Şimdi Ara

Turkcell, Akıllı Depo’yu lifebox ismiyle global pazara açıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell, Akıllı Depo’yu lifebox ismiyle global pazara açıyor

Turkcell, tamamen yerli kaynaklarla geliştirilmiş bireysel veri depolama servisi Akıllı Depo’nun ismini değiştirerek lifebox yaptı. Böylece halihazırda 3,2 milyon kullanıcıya hizmet veren Türkiye’nin en popüler bireysel depolama servisinin, Türkiye’deki tüm internet kullanıcılarına ve global ölçekte dünya pazarına açılma yolunda önemli bir adım atılmış oldu.

Yeni özellikler ile kullanıcılar artık lifebox’taki fotoğraf ve videoları arasında tarihe veya fotoğrafın çekildiği yere göre arama yapabiliyor. Örneğin Bodrum’da çekilen fotoğrafları listelemek için lifebox’taki arama kısmına “Bodrum” yazmak yeterli oluyor. Kullanıcılar fotoğraf ve videolarından dilediklerini seçip kendi hikayelerini oluşturarak, bu hikayeleri sosyal medyadan paylaşabiliyorlar. Fotoğraf baskı özelliği ile ise kullanıcılar seçtikleri fotoğrafları baskıya gönderip isterlerse fotoğraf kağıdına, isterlerse kupa, puzzle, kanvas tablo baskısı şeklinde bastırarak kargo ile adreslerine gönderilmesini sağlayabiliyor.

2,5 milyon GB’lık yedek

Bugüne kadar 2,5 milyon GB’tan fazla verinin yedeklendiği lifebox’ta, kullanıcıların bilgileri üst düzey şifreleme ile saklanıyor. Bu sayede kullanıcılar fotoğraf, video veya diğer dokümanlarını güvenle yedekleyebiliyor. lifebox’taki otomatik yedekleme özelliği ile çekilen fotoğraflar otomatik olarak kullanıcıların lifebox hesabına yedekleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların telefonu bozulsa veya kaybolsa bile kullanıcıları fotoğraf ve videolarına diledikleri zaman diledikleri yerden ulaşılabiliyor.

Ayrıca Bkz.ZenMate: Türkiye’de VPN şirketleri engelleniyor

Platinum kullanıcılarına 500 GB’lık saklama alanı ve 5 GB’lık mobil internet kullanımı sunulan uygulama, akıllı telefon ve tabletlere AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilebiliyor. Bilgisayarlarındaki dosyaları lifebox’a yedeklemek isteyenler ise www.mylifebox.com adresinden servise erişebiliyor.

• Dünya Türkcell ile bulutlara çıkar, bizde dünyanın bulutlara erişimlerini engelleriz canımız istedikçe.

• Niye herkes bu işe girdi? Çok veri masrafları olmuyor mu hele ki Turkcell gibi bir firma bol kar etmeyeceği işe girmek yani demek ki bol kar var.

• 1 ay önce kullanmaya başladım Platinum paket nedeniyle 500 GB bir alana sahibim. 500 GB'da sadece fotoğraf yedeklemek için devasa bir alan zaten. Uygulaması ve web sürümü gayet başarılı ve ilerleyen zamanlarda daha iyi olacağına inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rootzilla -- 7 Kasım 2016; 13:40:35 >
  • Sebepsiz yere insanların çeşitli internet sitelerine erişimini engelleyen bir firma ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle bulut depolama hizmetlerine erişimi engelleyen bir ülke için son derece tezat oluşturan bir sistem. İki yüzlü firmalara yüz vermemek lazım, geçiniz...

• 500gb günümüze bile yetmiyor desem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'deki komik upload hızları ile bu servisleri kullanmak büyük sıkıntı.

• 3.2 milyon uye diye abarta abarta soylemissiniz ama o uyeler turkcellin kafasina gore uye yaptigi insanlar. Su paketi alirsan 1gb alan veririm diyen utanmayan firma varya, iste o

• quote:

Orijinalden alıntı: Degisken

Sebepsiz yere insanların çeşitli internet sitelerine erişimini engelleyen bir firma ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle bulut depolama hizmetlerine erişimi engelleyen bir ülke için son derece tezat oluşturan bir sistem. İki yüzlü firmalara yüz vermemek lazım, geçiniz...

En son yaşanan internet rezaletinde Turk Telekom ve Uydunet herkesin hızını sebepsiz yere birileri istedi diye 1Mbit'e çekerken Turkcell o kişileri dinlemeyip hız düşürmedi.
  • Turkcell'e günahımı vermem ki fotoğraflarımı niye vereyim?
    Dropbox, Google Drive, One Drive'a para kazandırırım yine de bu adi şerefsizlere para kazandırmam.

