- x
Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı
560 Cevap372641 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1 Mesaj
6 Şubat 2007; 11:02:19 

Arkadaşlar acemi birliğim 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı / Bilecik' e çıktı nasıldır yapan arkadaşlar varmı ? usta birliği ne tarafa gönderiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webdesigner -- 6 Şubat 2007; 11:42:08 >

4434 Mesaj
6 Şubat 2007; 15:37:42 

oo buraya gelion he hadi bakem hayırlı olsn

bir kadın gitar gibidir,ona dokunmayı bildiğinde inanılmaz melodiler duyarsın...: )

3770 Mesaj
6 Şubat 2007; 15:51:41 

orayı iyi bilirim askerliğimi orada yapmadım ama bayaa büyük bir yer kocaaa jandarmaa tugayıı

Citroen Xsara VTS mk2 2.0 167hp
2004 üyesi

181 Mesaj
6 Şubat 2007; 15:54:06 

güzel yer , yani heryer ot çimenlik orman vs..vs..

ASUS P5PL2 LGA775 945PL DDR2 SATA LAN PCI.EXP anakart || P4 3.0 Ghz || 2x1Gb DDR RAM Kingston || 256mb Ati Radeon X550XT || LG DVD-WR || LG MULTI DVD-WR usb çıkışlı || 200GB HDD SeaGate || 17'' Philips 170S LCD || Logitech Mx517 Mouse || Creative İnspire 7+1

297 Mesaj
7 Şubat 2007; 3:10:45 

bana bilecik 2. jandarma er egitim tugayi demeyin

arkdasima cikmisti orasi yemin torenine gittik arkdasin babasiyla falan neyse bizim herkesin kimlik numaralarini falan aldilar jandarma polis gibi asayisle ilgili oldugu icin vukaat falan olunca polise teslim ediyor girdik iceri arkdasimi gordum yemin toreni oldu neyse cikacagiz benim adimi soyluyorlar surekli nerde bu gibilerinden neyse gittim iceri nobetci subayin odaya ben ve 3 kisi daha bekliyoruz 10 dakika sonra konusmalar dedim ne oluyor sen dediler asker kacagisin nasil oluyor dedim ben okuyorum hemde kibrista ki yaz tatiline geldim eylulde gidecegim bilmiyoruz orasini asker kacagi olarak gozukuyorsun ii dememe kalmadi polisin tekii girdi koluma hadi dedi dedim ne oluyor hayatimda ilk kez polisle bu kadar yakin oluyorum bu arada neyse gittik polisin ford transite goturduler bizi once hastaneye rapor aliniyormus saglam saporu polis darp yapmadigini ispatlamak icin mi ne girdik bekliyoruz tam ben girecegim doktorun yanina kapilar acildi bir telas bir hareketlilik iceri kafasi kanlar icinde bir er getirdiler intihar etmis yakinlari ziyaretine mi gelmemis uzuntuden butun doktorlar onun basina gitti biz beklemeye devam yanimdaki 3 kisiden biri orta yaslarda bayan sen onu gorur gormez bayilmazmi birde onla ugrasiyoruz ortalik inanilmaz ama hemsirelar ari gibi calisyor neyse kaybettigimizi soylediler er'i o uzuntuyle zaten moralim sifir eksilerre dustu sonra girdim doktorun yanina varmi birseyin dedi yok dedim tamam dedi atti imzayi ciktik ordan emniyete goturduler komserin yanina ciktik sordu birseyler ne oldu flan diye dedim komserim ben ogrenciyim kibrista okuyorum ne olack diye dedi bize arama emri geldi artik yapacak birsey yok bilecik askerlik subesinende halledersiniz problemi olur dedik ordan bizi askerlik subesine attilar yanimdada bir cocuk var oda asler kacagi gozukmus kadar arkadasim sonucta neyse ilk o soyledi askerlik subesine onda biryalnislik olmus duzelttiler gonderdiler ben dedim ne olacak diye dediler senin dusum icin kutugun olan duzce askerlik subesine fax cekecegiz durum ondan sonra belli oalcak yani duzce ne derse onu yapacagiz ben bekle allah bekle 1 bucuk saat sonra cevap geldi bu adam askere gidecek diye ben yani ulan dedim ben okuyorum ne olacak ordaki memurlardan biri dedi halledecegiz merak etme ben simdi sana askere gonderecekmis gibi islemlerini yapacagim ama seni bunu 2jandarma tugayina goturmeyeceksin 15 gun icerisinde ogranci belgeni duzce askerlik subesine gondereceksin islemler yeniden iptal olacak dedim tamam basladim form falan doldurmaya resim varmi dediler 4 tane ne resmi dedim vesikalik dediler yok dedim ozamn git cektir dediler dedim tamam gideyim tam giderken bekle dediler goturun sunu cektirsin resim girdi koluma bir er gel dedi neyse ciktik ben askerle konusmaya basladim ne olacak dedim seni askere gonderecekler dedi kacari yok olurmu lan dedim okuyoruz bende fazla bilmiyorum ama baska turlu olmaz falan dedi o salakta birsey bilmiyor dedim kendi kendime ama bu arada uc bucuk atiyorum resim cektirdim tabi resimdeki halim 5karis cikti goturduk islemleri yaptik bu arada benim arkdasi almislar tugaydan babasi falan arabayla geldiler askerlik subesinde beni bekliyorlar islemler bitti ogrenci belgeni gondermeyi unutma dediler ii dedim hadi eyvallah falan gittim hallettim

