatar The Last Airbender)

[DH] Öğretmenler Odasi!

392 Mesaj
1 Mayıs 2008; 0:19:58 

ben yaptım oldu fakat sadece yüksek ses de açılınca ledler yanıyor düşük sesde yanması için ne yapmam gerek cevap lütfen :(

288 Mesaj
1 Mayıs 2008; 21:11:02 

Vumetre devresi senin işini görür.
http://www.antrak.org.tr/gazete/122000/vumetre.gif

serhatka

1708 Mesaj
1 Mayıs 2008; 23:31:19 

konu hortladı iyimi

2991 Mesaj
2 Mayıs 2008; 19:59:43 

quote:

Orjinalden alıntı: can_1981_

ben yaptım oldu fakat sadece yüksek ses de açılınca ledler yanıyor düşük sesde yanması için ne yapmam gerek cevap lütfen :(

bizim forumdada vardı

gayet basit açık anlatımlı

http://forum.donanimhaber.com/m_16307109/tm.htm

12366 Mesaj
2 Mayıs 2008; 20:23:44 

Ben pc den pararlel porta bağlı Vu meter yaptım ara sıra kullanırım onu ama oda aydınlanmıyo malesef aslında her ledin yrine bir röle koyacaksın 220 volt bağlıcan oh mis 8 tane 100 lük ampül bide

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

3604 Mesaj
2 Mayıs 2008; 22:24:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben pc den pararlel porta bağlı Vu meter yaptım ara sıra kullanırım onu ama oda aydınlanmıyo malesef aslında her ledin yrine bir röle koyacaksın 220 volt bağlıcan oh mis 8 tane 100 lük ampül bide

tabi röleler de zil havası yaratır bi dansöz eksik kaldı desene
o sisteme ne röle nede kafa dayanır

~~ HP Mini110 ~~ HTC Desire HD ~~ Sony Ericsson W810i ~~
Hobby CNC ile baskı devre,plexy,mdf,alüminyum işleme için irtibata geçiniz.
Elektronik Devre İmalatı - Proje - Ödev Hazırlama

933 Mesaj
3 Mart 2009; 16:31:57 

Ben yaptım ve oldu fakat 5volt luk ledi 15watt lık hopoerlörle birlikte bağladım ses %70 seviyelerinde iken bass ile birlikte yanıp sönmeye başladı ritme göre baktım güç az iki hoerplörün ucunu bir araya getirdim buseferde 5+1 yandı left + right çıkışlarından iki kablıo bi lede yapınca kısa vevre yaptı

Tolga Besci
Real Wings Group - Research and Development (http://www.realwingsgroup.com)

673 Mesaj
15 Aralık 2009; 14:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Mizra

tabi röleler de zil havası yaratır bi dansöz eksik kaldı desene
o sisteme ne röle nede kafa dayanır

çat çut çat çut

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » ses sisteminin hoparlör kablolarına led bağlamak
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313