• Logoyu çocuğa yaptırmışlar herhalde.
  • Google Fotoğraflar zaten fotoğraf ve videoları sınırsız olarak kabul ediyor. Boyut sınırı yok. Niye Turkcell kullanalım?

Yarın öbür gün Apple iCloud gibi hacklenip fotoğraf ve videoların nete düşmeyeceği ne malum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanici adi sifre ceptelno ve turkcell sifresiydi. Kullanici cep telefonunu kurumsaldan bireysele ya da tam tersini yapinca bütün bilgiler siliniyirdu. Ya da hattini kapatip ayni numarayla baska operatore gidincede hersey siliniyirdu. Global pazarda e-posta girisi eklemislerdir artik diye dusunuyorum. Bu handikaplar yuzunden rehberi resimleri silinen cok kullanici oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Sebepsiz yere insanların çeşitli internet sitelerine erişimini engelleyen bir firma ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle bulut depolama hizmetlerine erişimi engelleyen bir ülke için son derece tezat oluşturan bir sistem. İki yüzlü firmalara yüz vermemek lazım, geçiniz...

En son yaşanan internet rezaletinde Turk Telekom ve Uydunet herkesin hızını sebepsiz yere birileri istedi diye 1Mbit'e çekerken Turkcell o kişileri dinlemeyip hız düşürmedi.

Turkcell kullanıyorum ve Whatsapp başta olmak üzere diğer sosyal medyaya erişim yasaklarını Turkcell de uyguladı. Şu var ki Youtube'a uyguladığı hız sınırını Türk Telekom'dan önce kaldırdı ancak yine de birilerinin sözünü dinlemediğini söyleyemeyiz. Tamamen yabancı şirket olan Vodafone bile cuma sabahı belli bir saatten sonra malum sosyal medya sitelerine erişimi engelledi. Benim tepkim Turkcell altında aslında tüm telekomünikasyon sektörü ve Türkiye yönetimine. Şunu da hatırladığınızdan eminim ki ülkeyi yöneten Başbakan'ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde bulut teknolojisiyle ilgili oldukça vizyoner vecizeleri bulunmakta. Ayrıca yine Türk Telekom'un kullanıcıları tek tek fişlediğini de Donanımhaber geçtiğimiz haftalarda haber yapmıştı. Dolayısıyla fişlemenin, keyfi kesintilerin ve teknolojiye hems sektör hem de yönetimin nasıl baktığı ortadayken, kişisel bilgilerimizi ve arşivimizi emanet edeceğimiz yerleri iyi seçmek gerekli. Sanırım aynı paydadayız bu konuda.

• şimdi, bulut dedikleri bişey var.. herkes oraya bişeyler atıyor.. çok kurcalamamak lazım yoksa kafayı yersin. asdfsfdh

• Turkiye'de bulut

Sen bu isi unut ...

• Daha kendddimiz ülke içine erişemiyoruz. Yabancılar nasıl erişecek bakalım.

• Turkcell'de bulut
    Sen bu işi Türkiye'de unut.

• "kullanıcıların bilgileri üst düzey şifreleme ile saklanıyor"

üst düzey güven verdi bana..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Turkcell kullanıyorum ve Whatsapp başta olmak üzere diğer sosyal medyaya erişim yasaklarını Turkcell de uyguladı. Şu var ki Youtube'a uyguladığı hız sınırını Türk Telekom'dan önce kaldırdı ancak yine de birilerinin sözünü dinlemediğini söyleyemeyiz. Tamamen yabancı şirket olan Vodafone bile cuma sabahı belli bir saatten sonra malum sosyal medya sitelerine erişimi engelledi. Benim tepkim Turkcell altında aslında tüm telekomünikasyon sektörü ve Türkiye yönetimine. Şunu da hatırladığınızdan eminim ki ülkeyi yöneten Başbakan'ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde bulut teknolojisiyle ilgili oldukça vizyoner vecizeleri bulunmakta. Ayrıca yine Türk Telekom'un kullanıcıları tek tek fişlediğini de Donanımhaber geçtiğimiz haftalarda haber yapmıştı. Dolayısıyla fişlemenin, keyfi kesintilerin ve teknolojiye hems sektör hem de yönetimin nasıl baktığı ortadayken, kişisel bilgilerimizi ve arşivimizi emanet edeceğimiz yerleri iyi seçmek gerekli. Sanırım aynı paydadayız bu konuda.

Tabiki ben de sonuna kadar söylediklerinize katılıyorum. İlk mesajınızı ben sektöre yönelik değil de firmaya yönelik algıladığım için böyle bir mesaj attım yoksa. Yoksa ülkemizde bu sektördeki firmaların hepsi birbirinden beter sadece şahsi görüşüm olarak Turkcell'i sanki bir nebze de olsa daha iyi gördüğüm için o yorumumu yaptım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.