hayatimda yasadigim en kotu gunlerden biriydi arabayla cikiyoruz bilecik il siniri yazan tabelayi gordum dedim bir daha gelirsem buraya iki olsun ayrica alacagin olsun bilecik omrumu yedin

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır,
Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.
----==[ M. Kemal Atatürk ]==----
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----==[ 0-RH (+) / Karamürsel - KOCAELİ ]==----
----==[Eski Nick: Aytunzaa]==----

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Şubat 2007; 3:23:38 

quote:

Orjinalden alıntı: aytunzaa

arkdasima cikmisti orasi yemin torenine gittik arkdasin babasiyla falan neyse bizim herkesin kimlik numaralarini falan aldilar jandarma polis gibi asayisle ilgili oldugu icin vukaat falan olunca polise teslim ediyor girdik iceri arkdasimi gordum yemin toreni oldu neyse cikacagiz benim adimi soyluyorlar surekli nerde bu gibilerinden neyse gittim iceri nobetci subayin odaya ben ve 3 kisi daha bekliyoruz 10 dakika sonra konusmalar dedim ne oluyor sen dediler asker kacagisin nasil oluyor dedim ben okuyorum hemde kibrista ki yaz tatiline geldim eylulde gidecegim bilmiyoruz orasini asker kacagi olarak gozukuyorsun ii dememe kalmadi polisin tekii girdi koluma hadi dedi dedim ne oluyor hayatimda ilk kez polisle bu kadar yakin oluyorum bu arada neyse gittik polisin ford transite goturduler bizi once hastaneye rapor aliniyormus saglam saporu polis darp yapmadigini ispatlamak icin mi ne girdik bekliyoruz tam ben girecegim doktorun yanina kapilar acildi bir telas bir hareketlilik iceri kafasi kanlar icinde bir er getirdiler intihar etmis yakinlari ziyaretine mi gelmemis uzuntuden butun doktorlar onun basina gitti biz beklemeye devam yanimdaki 3 kisiden biri orta yaslarda bayan sen onu gorur gormez bayilmazmi birde onla ugrasiyoruz ortalik inanilmaz ama hemsirelar ari gibi calisyor neyse kaybettigimizi soylediler er'i o uzuntuyle zaten moralim sifir eksilerre dustu sonra girdim doktorun yanina varmi birseyin dedi yok dedim tamam dedi atti imzayi ciktik ordan emniyete goturduler komserin yanina ciktik sordu birseyler ne oldu flan diye dedim komserim ben ogrenciyim kibrista okuyorum ne olack diye dedi bize arama emri geldi artik yapacak birsey yok bilecik askerlik subesinende halledersiniz problemi olur dedik ordan bizi askerlik subesine attilar yanimdada bir cocuk var oda asler kacagi gozukmus kadar arkadasim sonucta neyse ilk o soyledi askerlik subesine onda biryalnislik olmus duzelttiler gonderdiler ben dedim ne olacak diye dediler senin dusum icin kutugun olan duzce askerlik subesine fax cekecegiz durum ondan sonra belli oalcak yani duzce ne derse onu yapacagiz ben bekle allah bekle 1 bucuk saat sonra cevap geldi bu adam askere gidecek diye ben yani ulan dedim ben okuyorum ne olacak ordaki memurlardan biri dedi halledecegiz merak etme ben simdi sana askere gonderecekmis gibi islemlerini yapacagim ama seni bunu 2jandarma tugayina goturmeyeceksin 15 gun icerisinde ogranci belgeni duzce askerlik subesine gondereceksin islemler yeniden iptal olacak dedim tamam basladim form falan doldurmaya resim varmi dediler 4 tane ne resmi dedim vesikalik dediler yok dedim ozamn git cektir dediler dedim tamam gideyim tam giderken bekle dediler goturun sunu cektirsin resim girdi koluma bir er gel dedi neyse ciktik ben askerle konusmaya basladim ne olacak dedim seni askere gonderecekler dedi kacari yok olurmu lan dedim okuyoruz bende fazla bilmiyorum ama baska turlu olmaz falan dedi o salakta birsey bilmiyor dedim kendi kendime ama bu arada uc bucuk atiyorum resim cektirdim tabi resimdeki halim 5karis cikti goturduk islemleri yaptik bu arada benim arkdasi almislar tugaydan babasi falan arabayla geldiler askerlik subesinde beni bekliyorlar islemler bitti ogrenci belgeni gondermeyi unutma dediler ii dedim hadi eyvallah falan gittim hallettim

