Şimdi Ara

Apple Türkiye'den fiyat indirimi: Adaptör ve kablolar ucuzladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple Türkiye'den fiyat indirimi: Adaptör ve kablolar ucuzladı 

Yeni nesil MacBook Pro modelleriyle gündemde olan Apple, adaptör ve çevre aygıtlarında indirime gidiyor. Bilindiği üzere 12-inç MacBook ile başlayan USB Tip-C profilindeki Thunderbolt dönüşümü, yeni MacBook Pro modellerine de yansımıştı. Şirketin 13-inç boyutundaki Touch Strip olmayan MacBook Pro modelinde iki adet, diğer tüm modellerde ise tamamı USB Type-C profilinde 4 adet bağlantı portu bulunuyor.

Profesyonellerin mevcut donanım ekosistemleri içerisinde yeni bilgisayarlarla diğer cihazlarını kullanmaları için Apple tarafından sunulan orjinal adaptör ve diğer çevre bileşenlerde ülkemize de yansıyan indirime gidildi. Geçiş sürecini hızlandırmak isteyen Apple, yıl sonuna kadar geçerli olacak teklifleri kapsamında, adaptör modeline göre 80TL'ye varan indirim uyguluyor. Peki hangi aksesuarlar ne seviyede fiyat indirimi aldı, işte detaylar;

- USBC Digital AV Multiport Adaptör: 259 TRY'den 189 TRY'ye
    - USBC VGA Multiport Adaptör: 259 TRY'den 189 TRY'ye
    - USBC - USB Adaptör: 79 TRY’den 29 TRY’ye
    - USB-C - Lightning Kablosu (1m) 99 TRY’den 79 TRY’ye
    - USB-C - Lightning Kablosu (2m) 139 TRY’den 109 TRY’ye
    - Thunderbolt 3 - Thunderbolt 2 Adaptör 189 TRY’den 109 TRY’ye

• İlginç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde MacBook Pro alma niyetim yoktu. Ama kablolar, adaptörler ucuzladı diye bir tane MacBook Pro almaya karar vardim. Şimdi fırsatı kaçırmak olmaz, evde dursun birkaç sene sora lazım olur belki.

• eğer kart okuyucu çıkıntı yapıyorsa ve çirkinse, bu ne peki..!

• Ooo şaşırdım. Kazık miktarı azalmış ilginç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple'ın lightning kabloları aklıma geldi. Hani şu iki ayda bozulan, temassızlık yapan. Yani hepsi.

• Allah allah... Kontesi kim öptü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte aradığım indirim. Boşuna büyük firma demiyorlar. Adamlar hakkını veriyor. Tebrikler apple devamını bekliyoruz.

• Haberi bitirdikten sonra şaşırdım kaldım samsunga gönderme yok. Yazara bakınca şaşırdım Ekrem yazmamış haberi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanandnexus

Apple'ın lightning kabloları aklıma geldi. Hani şu iki ayda bozulan, temassızlık yapan. Yani hepsi.

Arkadaş apple kazıkçı saçma sapan işler yapan, müşteriyi enayi yerine koyan firma. Bunlar benim ve çok büyük çoğunluğun fikri.
    Bu kablonun varlığı ve kullanma zorunluluğu en başında saçmalık. Ama lightning kablolarını 2 ayda bozmayı nasıl başarıyorsunuz. O kablolarla neler yapıyorsunuz da bozuluyorlar merak etmiyor değişim. Ben 2-3 yılda bozamıyorum. Çevremdeki kimsede bozamıyor. Bok atmak içinde bu kadar saçmalanmaz ki.
  • 3 aya sararıp 4. ayda kopan kablolar için indirimli fiyatlar bile aşırı pahalı.

• Kutunun içine dahil etmesi gerekiyordu aslında. En azından önemli olanlarını.

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

quote:

Apple'ın lightning kabloları aklıma geldi. Hani şu iki ayda bozulan, temassızlık yapan. Yani hepsi.

