Şimdi Ara

Toyota, strateji değiştiriyor: uzun menzilli elektrikli araçlar yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toyota, strateji değiştiriyor: uzun menzilli elektrikli araçlar yolda

Tesla’nın uzun menzilli elektrikli araçları, satış rakamları ile birçok otomobil devinin stratejilerinde önemli bir değişim etkisi yarattığına şüphe yok. Uzun yıllardır hidrojen enerjili araçlara yatırım yapan Toyota bir türlü arzu ettiği rakamlara ulaşamadı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana ABD genelinde sadece 782 adet hidrojen enerjisi ile çalışan araç satabilen şirketin strateji değişikliğine gideceği konuşuluyor. Buna göre Toyota, 2017 yılı içerisinde elektrikli araç geliştirmek için kaynak ayıracak ve çalışmalar da vakit kaybetmeden başlayacak.

Toyota, strateji değiştiriyor: uzun menzilli elektrikli araçlar yolda

300km Menzilli Elektrikli Araç 

İlk etapta hedef tek şarjda 300 kilometrenin üzerinde menzile sahip bir otomobil geliştirmek olarak belirlenmiş durumda. Bu noktada karşılaştırabilmek adına Tesla Model 3’ün menzilinin 346km olduğunu belirtelim. Toyota bu modeli 2020 yılında satışa sunmuş olmayı hedefliyor.

Toyota’nın tamamı elektrikli bir RAV 4 modeli bulunuyor. RAV 4 modelinin elektrik motorunun üreticisi ise Tesla. Menzili ise 186km. Ayrıca hibrit model Prius da önemli başarılar elde etmiş bir isim. Şimdi Toyota tamamen kendi kaynakları ile bir elektrikli araç üretmenin planlarını yapıyor.

2010 yılında bu yana Tesla ile çeşitli işbirlikleri yapan Toyota’nın bu kez iş ortağı en büyük rakibi konumunda olacak. Beraber üretilen elektrikli RAV 4, 2015 yılında sona eren işbirliği süresince 2500 adet civarında satılmış.

• gelişme süreci budur, amerikayı yeniden keşvetmeye gerek yok, önce yapılmış olanı kullanır tecrübe kazanırsın; sonrada aynısı hatta daha iyisini kendin yaparsın. bizim askeri alanda aynen böyle işliyor, şu an geçiş dönemindeyiz; çok büyük tecrübe bilgi birikimi kazanılıyor. bu sayede gelişim çok hızlı olucak ve 10-15 seneye herşeyi üretebilicez; evet motor dahil :)

• Araba elektrikli diye füturistik tasarımı olmak zorunda mu?
    Belki de Tesla'nın başarılı olmasının sebeplerinden biri de bu zihniyette olmamasıdır.

• Tesla nın başarılı olmasının önemli bir nedeni de tasarımlarının başarılı olması. Hidrojen sistemi önemli bir etken ama aracın tasarımı böyle blender dan bozma garip garip şekillerle yapılınca sadece bir kaç tane futuristik meraklı kişi alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir marka bir şey yapınca arkasında da diğer markalar yapıyor.Az biraz yenilikçi olsalar tadından yenmez.

• "Toyota, 2017 yılı içerisinde elektrikli araç geliştirmek için kaynak ayıracak ve çalışmalar da vakit kaybetmeden başlayacak."

"Toyota bu modeli 2020 yılında satışa sunmuş olmayı hedefliyor."

Atı alan Üsküdar'ı geçmiş 2020 diyor..?

• Araçlarının tipi konusunda da Porsche Design'dan yardım alsa Toyota 10 numara olur.Yukardaki çirkin ördek yavrusundan başlasalar örneğin

• Toyota yine yanlış adım atıyor, hatalarını anlayıp 2023'te bizle beraber bor'a geçecekler. Dış mihrakları 2023'te bor sayesinde ayağımıza getireceğiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

Motoru tesladan alıyor diye dalga geçen bir Japon yoktur. Çünkü annesi babası belli hepsinin.

Hocam yavaş

• 300 değil 1000 gitse de şu araca 150-200bin vermem.
  • Nissan E-Power sistemi çok mantıklı geldi bana bence direk alıp kullansın hembenzin hem elektirik ile gidiyor her çağa uygun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: forumlarabak

"Toyota, 2017 yılı içerisinde elektrikli araç geliştirmek için kaynak ayıracak ve çalışmalar da vakit kaybetmeden başlayacak."

"Toyota bu modeli 2020 yılında satışa sunmuş olmayı hedefliyor."

Atı alan Üsküdar'ı geçmiş 2020 diyor..?

Nereye üsküdarı geçmiş? Elektrikli araçlar otomobil pazarının henüz yüzbinde birini bile oluşturmuyor. Bundan potansiyelli pazar mı var otomobil dünyasında?
  • Aşırı tipsiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Araba elektrikli diye füturistik tasarımı olmak zorunda mu?
    Belki de Tesla'nın başarılı olmasının sebeplerinden biri de bu zihniyette olmamasıdır.

Tesla daha ne kadar futuristic olabilir ki hocam. Arabada camı bile ortadaki tablet ekrandan açıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

Motoru tesladan alıyor diye dalga geçen bir Japon yoktur. Çünkü annesi babası belli hepsinin.

O dalga geçenler bilmiyorlar ki bindikleri araçlarında 20 milletten parça var. Birleşmiş milletler gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Hureyre

quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Araba elektrikli diye füturistik tasarımı olmak zorunda mu?

Tesla daha ne kadar futuristic olabilir ki hocam. Arabada camı bile ortadaki tablet ekrandan açıyorsun.

Hocam yanlış anladın teknolojiden bahsetmiyorum teknolojik gelişmeler tabiki her zaman iyidir. Benim takıldığım arabanın şasesini söyle değişik şekillere sokuyorlar ya işte o.
  • Aracın ön tasarımına bakınca toyota heralde mad max için otomobil üretmiş dedim ama elektrikli motor da mad maxe gitmez :)
  • Zvjezdan kullanıcısına yanıt
    Yaw he he, sanki 2023'de Suriye'den farklı olacak Türkiye.

• er-soy kullanıcısına yanıt
    Hocam ironiydi..

• ben buna değil ileride rekabet olacak ve elektrikli arabalar ucuzlayacak ona seviniyorum...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.