Şimdi Ara

Samsung'un katlanabilir telefonuna dair ilk detaylar ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'un katlanabilir telefonuna dair ilk detaylar ortaya çıktı 
    Uzun süredir katlanabilir cihazlar konusunda çalışmalar yürüttüğü bilinen Samsung’un gelecek planlarına dair ilk ipuçları ortaya çıktı. Buna göre geçtiğimiz nisan ayında Kore'deki Fikri Mülkiyet Hakları Ofisi’ne katlanabilir telefonlarla ilgili yapıldığı belirtilen patent başvuru dosyasındaki çizimler yayınlandı.

Paylaşılan görsellere bakılırsa aynı kapaklı cep telefonlarındaki gibi ortadan katlanabilir bir yapıya sahip cihazın yarı otomatik şekilde, belirli bir noktadan sonra kendi kendine açılıp kapanabileceği ifade ediliyor. Diğer taraftan telefon katlandığında devreye girecek, muhtemelen çağrı ve diğer bildirimlere kolaylıkla ulaşılmasını sağlayan ikinci bir ekrandan bahsediliyor.

Project Valley kod adıyla anılan cihazın piyasaya ise Samsung Galaxy X ismiyle çıkacağı iddia ediliyor. Galaxy Note 7 yüzünden hem maddi hem de manevi açıdan global çapta büyük bir krizin içerisine giren Güney Koreli şirketin, katlanabilir telefonlar konusunda daha yavaş ve temkinli hareket edeceği kulislerde konuşuluyor.

• Çok gereksiz gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: SONEKTRA

Çok gereksiz gözüküyor

Değil mi direk jack girişini kaldırsın yenilik diye sürsün
  • Kıvrık ekran gibi, gereksiz bir teknolojik tüketim daha. Saat yap böyle araç içi ekran yap telefonda ne gerek var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 10 Kasım 2016; 18:53:22 >
  • Bükme testinden kalır bu telefon.
  • QuexSeeL kullanıcısına yanıt
    webtekno halleder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer Paranoia filmindeki gibi olur ise süper oldurdu, ama ona daha hala var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaparlarsa helal olsun batarya işini nasıl çözecekler ekranın bükülme dayanıklılığını nasıl halledeckler merak ediyorum

• böyle bir telefonda ekran değişimi bir telefon parası yapıcak gibi duruyor ... Ama kesinlikle güzel bir adımın başlangıcı . Umarım muadil markalarda bu tür gelişmeler yapar.

• Onceligim herdaim ezaz 3gun pil suresi dayanabilen telefonlardan yanadir.Katlanmasada olur :)

• ilkten gereksiz gibi görüyordum ama en güzel uygulama telefonlar artık cep te rahat taşınır daha rahatsız etmezler. Fiziksel tuşlar komple kalkarsa çok harika olacak bakalım kaç yıl sonra kalkar.

• Tutmaz bu telefon

• dar uzun ekran ama çok uzun işlevsiz olacak gibi duruyor.

• Hakkaten cirkin ve gereksiz

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Hakkaten cirkin ve gereksiz

Arkasini diyorsan evet kilif ile bu kusur örtüle bilir zira Resimdeki Prototip gibi birsey , o tasarimi beklememek gerek diye düsünüyorum.
  • Yıllardır beklediğim telefon.İstiridye kapaklı telefonların karizması yeni telefonlarda bana kalırsa yok. Arka yüzüne de statik ink bir ekran yapsalan çok güzel olur bence. Diğer taraftan ekran eğer katlanacak kadar esnek ise darbe altında da kırılmayacaktır(tüm ekranın aynı malzemeden yapıldığını varsayıyorum). Eğer başarılı bir şekilde üretilirse çığır açan teknolojiler barındıran bir cihaz olacaktır.

• Farklı bir durum ama lenovonun zannedersem buna benzer bir prototipi vardı hatta tanıtımda yaptılar bir kadın çıkmıştı falan olabilir ama bana çokta kullanıcı dostu gelmedi bir şey nekadar çok eğilip bükülürse bozulma yada aşınma esneme ihtimali okadar artar

Ben direk cam ekranlı sefaf telefonlar için kim adım atacak onu merak ediyorum yada bu teknoloji gelebilirmi? Yakın zamanda göreceğiz

• çok başarılı tasarım ,

-ekran kırılmasına çözüm
    -5 inch ve yukarısı için rahat taşınabilirlik

• bence denemeye değer en azından 3.5 mm jack girişini çıkarıp satmaktan iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Yaparlarsa helal olsun batarya işini nasıl çözecekler ekranın bükülme dayanıklılığını nasıl halledeckler merak ediyorum

2 parça batarya kullanılabilir aslında sonuçta ortadan katlanacak galiba.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.