Şimdi Ara

Whatsapp'a iki yeni özellik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Popüler mesajlaşma uygulaması  Whatsapp beta sürümüne yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Hatırlarsanız beta sürümüne görüntülü arama özelliği eklenmişti. Şimdi de son güncelleme ile birlikte iki adımlı onay sistemini getirdi. Yakında genel kullanıma da sunulması bekleniyor.

İki adımlı güvenlik

İki adımlı güvenlik özelliği altı haneli bir pin kodu ve  pin kodunu sıfırlamak için e-posta adresine ihtiyaç duyuyor. Bir defa pin kodu ve e-posta adresi ile onay özelliği açıldığında kaldırılmadığı sürece Whatsapp'a yeni kurulumda sadece telefon numarası ile giriş yapılamıyor. Gerekli pin kodu girilmesi zorunlu hale geliyor. Böylece farklı cihazlarda kullanıcının kontrolünde olmadan Whatsapp'a giriş yapılması engellenmiş oluyor.

Artık sesli mesajlar arka planda çalabilecek

Güncelleme ile birlikte gelen bir diğer özellik ise sesli mesajların arka planda çalmaya devam etmesi özelliği. Bir konuşmadaki sesli mesajı açıp sesli mesaj çalarken başka bir konuşmaya geçebilirsiniz veya farklı bir uygulamaya geçiş yapabilirsiniz.

Bu özelliklerin Beta süreci ne zaman bitecek ve genel kullanıma sunulacak şu anda belli değil ancak kısa sürede beta sürecinden çıkması bekleniyor. 

• Whatsapp bitirdi bu işi, neredeyse rakipsiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüntü görüşme kalitesi ios gibi kaliteli olursa bu iş için iphone ve tablet alanlar android telefona yönelebilir. Görüntülü görüşme kalitesi çok önemli

Google kendi programını çıkardı ama yaygın değil

Ayrıca 1 yıldır görüntülü görüşme gelecek ama gelmedi bitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Whatsapp bitirdi bu işi, neredeyse rakipsiz

Rakipsiz değil. Asya gibi yerlerde adı bile yok. Çin-Japonya-Hindistan-Kore buralarda whatsapp kullanan yokki. Örnek Japonya Line Kore kakao kullanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp sadece Türkiyede ve Amerika gibi yerlerde aşırı kullanılıyor

Viber Avrupa'da daha çok yaygın ki viberde hem görüntü hem arama özelliği varken whatsappda sadece yazışma vardı

Yanı whatsapp overrated bir uygulama hele hele Türkiyede.

• KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Ama bahsettiğin ülkelerin nüfusu ortada, yalnızca o ülkelerde tutuşması bile bahsi geçen uygulamaları rakip yapıyor ancak kabul görme bazında bilinirlik olarak whatsapp ve diğerleri desek dünya genelinde kabul görürüz gibime geliyor, ülke bazında bakarsak TR için 1 numara tartışmasız .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

Whatsapp sadece Türkiyede ve Amerika gibi yerlerde aşırı kullanılıyor

Viber Avrupa'da daha çok yaygın ki viberde hem görüntü hem arama özelliği varken whatsappda sadece yazışma vardı

1 milyar aktif kullanıcısı var dünyada facebooktan sonra ikinci sırada. pardon da nasıl avrupada viber daha popüler? Farklı yerlere mi gittik acaba? Ayrıca amerikada da whatsapp gayet popüler sadece asya kıtası hakkında fikrim yok.
  • quote:

MSN Messenger, ICQ ve mirc için de aynı şeyler söyleniyordu. Hatırlayan var mı bunları?
  • quote:

Ama bahsettiğin ülkelerin nüfusu ortada, yalnızca o ülkelerde tutuşması bile bahsi geçen uygulamaları rakip yapıyor ancak kabul görme bazında bilinirlik olarak whatsapp ve diğerleri desek dünya genelinde kabul görürüz gibime geliyor, ülke bazında bakarsak TR için 1 numara tartışmasız .

Türkiyede whatsapp rakipsiz.