hayatimda yasadigim en kotu gunlerden biriydi arabayla cikiyoruz bilecik il siniri yazan tabelayi gordum dedim bir daha gelirsem buraya iki olsun ayrica alacagin olsun bilecik omrumu yedin

Öh kardeş sendede ne şans varmış

493 Mesaj
7 Şubat 2007; 3:26:08 

film gibi konuyu açan arkadaşa bu moral olmuştur

sadece ROCK..

801 Mesaj
7 Şubat 2007; 5:38:19 

kardeş yanlış anlama da, bahstız bedeviyi çölde kutup ayısı.....

801 Mesaj
7 Şubat 2007; 5:40:19 

quote:

Orjinalden alıntı: gøød chãrlotté

oo buraya gelion he hadi bakem hayırlı olsn

@charlotte, sen bilecik merkezde misin? benim de amcam bozöyükte öğretmen olarak görev yapıyor, birkaç kere geldim, küçük ama çok güzel bir yerdi

1028 Mesaj
7 Şubat 2007; 9:30:36 

96-00 YILLARI ARASINDA bilecik MERKEZDEYDİM ÖĞRENCİYDİM BİLECİK İ.İ.B.FAKÜLTESİNİ BİTİRDİM ASKERLİK HERYERDE ZORDUR BİLECİKTEDE MUHTEMELEN OLEDİR AMA ŞEHİR KÜÇÜK VE SIKICI DİYEBİLİRİM ZATEN ASKERLİK YAPMAYA GİDİCEN ORAYA ŞEHRİ NABICAN ÖNEMLİ OLAN KOMUTANLARININ NASIL OLDUĞU ÖLE DEĞİL Mİ?

1030 Mesaj
7 Şubat 2007; 9:56:35 

dostum ben bilecik 2.tugaya bağlı gölpazarı taburunda 19.bölükte acemilik yapmıştım flaması vardı bölüğün. flaması olan bir bölüğe düşersen yanmışsın yıl sonu denetlemelerinde başarılı olanlara verilir flama ve flaması olan bölük diğerlerine göre daha disiplinli ve sert eğitim verir. en azından bizde öyleydi. usta birliği olarakta arkadaşların çoğu bingöl tunceli van hakkari gibi yerlere gittiler. bende şırnak cizreye düştüm
yani %90 doğu. ama memleketin heryeri vatan toprağı ha bursa ha şırnak. ben roket atarcıydım bu arada. 15 ay boyunca sırtımda soba borusuyla gezdim

İNTEL İ3-3220 -- 4 GB RAM -- ATİ RADEON HD 5850 -- AEROCOOL M40 -- 32" TOSHİBA REGZA LCD TV -- LOGİTECH Z5500 -- XBOX360 SLİM 320 GB.

