Şimdi Ara

HTC de kavisli ekrana geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son dönemde özellikle Samsung amiral gemi modellerinin de etkisiyle akıllı telefon pazarında kavisli ekran trendi başlamış durumda. Ağırlıklı olarak Çinli üreticilerin tercih ettiği kavisli ekran teknoloji devlerinin de dikkatini çekiyor.

Sıra HTC’de

Sektörden gelen bilgilere göre HTC de kavisli ekranlara geçiş yapmak için kolları sıvadı. HTC 11 adını alması beklenen gelecek yılın amiral gemi modelinde firmanın iki kenardan kavisli OLED ekran kullanılacak. Tedariğin kimden yapılacağı bilinmiyor ancak yine Samsung ve LG en büyük adaylar.

İki kenardan kavisli ekran dendiği zaman genelde karşımıza benzer tasarımlar çıkıyor. Vivo Xplay 5, Xiaomi Mi Note 2, Galaxy S7 Edge, Huawei Mate 9 Porsche Edition modelleri ön taraftan bakıldığında birbirine oldukça benziyor. Bunun en büyük sebebi de hali hazırda Samsung ve LG’nin kavisli OLED ekranlarında tek tip tasarıma yer veriyor olması. HTC’nin bu noktada nasıl bir tasarım çizgisi izleyeceği ve yine bu yıl ki modaya mı uyacağı merak konusu.

5.5 inçlik 2560x140 piksel çözünürlükte AMOLED ekrana sahip olacağı belirtilen HTC 11 modelinde Snapdragon 830 yonga seti yer alacak. Henüz duyurulmadı ancak 4 adet özelleştirilmiş Kryo çekirdeği yanında 4 adet Cortex-A53 çekirdeği ve Adreno 6 serisi grafik birimi ile Snapdragon 830 gelecek yılın en güçlüsü olmaya aday. Zaten piyasaya çıkacak pek çok amiral gemi modelinde bu yonga setinin yer almasını bekliyoruz.

Ayrıca Bkz.General Mobile GM 5 ile tanışın

Diğer taraftan 6GB LPDDR4 RAM, 12MP çözünürlüğünde arka kamera, 4K video kaydı, 8MP çözünürlüğünde ön kamera, OIS desteği, 4000mAh kapasiteli batarya beklenen özellikler arasında. HTC 11 modelinin en erken MWC 2017 fuarında tanıtılması bekleniyor. 

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Samsung u taklit ede ede bir yere varamazsınız. Yenilikçi olun biraz..

Son dönemde samsung a karşı çok fazla ilgi duyuyorum özellikle note 7 yi kullanmayı çok istemiştim. AMA FANLIĞIN DA BU KADARI.

HTC ye taklitçi firma demek hele ki heleki daha s6 öncesi çöp cihazlar üreten bir firmayı taklit ediyor ne demek.

Son dönemde HTC yi hiç beğenmesem de akıllı telefon sektörünün en değerli firmalarından birisidir.

Apple Samsung telefon ne keşfedememişken bu adamlar akıllı telefon üretiyordu. Ki keza HTC SENSE arayüzü yıllarca en kusursuz Android arayüzü idi. Yeni yeni dengeler değişmeye başladı.

HTC gibi ilklerin firmasına bu yakıştırma gerçekten ayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9F07A4B81 -- 4 Kasım 2016; 18:13:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HTC kaybedenler dergegine uye.

• Arayüze lag eklede tam Samsung olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: neveemore

quote:

Son dönemde samsung a karşı çok fazla ilgi duyuyorum özellikle note 7 yi kullanmayı çok istemiştim. AMA FANLIĞIN DA BU KADARI.

HTC ye taklitçi firma demek hele ki heleki daha s6 öncesi çöp cihazlar üreten bir firmayı taklit ediyor ne demek.

Son dönemde HTC yi hiç beğenmesem de akıllı telefon sektörünün en değerli firmalarından birisidir.

Apple Samsung telefon ne keşfedememişken bu adamlar akıllı telefon üretiyordu. Ki keza HTC SENSE arayüzü yıllarca en kusursuz Android arayüzü idi. Yeni yeni dengeler değişmeye başladı.

