Şimdi Ara

Alibaba’dan bir günde 18 milyar dolarlık satış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alibaba’dan bir günde 18 milyar dolarlık satış

Çin’de 11 Kasım tarihine denk gelen Bekarlar Günü, tüketicilerin adeta alışveriş sitelerine akın ettiği bir gün olarak biliniyor. Bu yıl da gelenek değişmedi ve e-ticaret siteleri rekor satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

Alışveriş Çılgınlığı

Çin’in en büyük e-ticaret sitesi Alibaba, Bekarlar Gününde toplam 17.8 milyar dolarlık alışveriş rakamına ulaştığını duyurdu. 2016 yılı için bu bir rekoru ifade ediyor. Geçen yıl yine rekor 14.3 milyar dolar ile Alibaba’da kalmıştı.

Alışveriş hareketleri de oldukça dikkat çekici. Örneğin Cuma gününe girilen ilk 5 dakikada 1 milyar dolarlık satış yapıldı. Gün içerisindeki satışların yüzde 87’si mobil üzerinden gerçekleşti. Apple, Nike, New Balance gibi ABD’li markaların büyük ilgi gördüğü ifade ediliyor.

Diğer taraftan JD platformu da satışlarını yüzde 78 arttırdı. Günün ilk iki saatinde toplam 410 bin mobil telefon ve 1.84 milyon adet bilgisayar ve ofis ürünleri satıldı. Platformun ne kadar satış yaptığı ise açıklanmadı.

Ayrıca Bkz.Google’dan Qualcomm’a karşı önemli hamle

Çin’e özel bu günler e-ticaret siteleri için adeta bayram yerine dönüyor. 1 milyara yaklaşan internet kullanıcısı ile fiziksel mağazalardan daha fazla satış yapılıyor. Ayrıca ülke dışından da ilgi büyük oluyor ve ücretsiz kargo avantajını kullanmak isteyen tüketiciler siteye akın ediyor.

Batı tarafında ise Kara Cuma veya Black Friday olarak bildiğimiz çılgınlık günü yaklaşıyor. Geçen yıl e-ticaret siteleri 2.72 milyar dolar satış yapmıştı. Fiziksel mağazalar ise 10.4 milyar dolar civarını görmüştü. Devam eden Pazartesi yani Cyber Monday gününde ise e-ticaret sitelerinde 3 milyar dolarlık alışveriş yapılmıştı. 

• Tüketim çılgınlığı resmen. İhtiyaç olmasa bile ucuz görüp neler satın alıyor insanlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AliBaba 18 milyar dolar
    n11 65 milyon. TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 14 Kasım 2016; 11:51:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

AliBaba 18 milyar dolar
    n11 65 milyon dolar

65 milyon lira.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 43 dolar kadar da ben atmış oldum, aylardır almak isteyip de ucuzlar diye beklediğim ürünler gerçekten hatırı sayılır miktarda ucuzlamıştı. Netac 128GB UHS I U3 Micro SD kart için 36.63 dolar çok iyi bir fiyattı. Ama gelen kart hele U3 standardını tutturmamış olsun, Çinlilerin benden çekeceği var.

• ismi lazım değil bi sitemiz de kuponlar dağıtıp insanlarda "kuponum indirimim yanacak harcayayım bari" içgüdüsü oluşturuyor. Bi baktım bi arkadaşım 300 liralık diş fırçası almış...

• Tam bir başarı hediyesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cin bu gidisle cogu pazari Abd den devralacak. Yahudiler Cine yoneliyor diyorlar. Bu gidis onu gosteriyor bakalim gercekten oyle olacak mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay anasını satıyım ,rakama bak hemde bir günde.birgünlük cirolarıyla bizim çok övündügümüz mega projeler yapılıyor.Allah calışana veriyor özet de bu olsun

• Her sene aynı tarihte aynı haberler.
  • Fiziksel mağazalarda da böyle kampanyalar olsa da bir işe yarasalar bari! Mağazaları küçültüp küçültüp duruyorlar. İnternet işlerine geldi tabii oraya doğru yavaş yavaş gidiyorlar. Temsili demo ürünler bulunduran ve satış yapmayan mağazalara gidiş mi yoksa komple kapanış mı göreceğiz bakalım.

• Türkiye'deki malum mağazalar da iki katı bindirip indirim desin anca.
    Bu adamlardan ne alıyorsam helal hoş olsun sonuna kadar hak ediyorlar. Geçen gün de birsürü kılıf, kablo aldım burda 1m kabloya anca yeten parayla. Üstelik adamlarda free shipping var. Hoş birazcık geç gelebiliyor ama o kadar kusur kadı kızında da olur di mi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

quote:

Orijinalden alıntı: interwap

AliBaba 18 milyar dolar
    n11 65 milyon dolar

65 milyon lira.

O daha kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Türkiye'deki malum mağazalar da iki katı bindirip indirim desin anca.
    Bu adamlardan ne alıyorsam helal hoş olsun sonuna kadar hak ediyorlar. Geçen gün de birsürü kılıf, kablo aldım burda 1m kabloya anca yeten parayla. Üstelik adamlarda free shipping var. Hoş birazcık geç gelebiliyor ama o kadar kusur kadı kızında da olur di mi :D

Aliexpressdeki dükkanlar da aynı merak etme önce bindirim yapıyolar sonra indirim. Beklediğim bi kulaklık vardı12$ dı fiyatı. Satıcı 11.11 den bir hafta önce fiyatı 40$ yaptı sonra tekrar 12$a düşürdü

• Ucuza satıyorlar bizim sistem
    Ucuz olan her şey i al sende aynısı olsa bile.

• ben alacak bir şey bulamadım. bakalım kara cuma da ekmek çıkacak mı bize.
  • indirim+kupon olayları da güzel.ben 20.99$ verip mi band 2 aldım.şimdi baktım 24.99.

• Normalde haftada 2-4 online alışveriş yaparım ama bu hafta sırf kendime tüketim çılgını olmadığımı ispatlamak için hiçbir şey almadım. İnsanlar olarak ilginciz.

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

ben alacak bir şey bulamadım. bakalım kara cuma da ekmek çıkacak mı bize.

kara cuma ne zaman kardeşim maus alacaktım ödeme secenegi yanlışlıgından iptal ettim kara cumayı bekleyim bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anekos

quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

ben alacak bir şey bulamadım. bakalım kara cuma da ekmek çıkacak mı bize.

kara cuma ne zaman kardeşim maus alacaktım ödeme secenegi yanlışlıgından iptal ettim kara cumayı bekleyim bari.

bu ayın son haftası sanırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.