Şimdi Ara

:::DH TEMPRA TeAm::: (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.263
Cevap
24
Favori
608.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADASLAR BENDEDE TEMRA VAR ITALYAN ENCOK TUTULAN MODELI 16 SXA ORJINEL KLIMALI FUL DUYUNUM VAR SATMAK ISTIYORUM ARACA YENI MOTOR YENILEIM GERCEKTEN COK KONFORLU BIR ARAC ALMAK ISTIYEN ARKADAS ARAYA BILIR DETAYLI BILGILERI GORUSURUZ 05458747129
  • Arkadaşlar merhaba.Bende 1992 SXAK Tempra araba aldım daha yeni.Klima,Hidrolik direksiyon,vs.vs herşey var.Faal çalışıyor.Birtek hidrolik direksiyon dönüşlerde ses çıkarıyor.Ama önemli değil sanırım.Göstergelerdende Hız göstergesi çalışmıyor.Bunların maliyeti nedir acaba bir bilgisi olan var mı?Vites bana göre biraz boşluğu fazla gibi geldi.Ama belki orjinali öyledir.Bilmiyorum.Elektronik panelin göstergeleri yenileniyormuş sanırım ondada maliyeti bilen varmı acaba.Çok şey sordum neyse.Cevap yazan olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antgozetim

Arkadaşlar merhaba.Bende 1992 SXAK Tempra araba aldım daha yeni.Klima,Hidrolik direksiyon,vs.vs herşey var.Faal çalışıyor.Birtek hidrolik direksiyon dönüşlerde ses çıkarıyor.Ama önemli değil sanırım.Göstergelerdende Hız göstergesi çalışmıyor.Bunların maliyeti nedir acaba bir bilgisi olan var mı?Vites bana göre biraz boşluğu fazla gibi geldi.Ama belki orjinali öyledir.Bilmiyorum.Elektronik panelin göstergeleri yenileniyormuş sanırım ondada maliyeti bilen varmı acaba.Çok şey sordum neyse.Cevap yazan olursa sevinirim.

Hayırlı olsun, eğer direksiyon çok sert ise direksiyon hidroliği bitmiş olabilir. Bir bakın, hemen motorun önündeki yağ kutusu kendisi.

Göstergelerin tamamı değil de bir kısmı gittiyse büyük ihtimalle onu aydınlatan lamba yanmış ya da sigortası yanmıştır. Benim göstergelerde de saat yok mesela, ama ışık tuttuğumda saatin çalıştığını görebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Arkadaşlar merhaba.Bende 1992 SXAK Tempra araba aldım daha yeni.Klima,Hidrolik direksiyon,vs.vs herşey var.Faal çalışıyor.Birtek hidrolik direksiyon dönüşlerde ses çıkarıyor.Ama önemli değil sanırım.Göstergelerdende Hız göstergesi çalışmıyor.Bunların maliyeti nedir acaba bir bilgisi olan var mı?Vites bana göre biraz boşluğu fazla gibi geldi.Ama belki orjinali öyledir.Bilmiyorum.Elektronik panelin göstergeleri yenileniyormuş sanırım ondada maliyeti bilen varmı acaba.Çok şey sordum neyse.Cevap yazan olursa sevinirim.

Hayırlı olsun, eğer direksiyon çok sert ise direksiyon hidroliği bitmiş olabilir. Bir bakın, hemen motorun önündeki yağ kutusu kendisi.

Göstergelerin tamamı değil de bir kısmı gittiyse büyük ihtimalle onu aydınlatan lamba yanmış ya da sigortası yanmıştır. Benim göstergelerde de saat yok mesela, ama ışık tuttuğumda saatin çalıştığını görebiliyorum.

Teşakkürler Arkadaşım.Hidrolik yağı azalmış.Aldım koydum ama ilk kalkışlarda biraz ses yapıyor.Daha sonra ses kesiliyor yani.Göstergelerdeki sorunuda hallettik.Sigorta kutusundaymış sorun.Kilometrede müşürdeymiş oda gösteriyor şimdi.Fazla bir sorun kalmadı.Ama Elektrikçi dediki Sighorta kutusunun değişmesi lazımmış.Eskimiş dedi.Hemen değiştirmek lazım mı ?anlamadım.

• quote:

quote:

quote:

Teşakkürler Arkadaşım.Hidrolik yağı azalmış.Aldım koydum ama ilk kalkışlarda biraz ses yapıyor.Daha sonra ses kesiliyor yani.Göstergelerdeki sorunuda hallettik.Sigorta kutusundaymış sorun.Kilometrede müşürdeymiş oda gösteriyor şimdi.Fazla bir sorun kalmadı.Ama Elektrikçi dediki Sighorta kutusunun değişmesi lazımmış.Eskimiş dedi.Hemen değiştirmek lazım mı ?anlamadım.