4434 Mesaj
7 Şubat 2007; 11:40:29 

aytunza nzmn oldu bu olay???

eed nJOY ben orda yasıyorum genc için idela biyer diil cok sıkıcı ama yinede memleket işte yeri ayrı

bir kadın gitar gibidir,ona dokunmayı bildiğinde inanılmaz melodiler duyarsın...: )

297 Mesaj
7 Şubat 2007; 14:24:27 

Gecen yaz degil ondan bir onceki yaz oldu...temmuzdaydi yenim toreni...

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır,
Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.
----==[ M. Kemal Atatürk ]==----
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----==[ 0-RH (+) / Karamürsel - KOCAELİ ]==----
----==[Eski Nick: Aytunzaa]==----

Uzaklaştırılmış
10 Şubat 2007; 13:09:34 

quote:

Orjinalden alıntı: aytunzaa

hocam film gibi film yapalım istiyorsan....Maddi destek benden Bizim arkadaşta 2.sine düşmüş....

2 Mesaj
10 Şubat 2007; 21:39:51 

bende 2.jandarma er eğitime kmt tbr bilecik e düştüm hakımızda hayırlısı

saygılar

11 Mesaj
13 Şubat 2007; 1:07:58 

bende 2. jandarma er eğitim tugay komutanlığına gidicem

23 şubatta

1117 Mesaj
13 Şubat 2007; 2:10:11 

Offf çok zor çok.

TT Armor kasa, xeon e5-1650 cpu, Noctua NH-D14 cpu cooler, Gigabyte x79 UD3 anakart, 16 GB Patriot 1600 Mhz ram, Nvidia Quadro 2000, Dell UltraSharp U3014 monitör dell U2212hm monitör

4434 Mesaj
13 Şubat 2007; 2:33:28 

ewet bizim burada askerlik cok zormuş

451 Mesaj
13 Şubat 2007; 6:56:47 

yandın olm sen askerlık ha ıntıhar edenler kacan lar aglayanlar kendını kesenler off offffff

[image][IMG]http://i.imgur.com/Wotzm.jpg[/IMG][/image]
Bir Gün Mutlaka Geri Dönecem.
1944 Adolf Hitler

5715 Mesaj
13 Şubat 2007; 8:20:51 

quote:

Orjinalden alıntı: esereser

yandın olm sen askerlık ha ıntıhar edenler kacan lar aglayanlar kendını kesenler off offffff

Siyah-beyaz devam.

4434 Mesaj
13 Şubat 2007; 11:24:45 

quote:

Orjinalden alıntı: erhaninho_cArsi

doğru soluo

749 Mesaj
13 Şubat 2007; 11:33:29 

quote:

doğru soluo

o intihar edenlerden biride ben olurum sanırım işe bak 81 illlllllllllllllllllll niyeeeeeee hatay nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
sevdiyim kız orada hemde deli gibi sevdiyim eeeeee burası iyi hoşdaaaaaaaaaaaaa kız daha yeni evlendi bismillah.niye hatay düşdü ALLAH ALLAHHHHHH

359 Mesaj
13 Şubat 2007; 22:31:26 

quote:

Orjinalden alıntı: LosTCase

o intihar edenlerden biride ben olurum sanırım işe bak 81 illlllllllllllllllllll niyeeeeeee hatay nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
sevdiyim kız orada hemde deli gibi sevdiyim eeeeee burası iyi hoşdaaaaaaaaaaaaa kız daha yeni evlendi bismillah.niye hatay düşdü ALLAH ALLAHHHHHH

bu da ikinci film....

2 Mesaj
14 Şubat 2007; 11:21:55 

tüm 87/1 2.jandarma er eğitime düşenler tanışalım orada yabancılık cekmeyelim msjlarınızı bekliyorum

HERŞEY VATAN İÇİN İNŞ DOĞUDA GÖREV YAPARIM İNŞ BENİ EN ÖN SAFTA CATIŞMAK NASİP OLUR

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

saygılar

6 Mesaj
14 Şubat 2007; 22:19:18 

arkadaşlar bende bilecik e gidiyorum 2. jandarma er eğitim tugayı tanışalım tertip varsa :)

***KAR ALTINDADIR VAROŞLAR HASRETİN NAZLIDIR ANKARA***

4365 Mesaj
14 Şubat 2007; 22:50:34 

Biz başka memleketlerdeyiz, herkes bizim memlekete gidiyor ya.

