Şimdi Ara

İlk uzay ülkesi Asgardia’nın bayrağına siz karar verin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk uzay ülkesi Asgardia’nın bayrağına siz karar verin 
    12 Ekim tarihinde Paris’te düzenlenen etkinlikte tanıtılan ilk uzay ülkesi Asgardia, gerçek bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Web sitesi üzerinden şimdiden vatandaşlık başvuruları almaya başlayan ülkeye Türkiye’den ilgi oldukça yüksek. Çin (130,058) ve Amerika Birleşik Devletleri’nin (55,941) ardından yaklaşık 45 bin başvuru ile üçüncü sırada yer alan Türkiye, Asgardia’nın dikkat çeken ülkelerinin başında geliyor.

Toplamda 530 binden fazla başvuru alan tarihin ilk uzay ülkesini Bilim Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Uzay Bakanlığı, Gençlik ve Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Entegrasyon Bakanlığı, Bilgi ve İletişim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet ve Güvenlik Bakanlığı olmak üzere 12 bakanın yer aldığı bir meclis yönetecek.

Diğer taraftan ulusal bayrağını belirlemek için web sitesi üzerinden oylama başlatan Asgardia, kullanıcıların -20 Ocak 2017'ye kadar- kendi tasarımlarını göndererek yarışmaya katılmalarına da imkan sağlıyor. "Beğendim" ve "Beğenmedim" şeklinde gerçekleştirilen oylamada Türk vatandaşlarının tasarımları da yer alıyor. Eğer siz de Asgardia’nın bayrağını belirlemek ya da kendi bayrağınızı göndermek istiyorsanız buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. 

• Playboy tavşanı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanal üyelik mi bu nedir yeni eğlence falan mı tam anlayamadım uzay üssü mü inşa edeceklermiş?

• Saçmalıkda sınır tanımayanların tanıtımı olmuş. Editör ciddi ciddi yazmış ya da çevirmiş üşenmeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Sanal üyelik mi bu nedir yeni eğlence falan mı tam anlayamadım uzay üssü mü inşa edeceklermiş?

Uzay üssü değil, uzay ülkesi inşa edilecek.
  • Koreli birinin bayrağı var hoşuma gitti.

• güzel bir gelişme her ne kadar fütüristik de olsa dünyadaki milliyetçilik egomanyasının bir nebze azaldığını gösteriyor nereden olduğun önemli değil insan olman yeterli düşüncesi her zaman iyidir ;)

• Nasıl olmuş beyler

• Ben de kuracagim bir tane uzay ülkesi, hatta tutarsa bi ikincisi de neden olmasin, uzay yer cok nasilsa.

Sonra ilk is olarak bu asgardlilara savas ilan edecegim, uzayi dar edicigim görecekler hanyayi gonyayi ya da asgardiyayi!

• Oradaki uydu gibi büyük şey mş ülke

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marsa gidilmeden önce yaşamın sürdürülebileceği bir uzay üssü şart. Çünkü oluşabilecek tehlikelerde en hızlı bu şekilde müdahale edilebilir. Ve öğrenilen bu tehlikelerin Marsa gidecek gemide yaşanması en aza indirilmiş olur.

• :))))

• la gidişi va dönüşü yok diye gidiyo millet :D
  • fena olmamış aslında ama biraz daha teknolojiyle bağdaşan bir bayrak olabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.