Sigorta kutusu nasıl eskir ya, gidin başka bir elektrikçiye gösterin sigorta kutusunu bakalım ne diyecek.

• Bende 1994 model Tempra var. Belkide üzerindeki Pirelli P400'dendir bilmiyorum, ama frenleri çok çabuk kitleniyor, kızaklama yapıyor. Yavaş hızda hafif frende kesik kesik tutma var, ayrıca fren merkezi biraz ses(tıkırtı) yapıyor. Bu hafta disk-balata-fren merkezi ve yağı değişimi yapılacak. Umarım sorunum çözülür.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sigorta kutusu nasıl eskir ya, gidin başka bir elektrikçiye gösterin sigorta kutusunu bakalım ne diyecek.

Teşekkürler.Yakın zamanda gidicem elektrik için şu an araba Afyon Emirdağ'da sanayide.
    Eskişehire giderken yolda su kaynattı.Suyu dolduruyorum hemen kaynayıp bitiyor.Neyse 3-4 defa su koyarak Sanayiye vardık.Conta yakmış.
    Conta kapağı önceden çatlakmış.Geçici bir işlem yapmışlar.Usta öyle söyledi.Söylediği parçaları aldım.Söylemesi ayıp 720 TL.
    birde usta parası oldu olacak 1000 tl masraf.Herneyse ben arabayı alalı 1 hafta oldu.galeriden aldık.Adam öyle güven verdiki 1 kuruş masraf yapmadan binersin diye.Biz yinede biraz bakım yaptık ıvır zıvırına.Neyse şimdi ben bu galericiden bi hak sahip edebilirmiyim.Bana yalan söylemesi hiç hoşuma gitmedi.Söyleseydi şu şu var ona göre bakardık.Yolda rezil olmazdık.Neyse cevap için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.Yakın zamanda gidicem elektrik için şu an araba Afyon Emirdağ'da sanayide.
    Eskişehire giderken yolda su kaynattı.Suyu dolduruyorum hemen kaynayıp bitiyor.Neyse 3-4 defa su koyarak Sanayiye vardık.Conta yakmış.
    Conta kapağı önceden çatlakmış.Geçici bir işlem yapmışlar.Usta öyle söyledi.Söylediği parçaları aldım.Söylemesi ayıp 720 TL.
    birde usta parası oldu olacak 1000 tl masraf.Herneyse ben arabayı alalı 1 hafta oldu.galeriden aldık.Adam öyle güven verdiki 1 kuruş masraf yapmadan binersin diye.Biz yinede biraz bakım yaptık ıvır zıvırına.Neyse şimdi ben bu galericiden bi hak sahip edebilirmiyim.Bana yalan söylemesi hiç hoşuma gitmedi.Söyleseydi şu şu var ona göre bakardık.Yolda rezil olmazdık.Neyse cevap için teşekkürler.

Galeriden araba alınır mı hocam ya? Off galeriler için çok lafım var da ban yerim neyse.

Geçmiş olsun... Yarın galeriye git durumu anlat, 1000 lira az para değil. Ama yanında bir kaç kişiyle git..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 15 Haziran 2012; 19:06:00 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Galeriden araba alınır mı hocam ya? Off galeriler için çok lafım var da ban yerim neyse.

Geçmiş olsun... Yarın galeriye git durumu anlat, 1000 lira az para değil. Ama yanında bir kaç kişiyle git..

Galeriden alma sebebimiz takas edecek bir arabamız vardı.Murat 131.:))Satamadık elimizde kalmıştı masrafı çoktu.Neyse Galeriye gittim bugün.Adam bencede haklı olarak ben motoru indirip baktırmadım ki ustaya gönderdim oda iyi alıp satabilirsin rahatlıkla dedi.Mekanik arıza ne zaman olacağı belli değil bencede.Yeri yurdu belli bir adam bencede çok yalan atarak ticaret yapamaz.Bu adamı araştırdım.15 yıldır aynı yerde esnaflık yapıyor.Onunda haberi yokmuş olsa zaten söylerdim üzüldüm falan dedi ama para yok tabiki.Neyse motoru yürürü yenilenmiş garanti 75000 km binebileceğimiz bir aracımız oldu.Hayırlısı olsun dedik.Ama genel olarak memnunum arabadan.Teşekürler ilgin için.

