Şimdi Ara

LG G5 için Android 7.0 güncellemesi Güney Kore’de başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG G5 için Android 7.0 güncellemesi Güney Kore’de başladı

LG’nin yılın ilk yarısı için piyasaya sürdüğü ancak beklentilerin altında satış rakamlarına imza atan G5 amiral gemi modeli, güncelleme tarafında daha şanslı. Android 7.0 güncellemesini alan Google harici ilk cihaz ünvanı LG G5’in oldu.

İlk Android 7.0 Güncellemesi

Firmadan yapılan açıklamaya göre bu hafta itibariyle Güney Kore’de LG G5 için Android 7.0 güncellemesi başladı. Önümüzdeki günlerde ülke genelindeki tüm kullanıcılara güncellemenin dağıtılmış olması planlanıyor. Sonrasında  Amerika, Asya ve diğer pazarlara da güncelleme gidecek.

LG bu yıl bazı konularda biraz daha ön planda oldu. LG G5 beklentileri karşılayamasa da güncelleme konusunda diğer amiral gemi modellerini geride bıraktı. Ayrıca LG V20 amiral gemi modeli de Android 7.0 ile piyasaya çıkan ilk akıllı telefon oldu.

Ayrıca Bkz.Japonya’da i-mode telefonlar rafa kalkıyor

Modüler tasarımı ile hatırladığımız LG G5 modelinin Android 7.0 güncellemesinde kazanacağı yeniliklere bakacak olursak:

• Güncellemelerin arka planda indirilerek telefonun kapatılıp açıldığı ilk anda yüklemenin yapılması.

• Doze tasarruf modunun uygulama bazında optimize edilebilmesi.

• İki uygulamanın yan yana çalışabilmesi veya ekrana çift tıklayarak uygulamalar arasında geçiş yapılabilmesi.

• Ekrana tek bir dokunuşla tüm açık uygulamaların kapatılabilmesi.

LG G5 için denizaşırı güncellemelerin ne zaman başlayacağı açıklanmadı ancak her ülke ofisinin öncesinde kullanıcıları bilgilendireceği ifade ediliyor. Bu bakımdan duyuruları takip etmekte fayda var.

• Hayırlısı olsun yarın samsung'da S7'ler için betasını başlatacak. Ne yaparsa yapsın bu şirketler google ile aynı anda güncelleme veremez.

Google bu sene halbuki testlere ne kadar erken başlamıştı.

• hep erken veriyorlar her seferinde'de sorunlu oluyor umarım bu seferde aynı olmaz...

• Bir zamanlar saygı duyduğum bir LG vardı. TV vs. almak isteyen tüm tanıdıklarıma tavsiye ederdim. Önce LG G3 kullandım. Arkadaki metal tuş omlet için çok idealdi. Sonra LG G4 kullandım. Telefonun şarjı 3-4 saatte bitiyordu. Neyse ki sattım. Servisi de kötüydü. Garantili elektrik süpürgemin 6 tane ufak sorununu tek tek resimleyip media markt'a teslim ettim. 20 gün sonra aradılar gelip alabilirsiniz diye. Eşimde bende çok sevindik. Gittik. Ürünün hiç bir onarımını yapmadıkları gibi üstüne çalışan cihazımın "PERT" olduğunu yazmışlar. Üstelik motoru sapa sağlamdı. Bize de 250 TL ye aldığımız cihazın 70 TL lik kısmını fiş olarak teklif ettiler. İdare ediyoruz çok şükür.

• son note 4 6.0 güncelemesinde cihaz baya yavaşladı, apple gibi içine ediyorlar eski telefonların, custom rom'a geçmek şart oldu.

• quote:

apple gibi içine ediyorlar eski telefonların

Kendim iphone 5 kullanıyorum, ios 6-7-8-9-10 kullandım hala akıcılığını koruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frostmourne Hungers

quote:

Kendim iphone 5 kullanıyorum, ios 6-7-8-9-10 kullandım hala akıcılığını koruyor.

