Şimdi Ara

Google Chrome 2 milyar indirme sayısını geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Chrome 2 milyar indirme sayısını geride bıraktı 
    Bundan tam 8 yıl önce, 2008'in Eylül ayında indirmeye sunulan Google Chrome, kullanıcı deneyimini arttıran fonksiyonel özellikleri ve sade tasarımıyla kısa zamanda birçok cihazda kendine yer bulmayı başardı. RAM canavarı olarak nitelendirilen ancak güncel sürümlerinde bu sorunu büyük oranda çözmeyi başaran tarayıcı, yeni bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Chrome Geliştirici Zirvesi’nde konuşan mühendislik departman yetkililerinden Darin Fisher, Google Chrome’un 2 milyar yükleme sayısını aştığını belirtti. İlgili verilerin aktif kullanıcı anlamına gelmediğini, sadece indirme sayısı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Zira Google Chrome özellikle mobil cihazlarda varsayılan tarayıcı olarak aktif şekilde rol üstlenemiyor.

Geçtiğimiz sene gerçekleştirilen Google I/O konferansındaki açıklamalara göre YouTube, Android, Chrome ve arama servisini 1 milyardan fazla kişinin tercih ettiği düşünüldüğünde, Chrome’un Google içerisindeki ağırlığı daha net bir şekilde anlaşılıyor. Kullanıcılar ise yaptıkları geri bildirimlerle geniş eklenti desteğine sahip tarayıcıya entegre reklam engelleme ve VPN gibi özelliklerin de gelmesini istiyorlar.

• Microsoft utansın

• MS elindiği bulundurduğu ürünü çok güzel batırıyor.

Windows'a rakip olsa o bile batacak gidecek
  • Eskiden Firefox - Chrome arasında rekabet vardı, şimdi Opera - Chrome. Opera'nın özellikleri daha iyi vpn falan ama chrome'dan vazgeçemiyorum

• dünyanın tamamı kullanıyor

• Chrome'u kullanmaya başladım, ara ara başka tarayıcıları da denedim, hepsi geçici hevesti, Chrome'dan vazgeçemiyorum. Umarım bir zamanların ie si gibi rakipsiz olarak kalmaz...

• mozila kullanıyorum çok daha keyifli.

• Bi 100 kere ben indirmişimdir.

• Internet explorer kullaniyorum memnumum, pc tv ye bagli oldugu icin clear type ozelligi benim icin onemli, 2016 ya geldik diger browser lar halen yazi karakterlerini keskin gosteremiyorlar,

Bir digeri sisteme 5.1 home theatre bagli ve browser uzerinden muzik dinlerken yada video izlerken ie harici tumu streo ses veriyor, bunu da hala neden cozemediler anlamis degilim..

• ram falan dayanmıyor ama yine dönüp dolaşıp buna geliyoruz napalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mozillada iyi de,Mozilla da çok karışık chrome a göre,Chrome en azından hızlı yavaş bir durumu yok ama mozillada birden bire sayfa çöktü diyor sinirlendiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masaustunde Opera,mobilde Chrome favorim

• %99.99 android yeni versiyonu otomatik olarak indiriyor zaten !
    yani özetle bilinçli bir tercih söz konusu olduğunu düşünmek mantıksızlık olur !

• Biz ona tarayıcılara alternatif ol dedik o gitti en iyisi oldu.

• Chrome + Firefox candır :)
  • Masaüstü Chrome, androidde iş U.C Browser vazgeçilmezim.

• nasıl bir mantıktır google gibi bir reklam şirketinden entegre reklam engellemesi istemek yapsada kendi reklamlarına torpil geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam olun -- 11 Kasım 2016; 23:43:50 >
  • bende bayağı indirdim o kadar tarayıcı arasından en çok bunu beğeniyorum

• Chrome tarayıcı değil başlı başına bir işletim sistemidir nokta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Bi 100 kere ben indirmişimdir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.