• quote:

Galeriden alma sebebimiz takas edecek bir arabamız vardı.Murat 131.:))Satamadık elimizde kalmıştı masrafı çoktu.Neyse Galeriye gittim bugün.Adam bencede haklı olarak ben motoru indirip baktırmadım ki ustaya gönderdim oda iyi alıp satabilirsin rahatlıkla dedi.Mekanik arıza ne zaman olacağı belli değil bencede.Yeri yurdu belli bir adam bencede çok yalan atarak ticaret yapamaz.Bu adamı araştırdım.15 yıldır aynı yerde esnaflık yapıyor.Onunda haberi yokmuş olsa zaten söylerdim üzüldüm falan dedi ama para yok tabiki.Neyse motoru yürürü yenilenmiş garanti 75000 km binebileceğimiz bir aracımız oldu.Hayırlısı olsun dedik.Ama genel olarak memnunum arabadan.Teşekürler ilgin için.

Nazarlık diyelim o zaman.. Başka bir masraf açmasın da... Ben teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mazzoow

Bende 1994 model Tempra var. Belkide üzerindeki Pirelli P400'dendir bilmiyorum, ama frenleri çok çabuk kitleniyor, kızaklama yapıyor. Yavaş hızda hafif frende kesik kesik tutma var, ayrıca fren merkezi biraz ses(tıkırtı) yapıyor. Bu hafta disk-balata-fren merkezi ve yağı değişimi yapılacak. Umarım sorunum çözülür.

Bu hafta aracımda yenilen; ön diskler, balatalar, fren hortumları, fren ana merkezi ve fren hidroliğinden sonra aracın fren performansının bu kadar değişeceğini tahmin etmiyordum açıkcası. Önceden taş gibi olan fren pedalım şu an eskisine göre pamuk oldu. Kızaklama problemim ortadan kalktı ve yerine gayet istikrarlı bir frenleme geldi.

• quote:

quote:

Bende 1994 model Tempra var. Belkide üzerindeki Pirelli P400'dendir bilmiyorum, ama frenleri çok çabuk kitleniyor, kızaklama yapıyor. Yavaş hızda hafif frende kesik kesik tutma var, ayrıca fren merkezi biraz ses(tıkırtı) yapıyor. Bu hafta disk-balata-fren merkezi ve yağı değişimi yapılacak. Umarım sorunum çözülür.

Bu hafta aracımda yenilen; ön diskler, balatalar, fren hortumları, fren ana merkezi ve fren hidroliğinden sonra aracın fren performansının bu kadar değişeceğini tahmin etmiyordum açıkcası. Önceden taş gibi olan fren pedalım şu an eskisine göre pamuk oldu. Kızaklama problemim ortadan kalktı ve yerine gayet istikrarlı bir frenleme geldi.

İyi günlerde kullanın

• Arkadaşlar, bizde Tempra 1994 model SX_A var. Çok temiz bir araç ve beyaz. Memnunuz fakat bu aralar şarj dinamosundan kaynaklanan bir problem çıktı. Adam içindeki bakırı değiştirdi ve sorun çözüldü. Bir daha sorun yaparsa yenisini almayı düşünüyoruz. Ayrıca arka sol koltuğun kilidi kırılmış sanırım. Bozuk yollarda ses yapıyor.

Saygılar..
    Kızı Kolda TEMPRA'yı Asfaltta Severim.
    Tempra'dan İyisi Yine Bir Tempra'dır.
    Ela Gözlümün Nazına Hastayım Tempra'nın aRa Gazına..
  • Merhaba arkadaşlar.Bende 2 gün öncesi Fiat Tempra ailesine katıldım :) 93 model Tempra SX aldım.Memnunum araçtan fakat biraz bakıma ihtiyacı olduguna eminim.Sizin bilgilerinize ve deneyimlerinize dayanarak araçtaki sorunları belirtmek istiyorum.Araç giderken direksiyon titriyor.Ayagını gazdan cekince ileri geri biraz sallanıyor.Vites kutusunda vites geçişlerinde gırrrrrıııık gibi garip ses çıkıyor.Klimada sıcak var soğuk çalışmıyor.Silecek suyunu fıskırtmıyor(suyunu koydum fakat deligimi tıkalı yoksa bozuk mu cözemedim).Çukura falan girince ön lastiklerde ses cıkıyor.Okuyunca korkmuş olabilirsiniz ama iyi bir bakıma ihtiyacı oldugunu sölemiştim :D Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtqndz

Merhaba arkadaşlar.Bende 2 gün öncesi Fiat Tempra ailesine katıldım :) 93 model Tempra SX aldım.Memnunum araçtan fakat biraz bakıma ihtiyacı olduguna eminim.Sizin bilgilerinize ve deneyimlerinize dayanarak araçtaki sorunları belirtmek istiyorum.Araç giderken direksiyon titriyor.Ayagını gazdan cekince ileri geri biraz sallanıyor.Vites kutusunda vites geçişlerinde gırrrrrıııık gibi garip ses çıkıyor.Klimada sıcak var soğuk çalışmıyor.Silecek suyunu fıskırtmıyor(suyunu koydum fakat deligimi tıkalı yoksa bozuk mu cözemedim).Çukura falan girince ön lastiklerde ses cıkıyor.Okuyunca korkmuş olabilirsiniz ama iyi bir bakıma ihtiyacı oldugunu sölemiştim :D Şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun kaça aldınız?

Direksiyon titremesi konusunda bir fikrim yok ama sorun balanssızlıktan olabilir. Başka bir şey de olabilir.
    Ayağı gazdan aniden çekerseniz motor freni yüzünden ileri geri sallanır, o bir sorun değil.
    Vites kutusuna bir baktırın derim, çok ciddi bir şey gibi gelmedi ama yine de baktırın.
    SX modelinde klima var mıydı? Benim bildiğim sadece kalorifer var. Sıcak üflemesi çok normal. Konsoldaki ayar düğmesini mavi bölgeye alıp deneyin.
    Silecek suyunu fışkırtan deliklere bakın, tıkanmış olabilir.
    Ön lastiklerden çıkan ses ön takımların gitmeye başladığına dalalettir, çok pahalı bir işlem değildir.

• 6.500 tl ye aldım.mavi renk var o yüzden sordum.mavi varsa sogukta üfleyebilir diye :) teşekkür ederim yardımcı olup bilgilendirdiginiz için.sanayiye gidip motor+kaporta+elektrik tesisatı fln hepsine baktıracaqım.sadece önemli ve acil bişey var mı diye sormak istedim.
  • Canım arabam muayeneden tek seferde geçti.

Ancak son günlerde çok yaktığını hissediyorum, 28 litre LPG ile 200 km'yi zor gördüm, durum normal değil. Sorun ne olabilir, acaba LPG diye hava mı bastılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 6 Temmuz 2012; 23:53:31 >
  • Arkadaşlar 16V 148 Hp olan SW Tempra Almak istiyorum, Bir amca ile görüştüm temiz bir aracı olduğunu söylüyor ama 1 senedir Benzinde çalışmıyormuş sadece Lpg ile kullanıyormuş ( Sanırım sıralıda değil Lpg) Bir kart mı ne arızalıymış, Diğer bütün aksamlar faalmiş ( Abs,Klima) Ne tip bir masrafı olabilir acaba bu aracın bu konuda?

Ayrıca Kimi arasam kliması çalışmıyor ( Gazı bitikmiş güya) ben bunların hepsinde arıza olduğunu düşünüyorum yoksa bu sıcaklarda 70 lira gaz doldurmayıp kavrula kavrula gitmenin ne alemi var. Benim 94 Model aracımda buz gibi çalışıyordu Klima mesela. Klima Kompresörleri ve Radyatörleri nekadardır bir de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Arkadaşlar 16V 148 Hp olan SW Tempra Almak istiyorum, Bir amca ile görüştüm temiz bir aracı olduğunu söylüyor ama 1 senedir Benzinde çalışmıyormuş sadece Lpg ile kullanıyormuş ( Sanırım sıralıda değil Lpg) Bir kart mı ne arızalıymış, Diğer bütün aksamlar faalmiş ( Abs,Klima) Ne tip bir masrafı olabilir acaba bu aracın bu konuda?

Ayrıca Kimi arasam kliması çalışmıyor ( Gazı bitikmiş güya) ben bunların hepsinde arıza olduğunu düşünüyorum yoksa bu sıcaklarda 70 lira gaz doldurmayıp kavrula kavrula gitmenin ne alemi var. Benim 94 Model aracımda buz gibi çalışıyordu Klima mesela. Klima Kompresörleri ve Radyatörleri nekadardır bir de?

Abi benzinde çalışmayan araba mı olur, bende de var LPG, ikisi de Maşallah süper çalışıyor. Sanayiye gidin isterseniz, sorunun ne kadar olduğunu söylesinler. Ne kadar istendi arabaya?

Çoğu temprada klima paneli arızalanır, çıkma bulabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.