Şimdi Ara

Son 70 yılın en büyük dolunayına hazır olun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 70 yılın en büyük dolunayına hazır olun
    Bilim insanları yaptıkları açıklamayla 14 Kasım Pazartesi günü "Süper Ay"ın yaşanacağını duyurdular. Normalden yüzde 14 daha büyük ve yaklaşık yüzde 30 daha parlak şekilde görülebilecek Ay adeta büyüleyici bir şekilde karşımızda olacak.

En son 1948 yılının Ocak ayında gezegenimize bu kadar fazla yaklaşan Ay’ın sadece 2016 yılının değil aynı zamanda 21. yüzyılın da en yakın dolunayı olacağı ifade ediliyor. Tekrar 25 Kasım 2034 tarihinde görülebilecek "Süper Ay"ın yerleşim yerlerinden daha iyi seyredilebileceği belirtiliyor.

NASA yetkilileri yayınladıkları mesajla, 70 yıldır gerçekleşecek en yakın dolunayın ufka yakın olduğu zamanlarda bina, ağaç ya da yerde duran diğer objelerin arasından gözlemlendiğinde doğal olmayan şekilde büyük gözükeceğini, ortaya daha güzel karelerin çıkacağını dile getirdiler.

• depremleri tetikleyebilir..

• Kameraları hazırlayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • facebook'ta üç başlı yılan görselinin altına "sübhanallah" yazan sazan tayfa bekleniyor...

• Ne güzel haber.

• İnterneti bulmuşken Stellarium kurmam gerektiği aklıma geldi, teşekkürler DH...
  • öyle kafana göre %14 büyüme falan nedir ya utanmaza bak bir de %30 daha fazla parlayacakmış, Türkiye'den izlenmesi hemen engellenmeli
  • Ay ufukta iken veya etrafında bina ve ağaçlar varken neden daha büyük görünür? :D Merak edenler bunu izlesin. Türkçe altyazısı da var. Kanal benim değil yabancı bir kanal. reklam değildir. https://www.youtube.com/watch?v=RXkYjL_7jME

• Yuh... yani yuh.. Bu sitede böyle haber de görecektik. Yüzde 14 daha büyük yüzde 30 daha parlak ay.. Bu imkansız bir şeydir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliofage -- 6 Kasım 2016; 19:48:19 >
  • Subhanallah. Allahım ne kadar buyuksun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • foto mak. hazırladım küçük dolunay çekmekten gına gelmişti.
    görsel müthiş.

• SUBANALLAH İLK DEFA GÖRENLER BEĞENEBİLİR Mİ???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen'de meteor yağmuru var dediler, çıktım belki bir tane düşer satıp ekmeğimi kazanırım dedim, 5 saat dışarı'da soğukta bekledim bi b.k düşmedi.

• kurtadamlar coşacak avuuuuuuuuuu!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 6 Kasım 2016; 21:23:8 >
  • Makinemi alır pusuya yatarım

• Türkiyeye de gelecek mi :)))

• Güneş yaklaşmasında aydan sıkıntı çıkmaz . Büyürse de bakarız artık kerataya .

• Beklemedeyim

• Bize ne arkadaş? Bu bir şey mi en büyük ÖTV zammına hazır olun asıl.. :D

• O ay buraya gelecek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.