Şimdi Ara

Bu monitör tam 43-inç boyutunda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herkese merhaba arkadaşlar, ben Erdi Özüağ. Dell World etkinliği için gittiğim Amerika'da, şirketin yeni nesil canavar monitörünü görme şansı yakaladım. Açıkçası hem boyutu hem de sahip olduğu özellikleriyler gerçekten iddialı bir monitör olmuş P4317Q kod adını taşıyan yeni model.

Aslına bakarsanız ipucunu vermiş oldum, Dell'in yeni monitörünü gündemimize taşıyan en önemli özelliği boyutu zira 43-inç'lik bir monitör evet Dell'e özel bir çözüm olmasa bile her zaman, kolay kolay karşımıza çıkan bir büyüklük değil.

IPS panel kullanan ve 3840 x 2160 piksel yani Ultra HD çözünürlük desteği sunan monitörün bu çözünürlükteki tazeleme hızı ise 60Hz. Parlaklığı 350 kandela ve kontrastı ise 1000:1'e olarak açıklanan dev monitörün tepki süresi ise griden griye 8ms. Oyuncular açısından düşündüğümde, çok hızlı bir monitör olmadığı açık ancak boyutu itibariyle yeri geldiğinde tv olarak da kullanılabilecek bir monitör arayışındakiler için oyuna uygun profile uzak da sayılmaz.

Dell'in yeni monitöründeki en dikkat çekici özellik, büyük ekranı verimlili kullanmamızı sağlayan Picture in Picture ve  Picture by Picture özellikleri. Bu sayede dört farklı cihazdan dört farklı Full HD görüntüsünü ekranda izleyebilmek mümkün. Dell'e has bir özellik değil ancak 43-inç boyutunda 4 farklı Full HD görüntü ki bu bilgisayar, konsol ve bazı başka cihazlar olabilir gerçekten büyük keyif. Hazır 4 farklı görüntü demişken, 2 adet HDMI, DisplayPort, Mini DisplayPort ve VGA konnektörlerine sahip olduğunu, çok sayıda USB 3.0 portu ve 8 Watt'lık iki adet hoparlörün unutulmadığını da not düşmem gerekiyor.

Gelelim deneyimlerime. Açıkçası kısa bir süre için kurcalayabildiğim monitörün özellikle renk üretim kabiliyetinden memnun kaldığımı söylemem gerekiyor. Ayrıca kullandığı panelin yapısal karakteristiği gereği görüş açıkları da epey başarılı. İstendiği zaman eş zamanlı dört görüntüden herhangi birine zoom yapılabiliyor olması da güzel. Beni tek düşündürün 60 Watt civarı olduğunu düşündüğüm güç tüketiminin yansımaları çünkü ne yazık ki monitörde bir Eco tasarruf modu da bulunmuyor ancak diğer taraftan bu monitörün finans ve sağlık gibi profesyonel alanları hedeflediğini düşündüğümüzde, güç tüketimi ve ona bağlı maliyetli çok ciddi bir handikap yaratmayacaktır kullanıcısı.

Fiyatından bahsetmem gerekirse, Dell'in 43-inç P4317Q modeli, yurtdışında bu videonun hazırlandığı tarih itibariyle 1350 dolar civarında seyrediyor. Evet arkadaşlar, ben Erdi Özüağ bu videoda yakından görme şansı yakaladığım 43-inç'lik Dell monitöre göz atmış olduk. Bir sonraki videoda görüşene kadar hoşçakalın ve kendinize çok iyi bakın.

• höh..
    Ekran oranı çok kötü,
    Gözleri yerinden çıkar yüksek değil de geniş (uzun) olsaymış..

• Fiyatına göre özellikleri bana kötü gibi geldi.

• Yuh belki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 haftadır mobilite yok
    xiaominin yeni telefonları geldi yeni gelişmeler var

• 1350 yıl sonra alışveriş listelerine eklenir.. sorun yok biz alıcı değiliz.. bizi düşünerek üretim yapmasınlar..dell e söyleyin sonra boşuna zarar etmesin..

• TV'den farkı aynı anda 4 HDMI bağlanması gibi geldi, iş için kullanacaksam hayatta 1350$ vermem buna...

• Seneye dahada gelişir 8ms ve tazeleme hızı düşük.Geliştiği zaman alınır bir alternatif olmuş.

• Teknoloji için büyük kullanıcı için gereksiz bir adım. 43" ekran monitör mü olur. İnsan kullanacak onu.