Samsung un telefonu keşfetme kısmi yanliş samsung ilk telefonunu 1985 yilinda tanitti 1988 de satisa çıkardi htc nin kuruluş tarihi bile 1997 gorunuyor ne alaka

http://www.phonearena.com/news/This-was-the-first-Samsung-cell-phone-ever_id63157

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Samsung_Telecommunications

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/HTC

• Htc ve LG yi anlayamıyorum. Kullanıcıların isteklerini dikkate almıyorlar mı? Pazarda yerleri giderek daralıyor...

• İşkembeden sallanmış bir haberimsi. HTC 11 5.5" olacakmış, yok yok yetmez 7.5" olsun. Ekrem Abey aklına ne gelirse haber olsun diye yazmaktan vazgeçmedi.

• Ekran kavisli olunca ne oluyor? Bilmedigimden soruyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarımını neden s6 ve s7 ye benziyor,Özellikleri iyi ona lafım yok ama tasarımını özenmeseler daha iyi yerlere gelebilirler.

• quote:

Sen ne yaşıyorsun ya. Yaş kaç

• quote:

Orijinalden alıntı: plutonlu61

quote:

Orijinalden alıntı: neveemore

quote:

Samsung un telefonu keşfetme kısmi yanliş samsung ilk telefonunu 1985 yilinda tanitti 1988 de satisa çıkardi htc nin kuruluş tarihi bile 1997 gorunuyor ne alaka

http://www.phonearena.com/news/This-was-the-first-Samsung-cell-phone-ever_id63157

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Samsung_Telecommunications

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/HTC

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ancak yine de Samsung un asıl atağı Android sonrası oldu. Gerçi daha öncesinde de vardı ama 2000-2005 yılları arasındaki en önder firmalardan biridir HTC ki daha ilerisi için HTC HD2 gibi efsaneler üretmiş bit firma kendisi

• Htc satiş olarak hiçbir zaman samsung un önünde olmadı samsung liderliği nokia dan devraldï htc nin bi duruma düşüşünün nedeni yine kendisi en iyi sattiğı dönemde top modellerine güncelleme vermedi samsung verirken müşteriyi kızdırdılar biride benim güncelleme yerine yeni modeller çıkardılar

• quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

Ekran kavisli olunca ne oluyor? Bilmedigimden soruyorum

Doğru şekilde kullanılırsa daha güzel bir tasarım ortaya çıkıyor veya LG G4'teki kavis gibi dayanıklılığı arttırıyor.
  • quote:

Htc satiş olarak hiçbir zaman samsung un önünde olmadı samsung liderliği nokia dan devraldï htc nin bi duruma düşüşünün nedeni yine kendisi en iyi sattiğı dönemde top modellerine güncelleme vermedi samsung verirken müşteriyi kızdırdılar biride benim güncelleme yerine yeni modeller çıkardılar

Mesela hangi modeldi o güncelleme almayan?
  • İsimlendirmenin HTC 11 olmayacağına bahse girerim.

• hadi bakalım Htc göster kendini ama Fiyatlarda değil...

• quote:

Htc satiş olarak hiçbir zaman samsung un önünde olmadı samsung liderliği nokia dan devraldï htc nin bi duruma düşüşünün nedeni yine kendisi en iyi sattiğı dönemde top modellerine güncelleme vermedi samsung verirken müşteriyi kızdırdılar biride benim güncelleme yerine yeni modeller çıkardılar

Samsung liderliği kime devretti hocam? Bilmediğimden soruyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Htc sensation Mesela. Android 4.0 da kaldı. S2 den daha pahalı ve daha az güncelleme alan bir cihaz oldu. 4.1.2 beklerdik hepimiz.

• Artık HTC'nin ülkemizde hiç varlık gösteremediğini çok rahat gözlemleyebiliyorum. Sıkıntılı günler geçiriyorlar sanırım. HTC için tüm dünyada durum böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Htc sensation Mesela. Android 4.0 da kaldı. S2 den daha pahalı ve daha az güncelleme alan bir cihaz oldu. 4.1.2 beklerdik hepimiz.

Evet haklısın. One X'i kast ettiğini düşündüm, One X Nvidia yüzünden güncelleme alamadı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.