Iphone 5 evin bir kosesinde duruyor cihaz 2 yil once kasmaya basladi 2.yilinda bataryasi pert oldu %30larda kendiliginden kapanmaya başladı bumu iphone kalitesi bi gidin işinize. Iphone 5le ayni gun cikan motorola xt910 razr cihazim halen ilk gunku gibi seri ve hizli şarjının dibine kadar kullanabiliyorum ekrani sararmadi halen neyse o. Apple insanlarin bilinc altina derinden işlemiş. Minicik bataryalarinin kullanim omurlerine bakildiginda durum icler acisi. En basiti bugun iphone 6 kullanan kiz kardeşim sarj cihaziyla baglantili bir hayat yaşıyor. Zamaninda verdiği tonlarca para bunun icinmiydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir firmanın fanboyluğunu yapmıyorum yapmam benim için en iyisi işime en çok yarayandır. Ama g4 ten sonra lg ye tövbe dedim heleki teknik servisleri yok mu bildiğin rezalet ötesi

• g4 ne zaman alır

• quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

son note 4 6.0 güncelemesinde cihaz baya yavaşladı, apple gibi içine ediyorlar eski telefonların, custom rom'a geçmek şart oldu.

Hocam siz cihazınıza format atin. Android 6 ile note4 ucmaya basladi. Bende s7 edge ve note4 var. Note4 un s7 edge den yavas oldugu hicbirsey yok. Hatta rehberi falan daha hizli aciyor.

• Bunların anlamadığı nokta tam olarak bu. Güncelleme desteğini çok çabuk keserek telefonlarının "ERKEN ÇÖP" olarak algılanmasına neden oluyorlar.

Şimdi ANDROİD 7 güncellemesini veriyor. ANDROİD 8 ne zaman verir sizce. Tabiki ANDROİD 10 çıkmaya yakın olduğu zaman.

GOOGLE ile birlikte çalışıp, hızlıca güncelleme verseler markada "KALİTE" algısını arttırırlar. Bunlar napıyor? Milleti sürüdürüyor.

Yani bugün LG G3'ün, ANDROİD 7 almasını beklemek neden hayal olmak zorunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

quote:

quote:

Iphone 5 evin bir kosesinde duruyor cihaz 2 yil once kasmaya basladi 2.yilinda bataryasi pert oldu %30larda kendiliginden kapanmaya başladı bumu iphone kalitesi bi gidin işinize. Iphone 5le ayni gun cikan motorola xt910 razr cihazim halen ilk gunku gibi seri ve hizli şarjının dibine kadar kullanabiliyorum ekrani sararmadi halen neyse o. Apple insanlarin bilinc altina derinden işlemiş. Minicik bataryalarinin kullanim omurlerine bakildiginda durum icler acisi. En basiti bugun iphone 6 kullanan kiz kardeşim sarj cihaziyla baglantili bir hayat yaşıyor. Zamaninda verdiği tonlarca para bunun icinmiydi?

Yav he he.

• Yenilik listesi çok zayıf kalmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunlu bir telefon daha.

• LG Almak pişmanlıktır G4 te yaşanan sorunlar dağ gibi... Almayın aldırmayın

• LG G3 kullanıyorum memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

quote:

quote:

Yav he he.

Gücünemi gitti ?

• quote:

Orijinalden alıntı: patren

g4 ne zaman alır

g4 ün 2 3 ayı var hocam.Aldığım bilgilere göre.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    "g2 g3" modellerinden sonra telefonların içine ettiler valla,g2 yi güncelleyip g4 olarak satsalar,g3 ü güncelleyip g5 olarak satsalar şimdi zirvede idiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

"g2 g3" modellerinden sonra telefonların içine ettiler valla,g2 yi güncelleyip g4 olarak satsalar,g3 ü güncelleyip g5 olarak satsalar şimdi zirvede idiler.

G3 cidden çok iyi telefon. 32GB Gri rengini kullanıyorum çok memnunum. Bu telefondaki özellikle güncel modeller ile yarışır düzeyde zaten. 2014 senesinin teknolojisi, zaten son yıllarda kayda değer bir yenilik olmadı. G4 ve sonrası direkt sorun yumağı.

Spigen kılıf da tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.