Şimdi Ara

Amazon.de Türkçe Oldu, 49 Euro ve Üzerindeki Alışverişlere Ücretsiz Kargo

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
        Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden Amazon.com dünya çapında birçok ülkede faaliyet gösteriyor ve Türk kullanıcılar olarak bizim de en çok alışveriş yaptığımız yerlerden birisi Amazon.de yani Amazon Almanya.

Yeni yaşanan bir gelişmeye göre de Amazon.de Türkçe olarak hizmet sunmaya başladı. Bununla birlikte 49 euro ve üstünde yaptığımız alışverişlerde ürünler Türkiye'ye ücretsiz bir şekilde kargolanacak. Özellikle ülkemizde bulunmayan, bulunsa bile tanesi 200 TL'den satılan Nintendo oyunlarını Amazon.de'den almak böylelikle daha avantajlı olacak. Tabii cihazınız PAL ise.

Ek olarak Türk kullanıcılar müşteri hizmetlerinden Türkçe e-posta ve telefon desteği de alabilecek.

İlk aşamada Türkçe erişime açık ana özellikler şu şekilde belirtilmiş:

- Amazon.de’yi Türkçe kullanma
    - Sayıları sürekli artan milyonlarca ürüne ait isim ve başlıklar
    - Türkçe e-posta ve telefon desteği sunan müşteri hizmetleri
    - En çok ziyaret edilen destek sayfaları
    "Hesabım" bölümü ile sipariş ve kargo bilgileri

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber görüşlerini şu şekilde paylaştı: "Müşterilerimize Türkçe alışveriş imkanı ve 49 avro ve üzerindeki alışverişlerinde ücretsiz kargo hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin herhangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren bir websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz".

Kaynak: DH

• Aral'ın distribütörlüğünü yaptığı firmalara "Amazon.de'deki ürünlerinizin Türkiye gönderimine €20 fazla fiyat verin!" demesi ve bu güzelliğin de Steam gibi boka batması ne kadar sürecek bakalım.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Euro üzerinden fiyatlar belirlendiği için amazon.com dan almak daha mantıklı ek kargo ücretiyle bile daha ucuza geliyor!

• Bu tarz gelişmeler güzel. Ancak !

Yemişim kargo ücretini, önce bizim ülkenin içindeki kan emicileri temizlemek lazım.

Bkz. Amazon.de'den istenen ps4 proların "tehlikeli madde" denerek siparişlerin iptal edilmesi.
    Arkasında Sony Türkiye'nin olduğu az çok ortaya çıktı.

Steam de zamanında çok güzel hareketler yaptı ancak Aral'ı gördük. Vestel'in vergi mevzuları.

Dün D&R'da gezdim, 250 liradan aşağı güncel oyun yok (pc dahil).

Amazondan kulaklık siparişi vermeye çalışıyorum 2 yıl önce 39 dolar vergi uygulanan kulaklığa 108 dolar vergi çıkıyor.

Giderde gider. Öncelikle bu ülkenin halkının uyanması-tepki göstermesi daha sonra devletinin ve iş adamlarının etik ve ahlak çerçevesi içerisinde hizmet etmesi gerekiyor ki bir anlamı olsun bu hareketlerin.

Bizim gibi ses çıkaran 3-5 kişi, gerisi ebedi uykusunda. Ve günden güne batan bir ekonomi. Sıcak paranın bitmesi, dövizin tükenmesi ve ülkeden kaçması. 3.26'ları gören dolar. Merkez bankasının elinde döviz olmadığı için bön bön bakmak zorunda olması.

%190 vergi uygulanan araçlar. Kıçı kırık 2+1 evlere 500-600 milyar fiyat çeken, şeytanı sollayan sözüm ona iş adamları.

Her gün bir yenisi eklenen zamlar. 3 cepheden savaş.(ki bu tür ekonomisi batan ülkelerin baş vurduğu yegane olaydır) Sadece karanlığa doğru bir sürüklenme başkada bir şey yok.

Geçmişte söylemleri bayağı buluyordum ancak gerçekten de insanın içinden yaşama isteğini alıyorlar. Fırsatını bulan kaçsın kurtarsın kendini buralardan, ömür billah düzelmez artık buralar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 9 Kasım 2016; 16:36:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Ridygo

Aral'ın distribütörlüğünü yaptığı firmalara "Amazon.de'deki ürünlerinizin Türkiye gönderimine €20 fazla fiyat verin!" demesi ve bu güzelliğin de Steam gibi boka batması ne kadar sürecek bakalım.