Memlekete selam söyleyin arkadaşlar, Berk, Efsane ve Ekin kafeye gitmeden dönmeyin evlerinize :)

Linguist Jr. [DEU 2006]

3061 Mesaj
15 Şubat 2007; 22:27:21 

quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

Biz başka memleketlerdeyiz, herkes bizim memlekete gidiyor ya.

Memlekete selam söyleyin arkadaşlar, Berk, Efsane ve Ekin kafeye gitmeden dönmeyin evlerinize :)

ilkay abi sen ne zzamandır beri gelmiyorsun buraya
efsane kapandı
berk'in adı değişti ve kadir abiler sattı orayı
Ekin evet yerinde duruyor orasıda yılların eskitemediği mekan

4365 Mesaj
16 Şubat 2007; 0:25:42 

quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

ilkay abi sen ne zzamandır beri gelmiyorsun buraya
efsane kapandı
berk'in adı değişti ve kadir abiler sattı orayı
Ekin evet yerinde duruyor orasıda yılların eskitemediği mekan

Berk kapandı mı, ağlarım vallahi. :(
En son bayramda geldim ama Vezirhan'daydım, Bilecik'te en son ekim ayında falan gezme fırsatı bulmuştum. Arkhe'ye gitsin o zaman arkadaşlar, orası da kapandı deme sakın. :)

Linguist Jr. [DEU 2006]

11 Mesaj
16 Şubat 2007; 0:32:58 

quote:

Orjinalden alıntı: wizz

tüm 87/1 2.jandarma er eğitime düşenler tanışalım orada yabancılık cekmeyelim msjlarınızı bekliyorum

HERŞEY VATAN İÇİN İNŞ DOĞUDA GÖREV YAPARIM İNŞ BENİ EN ÖN SAFTA CATIŞMAK NASİP OLUR

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

wizz seni ekledim msn ye

2. jandarma er eğitim tuğayına gidecekler mesaj atin tanisalim

2 Mesaj
16 Şubat 2007; 16:45:16 

herkese meraba cvp verecek esas kisi sanirim benim kardes bilecikten yeni geldim acemiligimi 86/4 yaptim dagitim iznindeyim moralini bozmak istemem ama bilecik surgun yeri oldukca da zor biyerdir ilk gunler cok olay olur firar olur sabredeceksin alismaya calisacaksin tecavuz kacinilmazsa zevk almaya bakican yani..tim olayi vardir orda
time gir 17 kisi birlikte gidin usta birligine bilecigin %96 si doguya gider bu gercekten kacamazsin bende batman a gidiyorum bicok arkadasim tunceli hakkari sirnak a dustuler moralini yuksek tut kendini alistir simdiden zorlanmazsin..soracagin her turlu soruyu cevaplarim kafana takilan..simdiden kolay gelsin

2 Mesaj
16 Şubat 2007; 16:53:12 

haa bu arada ben 6. bolukteydim yine iclerinde en iyisidir 6. boluge dusersen yasarsin sosyete bolugu derler komutanlar superdir ama disiplinden de odun vermezler yil sonu flama yarislarinda da egitim flamasini biz aldik 6 ya gideceklere hayirli olsun :D

3061 Mesaj
16 Şubat 2007; 23:44:04 

quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

Berk kapandı mı, ağlarım vallahi. :(
En son bayramda geldim ama Vezirhan'daydım, Bilecik'te en son ekim ayında falan gezme fırsatı bulmuştum. Arkhe'ye gitsin o zaman arkadaşlar, orası da kapandı deme sakın. :)

kapanmadı da kadir abiler sattı yeni cafe açtılar..
gokcem'e gitsinler de almazlar er ve erbaş giremez yazıyo kapıda
arkhe duruyor devam..