• Üzerinde iş yapan kişiler için mükemmel ama son kullanıcının işine çok yaramayacak bir monitör.

• Bunun yerine 42" tv alsam ne fark eder o kadar düşük ms hızı insan gözü algılanabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem kaynaklarını izlemede kullanılabilir.

• Eğer bir tv de ekranı dörde bölme olayı varsa bu monitör bi işe yaramaz gibime geliyor. Bilen birisi varsa çu sorumu cevaplayabilir mi?

4K bir tv ile bu monitör arasında ne fark var?

• quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

Bunun yerine 42" tv alsam ne fark eder o kadar düşük ms hızı insan gözü algılanabilir mi

Pc uzerınde 27 ınch monıtor ve 42 ınch ledtv 1080p) kullanıyorum.
    42 ınch (1080p)
    Oyunları yaklasık 1.5 - 2mt mesafeden oynuyorum her hangı bır sorun yok. Ms olayını hıssetmıyorsunuz. Ozellıkle Fıfa'da cok keyıf alıyorum.
    Programlarda buyuk ekran ıyı oluyor. Ozellıkle cubase programında buyuk ekrandan sonra 27.ınch kullanasım gelmıyor. Ustelık yarım mtreye yakın mesafeden kullanıyorum.
    Masa ustu, web performansı 2 mt uzaklassanız bıle kotu. Gozlerı yoruyor. Kesınlıkle webte gezınmek ıcın ıdeal degıl. 2k da durum degısır sanırım.
    Aynı sekılde resımlerııze baktıgınız zaman resımler cok net degılse pıkseller sızı rahatsız edıyor.
    Sadece tek monıtor olarak 42 ınch (1080p) tvler yetersız kalır. Oyun, program, fılm gercekten keyıflı.. Web, masa ustu ıslemlerı pıkseller gercekten bellı oluyor.

• LG 4K OLED TV'mi aynı zamanda monitör olarak kullanıyorum. Görüntü anlamında bundan eksiği yok fazlası var. 55" olmasına rağmen beni yormuyor. Tek eksiği input lag.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

Eğer bir tv de ekranı dörde bölme olayı varsa bu monitör bi işe yaramaz gibime geliyor. Bilen birisi varsa çu sorumu cevaplayabilir mi?

4K bir tv ile bu monitör arasında ne fark var?

Tv input lag sorunu var ve ms çok yüksek. Buda sadece oyunlarda sorun yaratıyor. Eğer oyun oynamam diyorsanız 4k tv monitor olarak kullanabilirsiniz.
  • quote:

Bunun yerine 42" tv alsam ne fark eder o kadar düşük ms hızı insan gözü algılanabilir mi

yazdıkları ms ler keşke gerçek olsa. gri den griye 1 ms . Kısaca max ms değerlerini hiç bir firma aöıklamıyor buda 1ms sahtekarlıkları ile sattığı ürünlerde tepkime görmemeize neden oluyor. Normalde 1ms insan gözünün farketmesi imakansız . 16ms den sonra fark edebiliyorsunuz buda nadir. NEyse uzatmadan firmaların sahtekarlığı ile yazılıp cizilen ms hesapları bir değil. Ürünü teşir edin gözünüze göre ise alın.
  • Video için teşekkürler. Mobilite istiyoruz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ploff

quote:

Pc uzerınde 27 ınch monıtor ve 42 ınch ledtv 1080p) kullanıyorum.
    42 ınch (1080p)
    Oyunları yaklasık 1.5 - 2mt mesafeden oynuyorum her hangı bır sorun yok. Ms olayını hıssetmıyorsunuz. Ozellıkle Fıfa'da cok keyıf alıyorum.
    Programlarda buyuk ekran ıyı oluyor. Ozellıkle cubase programında buyuk ekrandan sonra 27.ınch kullanasım gelmıyor. Ustelık yarım mtreye yakın mesafeden kullanıyorum.
    Masa ustu, web performansı 2 mt uzaklassanız bıle kotu. Gozlerı yoruyor. Kesınlıkle webte gezınmek ıcın ıdeal degıl. 2k da durum degısır sanırım.
    Aynı sekılde resımlerııze baktıgınız zaman resımler cok net degılse pıkseller sızı rahatsız edıyor.
    Sadece tek monıtor olarak 42 ınch (1080p) tvler yetersız kalır. Oyun, program, fılm gercekten keyıflı.. Web, masa ustu ıslemlerı pıkseller gercekten bellı oluyor.

Peki 42" tv 4K çözünürlüklü olsa işin rengi değişir sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tam benlik alet

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.