O iş amazona yemez bu ültimanotomu anca distribütörlüğünü yaptığı firmalara yapabilir. Amazon umrunda olmaz ayrıca zaten Türkiye' özel bir site ve fiyatlandırma olmadığı için öyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Benim sadece merak ettiğim Amazon.com gibi 80 doları geçen ürünlerde gümrük vergisi almıyor bunlar. 150 euro birşey alsam gümrükte takılma ihtimali varmı.

• harika haber, aral gibi firmalar oyuncuları ellerinden geldiğince soymaya uğraşırken türkiye ile hiç alakası olmayan bir firmanın oyuncuları düşünmesi çok güzel. euro her ne kadar yüksek olsa da doların yükselmesi ile 60dolar ile 60euro arasında 20tl fark var, üstelik kargo da ücretsiz. vergi bilmemnesi de yok zaten vergisi verilen ücretin içinde. bu söylediklerimi daha önce amazondan alışveriş yapmış olanlar bilirler, bunlar aral gibi vergili fiyatın üzerine vergi eklemiyor. aksine ürün fiyatından vergisini düşüp tekrar bölgeye göre vergilendirme yapıyor ve verginin vergisini ödemiyosun. özellikle yeni çıkan konsollar için harika olacak, zamanında türkiyede 1500tlden satışa çıkan ps4ü amazon.de den ps4+killzone:sf+2.ds4+kamera şeklinde toplamda 1487tlye almıştım ve iki ay sonra fazla para almışız diye hesabıma 281tl iade ettiler. yani ps4+killzone:sf+2.ds4+kamera 1206tl ye gelmiş oldu, ama türkiyede sadece ps4 1500tlye satılıyodu. ps5 çıksın onu da buradan alıcam.

• wii u ve oyunları hatta switch burdan alınabilir.

• Şimdi steam linki 39 eurodan ücretsiz alabiliyormuyum...

• quote:

Orijinalden alıntı: arasmustafaoglu

Euro üzerinden fiyatlar belirlendiği için amazon.com dan almak daha mantıklı ek kargo ücretiyle bile daha ucuza geliyor!

Orası TR ye her ürünü göndermiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: soneday

Şimdi steam linki 39 eurodan ücretsiz alabiliyormuyum...

adam hem başlığa hem içeriğe 49 euro yazmış hala sorduğun soruya bak

• Bu haberden sonra amazona bir bakayım dedim bizdeki euro fiyatı o kadar yüksek ki ps4 oyunlar çok pahalıya geliyor yine.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 930 liraya ps4 aldım pişman değilim

• Arkadaslar ps4 proyu amazondan alsam bolge sorunu cart curt olur mu aydinlatirsaniz sevinirim
  • E ben almaya çalıştım kargo ücreti yansıdı.

• Bu kotu gunlerden gelen bugunku ikinci iyi haber 3ds oyunlari beni bekle kim akil ettiyse sonsuz tesekkurler bu arada @turtletut adamsin

• quote:

Orjinalden alıntı: soneday

Şimdi steam linki 39 eurodan ücretsiz alabiliyormuyum...

Alamazsın. Alamada zaten ben aldım steam link kesinlikle tavsiye etmiyorum berbat şekilde stream ediyor görüntüyü. Bazı oyunlarda güzel çalışıyor ama çoğunlukla sorunlu. Dying Light 60 fps akıcı çalışırken monitörde stream ettiğim anda 15 20 fps anca gçrünüyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Arkadaslar ps4 proyu amazondan alsam bolge sorunu cart curt olur mu aydinlatirsaniz sevinirim

Bir şey olmaz. Makina zaten region free ayrıca almanya pal bölge bizim gibi. hiç bir sorun olmaz. Ha gümrükte takılır onu bilemem.

• Amazon.com dan Nvidia GTX 1060 3gb kargo dahil 930 TL ye gelirken. Amazon.de de aynı kart kargo ücreti alınmadan aynı paraya geliyor. Bizi mi yiyorsun Amazon ?
  • Kaynak: DH mi :S:D

• Son zamanların en iyi haberlerinden, Türkiye'ye ücretsiz kargo olması da inanılmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.