1 Mesaj
17 Şubat 2007; 16:19:07 

merhaba bende jandarma eğitim tugayında yapıcam.

23 şubat cuma günü teslim olucam. www.varolaksoy.com detaylı bilgi :)

şimdiden tanışsak iyi olur. :)

www.varolaksoy.com

6 Mesaj
22 Şubat 2007; 0:54:02 

arkadaşlar sülüste yazan karakol eri ne oluyo ?ne anlama geliyo yani

***KAR ALTINDADIR VAROŞLAR HASRETİN NAZLIDIR ANKARA***

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2007; 11:51:30 

quote:

Orjinalden alıntı: murat911

arkadaşlar sülüste yazan karakol eri ne oluyo ?ne anlama geliyo yani

Polis Karakolu gibi birşey Karakolada 30 40 kişi olucak galiba...

3144 Mesaj
22 Şubat 2007; 12:36:43 

quote:

Orjinalden alıntı: tnakresss

dostum ben bilecik 2.tugaya bağlı gölpazarı taburunda 19.bölükte acemilik yapmıştım flaması vardı bölüğün. flaması olan bir bölüğe düşersen yanmışsın yıl sonu denetlemelerinde başarılı olanlara verilir flama ve flaması olan bölük diğerlerine göre daha disiplinli ve sert eğitim verir. en azından bizde öyleydi. usta birliği olarakta arkadaşların çoğu bingöl tunceli van hakkari gibi yerlere gittiler. bende şırnak cizreye düştüm
yani %90 doğu. ama memleketin heryeri vatan toprağı ha bursa ha şırnak. ben roket atarcıydım bu arada. 15 ay boyunca sırtımda soba borusuyla gezdim

O boruyu kullandın mı hiç?

Encinaar

1 Mesaj
22 Şubat 2007; 13:24:39 

bende aynı yere düştüm 23 şubat ta teslim olacam burdan gidecek arkadaşlarla belki orda tanışırız şimdiden hepimize hayırlı teskereler diyim :D

56 Mesaj
22 Şubat 2007; 15:51:22 

1992-1993 yıllarında Bilecik 9. Jandarma Er Eğitim alay komutanlığında 2. Tabur 6. Bölükte 1972/2 tertip olarak hem acemiliğimi hemde ustalığımı yaptım. Yani tüm askerliğimde oradaydım. Daha sonra 9. Alay büyüyerek 2.Tugay oldu.
Ben acemiyken askerlik düştüğü için 15 ay askerlik yaptım. Sonra yeniden yükseldi.
Türkiyenin en küçük ilinde askerlik yapmak bazı açılardan zor tabi. Çarşı çok küçük ve c.tesi pazar dışarıda sivilden çok asker görürsün. Arazi olmak ta zor tabi. Bira içmek için Edibali Türbesinin oralara gidiyorduk (Allah affetsin).
O zamanlar 2-3-4 ve 5. taburlar vardı. 1. tabur yoktu. en iyi bölükler 2. taburun bölükleri 5-6-7 ve 8. bölüklerdi. En kötüleri ise 3. taburun bölükleri 9-10-11 ve 12. Bunların koğuşları sobalıydı ve eskiden at ahırı olduğu söyleniyordu.
15 ay aynı yerde olduğum için karış karış alayın (şimdiki tugay yani) her yerini bilirim.
1250 tepesini, hamsu deresini, 40 yollu 400m atış alanını, anfileri, 2 tabur yemekhaneleriyle alay binası arasındaki ormanlık alanı, alay yemekhanesini, eğitim alanlarını, alay içtima alanını hiç unutmadım. Bazen hala rüyamda oralarda gezerim.
Oradan terhis olan askerler keplerini hamsu deresine atarlar. Bende atmıştım 4 Eylül 1993 te.
Kışın çok soğuk, yazında çok sıcaktır Bilecik. Eğitim alanları kışın çamur olur. Yazın nisbeten daha rahattır hele intikallerde alayın arka tarafındaki yoldan gidilen 15-20 km ilerideki köyler ve ormanlık alanlar çok güzeldir. Tam tesisat koşuda son 200 metrede bekleyip 5-6 aceminin tüfeğini alıp 200 metre onların yerine 6 tüfekle koşmak ta güzeldir.
Acemiler için zor bir yerdir. Ama ustalıkta da orda kalırsanız rahat edersiniz.
Halkı askeri sevmez. Lokantalar, bakkallar, marketler askeri kazıklamaya çalışır. Sokakta tek tük gördüğünüz kızlar ise yüzünüze bile bakmaz. Askerliğimde beni en çok üzen şey çarşıda bir kızın "yeşil yaratıklar çıkmış yine" diye arkadaşına söylediği sözdü. Askerliğimin bitmesine 3 ay vardı. Ondan sonra terhis olana kadar hiç çarşıya çıkmadım.
Herşeye rağmen küçük ve güzel bir ildir. Ortasındaki kocaman çay bahçesinde çay içersiniz bol bol.
Alaydan 1992-93 döneminde dağıtım hep güneydoğuydu. Ben eğitim çavuşuydum. Eğittiğimiz birçok askerin malesef doğudan ölüm haberini aldık. Akşamları televizyonun başına geçer korkuyla bizimlilerden birinin adı okunacakmı diye beklerdik. Okunurdu bazen, resimleri varsa çıkarır bakardık.
Ama geldi geçti işte. Sizin de geçecek.