Arkadaş apple kazıkçı saçma sapan işler yapan, müşteriyi enayi yerine koyan firma. Bunlar benim ve çok büyük çoğunluğun fikri.
    Bu kablonun varlığı ve kullanma zorunluluğu en başında saçmalık. Ama lightning kablolarını 2 ayda bozmayı nasıl başarıyorsunuz. O kablolarla neler yapıyorsunuz da bozuluyorlar merak etmiyor değişim. Ben 2-3 yılda bozamıyorum. Çevremdeki kimsede bozamıyor. Bok atmak içinde bu kadar saçmalanmaz ki.

Yok gayet ciddiyim. Kabloları çok dayanıksız. Arkadaşımın kablosu temassızlık yapıyordu ve şarja takarken şekilden şekile girdiğini bilirim. Telefonu kendim kullanmadığım halde ben bile sinir oldum o duruma. Bilerek sağlam yapmadıklarını düşünüyorum kabloları. Yine piyasadaki "kaliteli" yada bizim insanımızın mantığıyla, "pahalıysa kalitelidir" algısıyla iyi satış yapıyor apple. Bugünleri mumla arayacağı zamanları da göreceğiz.

• Bu fiyata bunları alan varsa neyse ya tercih meselesi karışmıcam :)

• abidik gubidik marka usb c - usb kablosuna 25 tl para vermektense gidip 30 liraya bu kablo alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceRulez -- 10 Kasım 2016; 19:12:33 >
  • quote:

quote:

quote:

Yok gayet ciddiyim. Kabloları çok dayanıksız. Arkadaşımın kablosu temassızlık yapıyordu ve şarja takarken şekilden şekile girdiğini bilirim. Telefonu kendim kullanmadığım halde ben bile sinir oldum o duruma. Bilerek sağlam yapmadıklarını düşünüyorum kabloları. Yine piyasadaki "kaliteli" yada bizim insanımızın mantığıyla, "pahalıysa kalitelidir" algısıyla iyi satış yapıyor apple. Bugünleri mumla arayacağı zamanları da göreceğiz.

Ben şahsen yıllardır kullanıyorum. Kabloları ahım şahım üst düzey kaliteli değil ama dandik de değil. Ne temassızlık yapıyor, ne de durup dururken yıpranıyor. Ama biz insanlar herşeyi hor kullanma durumundayız, bir çantanın içine 50 şeyle karma karışık olarak atarsak kabloyu, tutma yerinden değil 10 cm kablo tarafından tutup çekersek tabi temazsızlık da yapar, kablo da kopar.

Apple en büyük salaklığı mıknatıslı şarj bağlantı noktasından vazgeşerek yaptı. İnsanlarımız USB-C kabloları 1 metreden çekiştirerek çıkarmaya çalışacaklar, sonra da kablolar çok dandik diyecekler. Sizin gibi kendi kullanmayanlar da.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben şahsen yıllardır kullanıyorum. Kabloları ahım şahım üst düzey kaliteli değil ama dandik de değil. Ne temassızlık yapıyor, ne de durup dururken yıpranıyor. Ama biz insanlar herşeyi hor kullanma durumundayız, bir çantanın içine 50 şeyle karma karışık olarak atarsak kabloyu, tutma yerinden değil 10 cm kablo tarafından tutup çekersek tabi temazsızlık da yapar, kablo da kopar.

Apple en büyük salaklığı mıknatıslı şarj bağlantı noktasından vazgeşerek yaptı. İnsanlarımız USB-C kabloları 1 metreden çekiştirerek çıkarmaya çalışacaklar, sonra da kablolar çok dandik diyecekler. Sizin gibi kendi kullanmayanlar da.

Yıllarca kullandığın kablonla hayatta başarılar dilerim. Elinde kalabilir ansızın, yine de elden çıkarmayı bir düşün derim.

• Ne haber ama hemen koşup evekdi herkese bi USB-C - lightning Kablosu alayım

• 2016 13" sipariş ettim, dışarıdan 20 liraya almaktansa USB dönüştürücüsü Apple'dan 30 liraya sepete ekledim. Bence güzel haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

abidik gubidik marka usb c - usb kablosuna 25 tl para vermektense gidip 30 liraya bu kablo alınır

Kablo 30 lira değil ki dönüştürücü 30 lira
    Ayrıca "abidik gubidik" dediğin kablolar Apple'ın kablolarından daha kaliteli.
    Misal blitzwolf'un ürünleri gerçekten çok kaliteli. Fiyatları da makul.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.