Çin 1.5 milyar
    Hindistan 1.2 milyar
    Japony 140 milyon
    Kore 40 milyon

:)

• quote:

Orijinalden alıntı: hzoguzhan

quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

Whatsapp sadece Türkiyede ve Amerika gibi yerlerde aşırı kullanılıyor

1 milyar aktif kullanıcısı var dünyada facebooktan sonra ikinci sırada. pardon da nasıl avrupada viber daha popüler? Farklı yerlere mi gittik acaba? Ayrıca amerikada da whatsapp gayet popüler sadece asya kıtası hakkında fikrim yok.

yazdığımı okuduysan ve anladıysan zaten amerikada kullanıldığını ve popüler olduğunu söyledim

Ayrıca aktif kullanıcı sayısı ve kayıtlı kullanıcı arasında dağlar kadar fark var.Aktif sayısı 1 milyar değil ulaşılan kullanıcı sayısı 1 milyar

Bu ne demek?Ben telefona whatsapp kurduğumda beni de buraya katıyorlar.Şimdi benim telefonumda viber de var whatsapp da ama ben genel olarak viber kullanıyorum.Whatsapp sırf Türk arkadaşlarım için

kullanıyorum yoksa yüzüne bile bakmam.Bundan yıllar önce viber arama ve görüntülü görüşme özelliğini getirmişken neden whatsapp ile acı çekeyim?Sadece mesajlaşma için kullanılıyor daha yeni yeni

arama özelliği oturdu.Ayrıca avrupanın birçok ülkesinde viber kullanımı daha fazla gittim bizzat şahit oldum.Avrupa olarak sadece fransa almanya ingiltere düşünüyorsan tabi haklısın ama avrupada 28

tane ülke var

• Ben Danimarka'da yasıyorum telefonumda sadece WhatsApp var viber, tango vs. kullanmıyorum. WhatsApp 'i de Türkiye de yaşayan ve iPhone olmayan (iMessage) arkadaşlarım icin kullanıyorum. Burada konuşma internet ve mesaj paketleri sınırsız ve ucuz olduğu icin kimse bedava konuşayım derdinde değil. Şahsen ben hattıma dahil olarak Türkiye cep/sabit her ay 5 saat arama hakkım var. Ne diye WhatsApp ile uğraşayım.

• Facebook ile kişisel verileri paylaşmaya başladığından beri Whatsapp kullanmıyorum.

Eskiden fazla platform vardı şimdi ios ve android kaldı denebilir.

Operatörler ganimetle sms veriyor, sadece onları kullansam bile yeter.
  • Güzel bir sisteme benziyor.

• KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Hindistan da 2 hafta kaldım ve herkes ile WhatsApp sesli görüşme ile konuştum. Bir yanlış var bence.
    Ayrıca orada halkın 4/5 i ayağında terlik bile olmadan yaşıyor. Hatta havaalanından kendi çektiğim bir foto paylaşayım. Zengin değil herkes ve WhatsApp çalıştiracak telefon yok herkeste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 12 Kasım 2016; 20:22:2 >
  • Yenilik değil bu, yenilik diyince bir özellik falan eklendi zannediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

MSN Messenger, ICQ ve mirc için de aynı şeyler söyleniyordu. Hatırlayan var mı bunları?

tabiikide hatırlıyoruz, icq çiçeğim hala yeşil
    o tarihte pc özellikli telefonlar herkesin cebindeydi, operatörler makul fiyata data sağlıyorduda aldıran yoktu.
    whatsapp ilk chatboard 'lardan #icq 'nun benzeri değil sadece daha mükemmeli
    #icq numarasının yerini telefonunki aldı.
    o zamanınkiler bu gün whatsapp 'a söyleniyor.

• İki adımlı güvenlik değil. İki adımlı takip diyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Facebook ile kişisel verileri paylaşmaya başladığından beri Whatsapp kullanmıyorum.

Eskiden fazla platform vardı şimdi ios ve android kaldı denebilir.

Operatörler ganimetle sms veriyor, sadece onları kullansam bile yeter.

Hani o ilk kurulumda onayladığın sözleşme varya orayı tekrar oku bence ..

• arel.gr kullanıcısına yanıt
    6 haneli icq um var
  • Güvenlik ayağına herşeyi alın bakalım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.