1 Mesaj
22 Şubat 2007; 16:05:39 

arkadaşlar hapinize selam
2nci jandarma er eğitim tugay komutanlığına düştüm. buraya düşen 87/1 arkadaşlarla bi tanışalımda yabancılık çekmeyelim. Allah türk milletini korusun yüceltsin.
bütün mehmetçiklere Allah yardım etsin. Hepiniz Allah'a emanet olun

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2007; 16:13:37 

Askerlik şubesinde %75 yakın herkes Bileciğe düşmüş baya Bileciğe düşen olmuş....

4434 Mesaj
22 Şubat 2007; 16:20:28 

eet ya zaten 30-40 bin nüfus war yarısıda asker hadi gelin bakiim

3653 Mesaj
25 Mart 2007; 17:20:39 

ne tesaduf.acemiligim benimde oraya dustu :)

45 Mesaj
25 Mart 2007; 18:09:45 

Baba acemiliğini orda yapmıs bırısı olarak SANA SIMDIDEN GECMISLER olsun Dıyorum Yazık daha da cok gecmıssın

Bütün Hakları Saklıdır®©
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

3653 Mesaj
25 Mart 2007; 19:43:34 

pislik yapma ya :(

2 Mesaj
2 Kasım 2007; 11:14:32 

arkadaşlar benimde Bilecik 2. jandarma çıkmış 24 kasımda buluşmak isterseniz delly_bey@hot... ekleyin birbirimize yardımcı olalım ne dersiniz

yenilikler herzaman gereklidir...

10390 Mesaj
2 Kasım 2007; 11:41:51 

şimdiden hayırlı teskereler

D.T.=1958

SaTıLıK 99 PaLiO EL 1.4 ...TıKLA

69 Mesaj
2 Kasım 2007; 17:06:08 

abiler korkutmayın bizi ya

bende 5. jandarma er eğ. tb kom. gölpazarı/BİLECİK e gideceğim ayın 19unda
burayı okuyunca ürktüm birden

Gameforge Ex Team Member (metaldamage.net)

~ || ..DH Bazar Artizleri.. || ~

72 Mesaj
3 Kasım 2007; 20:09:38 

Beyler bende Bilecik 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na düşmüşüm.
Bende tırsmaya başladım. Biraz moral verin ya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralsado -- 4 Kasım 2007; 23:53:48 >

2270 Mesaj
5 Kasım 2007; 18:50:03 

Benim en samimi arkadaşımda 2.jandarma tugay komutanlığı Bilecik.Ona söyliyim forumumuzu takip etsin tanışın.ORda görüşürsünüz.Bende İstanbula gidiyorum Havacı olarak.Allah hepimize sabır ve güç versin.

H A W K

20 Mesaj
7 Kasım 2007; 2:19:02 

quote:

Orjinalden alıntı: omer_ozer_121

bende 5. jandarma er eğ. tb kom. gölpazarı/BİLECİK

bende aynı yere gidiyorum. hizmet eri yazıyor sülüsde necidir bu adam ne iş yapar ?

