Şimdi Ara

:::DH TEMPRA TeAm::: (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.263
Cevap
24
Favori
608.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laptop arası köfte

lpg aldığınız istasyonu değiştirin.araç karbüratörlü ise rölanti ayarına,gaz ayarına baktırın

Sorun çok sık tekrarlamaya başladı:/ Sanayi yolları gözüktü sanırım. En son haziranda gitmiştim

Sorun bujilere giden kablolardaymış

Bu arada caner neden ceza aldı lan?

Saol dostum tek soran sen olmuşsun beni

saçma sapan nedenle banlandılar neyse bitti ceza döndüm

Hoşgeldin

hoşbulduk

Yağ siparişim geliyo en kısa zamanda değişcem castrol magnetec aldım 10.40 80 lira piyasası 55 liraya aldım bakalım motorda fark edecek mi baya

• Dene bakalım sonucu bildir bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dene bakalım sonucu bildir bize

yağ filtresi hava filtresi yağ castrol değişti şuan bir fark yok gibi bakalım ilerde anlarız yakıttan lpg ayarda yaptırdım bilgisayara baglatıp bakalım artık
  • beyler,arabam hafif zangırtılı çalışıyor...sebebi ne olabilir?
  • quote:

beyler,arabam hafif zangırtılı çalışıyor...sebebi ne olabilir?

Zangırtı derken?

- egsoz patlaksa yapabilir
    - motor devrinde sorun varsa yapabilir
    - rölanti devrinde sorun varsa yapabilir
    - lpg ayarı çok kısıksa yapabilir
    - bujiden yapabilir

Ayrıntılı anlatır mısınız?

• fotokral06 F kullanıcısına yanıt
    Aynısı benim başıma geldi aracın yağ müşirini söküp temizledim sorun kalmadı benimki özellikle soğuk motorda oluyordu
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    ya nasıl anlatsam bilemedim ki :)
    motor rölantide zangırtı yapmıyor,gaz verip 2000 devri geçince hafiften bi zangırtı başlıyor...şanzumanı tutan 2 vida yalama olmuş,ondan olabilir mi acaba? bujiden olsa,rölantide de yapmaz mı? bilemedim ki şimdi :/

neyse,salı günü şanzuman sökülecek baskı balata değişimi için,o zaman sorunu kökten çözmek için motor ve şanzuman kulaklarına,bujilere falan da bi baktırıyım,garanti olsun...
  • Merhaba, Tempra 2.0 ie 8V aracın altta yağ filtresinin yanında olan yağ sensörünün kablosu koptu, bantlamak isterken sensöre giden kablo şaseye değdi ve artık göstergedeki yağ lambası hiç yanmıyor. yalnız kopan kablonun sensör tarafındaki boştaydı yani sensör tarafı şaseye değmedi. diğer kablolarla beraber bantlı olduğu için kablonun başlangıç noktasını bulamadım dolayısıyla nereye zarar verdim bilemiyorum. Sigortaları kontrol ettim sorun yok arıza nereden olmuş olabilir.
  • quote:

ya nasıl anlatsam bilemedim ki :)
    motor rölantide zangırtı yapmıyor,gaz verip 2000 devri geçince hafiften bi zangırtı başlıyor...şanzumanı tutan 2 vida yalama olmuş,ondan olabilir mi acaba? bujiden olsa,rölantide de yapmaz mı? bilemedim ki şimdi :/

neyse,salı günü şanzuman sökülecek baskı balata değişimi için,o zaman sorunu kökten çözmek için motor ve şanzuman kulaklarına,bujilere falan da bi baktırıyım,garanti olsun...

baskı balatan değiştimi nasıl oldu araba değişince anlat bakalım
  • CaNeRR kullanıcısına yanıt
    Ha evet,anlatmayı unutmuşum.

Aracın şanzuman söküldü,birçok vida yuvası yalama olmuş,vidalar yuvalarına yarım yamalak oturtulmuş,marş motoru falan gevşemiş bu sebeple.E bu da doğal olarak zangırtıya sebep oluyordu.

Öncelikle buralara tornacı vasıtasıyla yeniden yuva yapıldı.Baskı balata şanzuman hazır sökülmüşken değiştirildi. Araç toplandı,rot ayarı yapıldı...Sonuç olarak bu şikayetim ortadan kalkmış oldu.
  • quote:

Ha evet,anlatmayı unutmuşum.

Aracın şanzuman söküldü,birçok vida yuvası yalama olmuş,vidalar yuvalarına yarım yamalak oturtulmuş,marş motoru falan gevşemiş bu sebeple.E bu da doğal olarak zangırtıya sebep oluyordu.

Öncelikle buralara tornacı vasıtasıyla yeniden yuva yapıldı.Baskı balata şanzuman hazır sökülmüşken değiştirildi. Araç toplandı,rot ayarı yapıldı...Sonuç olarak bu şikayetim ortadan kalkmış oldu.

merak ettiğim aracık eskisi gibii tepki vermesi yoksa şimdiki hali cok mu iyi kalkarken cok seri ve atak mı debriyaj yumuşaktır sanırım
  • CaNeRR kullanıcısına yanıt
    debriyaj pedalında bi değişme yok.zaten yumuşaktı

aracın performansı biraz farketti,biraz daha atak ve seri oldğunu söyleyebilirim
  • quote:

debriyaj pedalında bi değişme yok.zaten yumuşaktı

aracın performansı biraz farketti,biraz daha atak ve seri oldğunu söyleyebilirim

anladım dostum ben zaten satacam aracı ya sıktı artık debriyaj değiştircektim ama alan yaptırsın
  • Gençler akü su koyvermeye başladı. Soğuk havalarda araç marş basmıyor ya da çok zorlanıyor. Tüm elektrikli aksamlar sorunsuz çalışıyor aküde ama marş basamıyor gücü yetmiyor sanırım akünün. Akünün ömrü bitti mi yoksa yapılacak bir şeyler var mı? Yeni akü mü alacağız yoksa

Bu arada 60 amper mutlu aküye 140 istiyorlar belki pazarlıkla 130.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk_17

arkadaşlar yeni tempra aldım 93 model sxa göstergede 02 yazıyor bu ne anlama geliyor tam hepsini bilmiyorum bilen arkadaşlar yardım ederse teşekkür ederim

hocam tempra almışsınız sonunda
    memnunmusunuz araçtan
    hayırlı olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esesnefer -- 9 Ekim 2013; 19:20:41 >

• Merhaba arkadaşlar...Grubu biraz canlandıralım...Tempramın birkaç karesi

• Kaput yamuk duruyo onu kaputu actiginizda kosede lastikler olmasi lazim vida seklinde onlari sikarak-gevseterek ayarlayabilirsiniz

• burak1289 kullanıcısına yanıt
    yarın bi bakıyım :)
  • bende mpi tempramı Satıp kurtuluyorum artık
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.