3144 Mesaj
7 Kasım 2007; 4:17:52 

quote:

aytunza nzmn oldu bu olay???

eed nJOY ben orda yasıyorum genc için idela biyer diil cok sıkıcı ama yinede memleket işte yeri ayrı

Türkçe'yi güzel kullan

Encinaar

Uzaklaştırılmış
7 Kasım 2007; 9:16:52 

Bileciğe düşenlerler Allah yardımcınız olsun.Benimde acemilik ordaydı.Tam bir sürgün yeri.Yemek rezillik.Koğuşlar rezalet.Adam akıllı banyo yapamıyorsun.Bazen sigara sıkıntısı çekiyorsun.Heryer çamur çaylak.Eğitimler spor falan çok zor.3 ay acemilik yapacaksınız.Çarşı izinleri çok kötü geçiyor.Çarşıda hiçbirşey yapamıyorsun.Ayrıca soğuk bir memleket.Ben yüksekokul mezunu olarak gittim.orda Tim çavuşu oldum.17 kişinin çavuşu.%98 doğuya gönderiyorlar.Ama biraz akıllı olursanız seçmelerde yırtarsınız.Bize kimse seçmelere çıkmayacak dediler.Ama ben çıktım ve Beni turizm jandarma seçtiler.%98 doğuya gönderilen bir yerde Kuşadasına turizm jandarma olarak gittim.

Gerçekten Allah yardımcınız olsun...

2 Mesaj
7 Kasım 2007; 14:43:30 

yavv arkadaşlar hep kötü şeylerden bahsediyonuz vallahi gitmemeyi bile düşündüm hiçmi yok iyi bişeyi bu bilecik in

yenilikler herzaman gereklidir...

261 Mesaj
11 Kasım 2007; 22:41:22 

Bende 2002 yılında acemiliği Bilecikte yapmıştım,açıkcası çok zor bir yer,ağır bir eğitim var fakat şöle sölim 56 günde 25 kilo verdim ama çakı gibi oluyorsun . Soğuk adama işlemiyor ,bunu anlıyosun,koşamıyom diyosan ben ilk gündeki koşuda sondan ikinci olmuştum,acemiliğin sonlarına doğru başlara geçtim.Koşu daimi,iyi dinlen ve uyu derim,hayat farklılaşıyo,özellikle 4 tertip gidecek arkadaşlar boyunluk alsınlar tavsiyemdir....

333 Mesaj
11 Kasım 2007; 22:49:24 

good charlotte dostum bileciklimisin? pmden mesaj at bana

Nokia 5200
Samsung S730
Toshıba Satellite Pro A-120 189

Uzaklaştırılmış
12 Kasım 2007; 2:29:51 

ulan 1 allahın kulu çıksında şahane biyer desin tırstım daha gitmeden 20 kasım 2007 de bende bilecik 2. jandarma eğitim tugay komutanlığı ndayım goztepe@badcats.org eklein orda buluşalım kaynaşalım

318 Mesaj
12 Kasım 2007; 17:19:18 

Benimde belli oldu Bilecik 2. jandarma er eğitim komutanlığı bu saatten sonra birşeyler değişmicek zaten gidip görücez; bi laf wardır tecavuz kacınılmassa zewk almaya bakcan Doğu olmasından yana bi korkum yok (elim ayağım tutuyor) gider yaparım şehit olan askerlerimizden bir eksiğim yok diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exzoom -- 16 Kasım 2007; 17:20:41 >

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2007; 19:11:18 

walla arkadaşlar allah hepimisin yardımcısı olsun kimse tırsmasın la :D vatan borcu namus borcu =) tertipler eklein orda arkadaşımın da dediği gibi birbirimize destek olalım

1 Mesaj
15 Kasım 2007; 18:44:23 

Arkadaşlar bende Bilecik/Gölpazarı 5.Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığına düştüm.Omer_ozer_121,kingbeter tanışalım arkadaşlar e-mail adresim yakamozsun2005@hotmail.com gerçi orada buluşacağız ama şimdiden birbirimize destek olalım ok speedy85 seninlede bi muhabbet edemedik be tertibim görüşelim kendinize iyi bakın Allaha emanetsiniz