Şimdi Ara

AMD Zen tanıtım ve satış tarihi kesinleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
1
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Zen tanıtım ve satış tarihi kesinleşti 
     AMD'nin uzun süredir beklenen Zen işlemci mimarisi için tünelin sonundaki ışık göründü. 5-8 Ocak 2017'de CES 2017 fuarında AMD Zen işlemcilerin lansmanını yapacak. 

Büyük tanıtım CES 2017'de 

AMD'nin yıllardır beklenen yeni mimarisi için tanıtım ve satışa sunulacakları tarihler kesinleşti. 5-8 Ocak 2017 tarihlerinde Las Vegas'ta düzenlenecek CES 2017 fuarında son tanıtımı ve büyük lansmanı yapılacak. Ardından Şubat ayı ile birlikte dünya genelinde satışına başlanacak.

APU'lar Computex 2017'de

Zen mimarisini temel alan APU sistemler ise 30 Mayıs-3 Haziran 2017 tarihlerinde Taipei'de düzenlenecek Computex 2017 fuarında lanse edilecek. Temmuz 2017 itibariyle de Zen tabanlı APU'ların satışına başlanacak.

AMD Zen'in yenilikleri

AMD, Zen mimarisi ile birlikte verimlilik, uyumluluk ve yüksek performans konusunda tekrar rekabetçi bir noktada olmayı hedefliyor. Bu noktada 970 AM3+ çipsetine kıyasla %70'e varan seviyede enerji verimliliği sunmayı hedefleyen AMD ayrıca işlemci ve APU için 1311 pinli yeni AM4 soket yapısına geçiyor. Böylece 7. nesil tüm AMD işlemci ve APU'lar aynı soket yapısına sahip olacak.

2400MHz'e kadar doğal DDR4 bellek desteği, 3. nesil PCI-E, USB 3.1 Gen 2 10Gbps, NVMe ve Sata Express bağlantılarına da doğal destek AMD tarafında da gelmiş olacak.

En üst seviye için tasarlanan x370 AM4 çipseti ise  Aralık ayında sevkiyata başlayacak. Nisan 2017 itibariyle de kullanıcılara sunulması bekleniyor.

• Daha çok varmış satışa çıkmasına.
  • kaç gencin ömrü çürüdü zen i bekleyecem diye.

• Performansini cok merak ediyorum

Vega kartlarla cok uyumlu olur

• Az kaldı azzz
  • Tam kâr elde etmeye başlayacak, hoop 3. dünya savaşı ve iflas. Sonra samsung bunu satın alır.

• Eyy AMD, yeni nesil pci-e destekli işlemci çıkaracağına ekran kartlarına ikili üçlü pci-e girişi yapsaydın ya.

Bir de buna yatırım yapıyorlar. Hepsi batacak haberleri yok. Şimdi onlar düşünsün.

• Gözümüz aydın. :)

• Ülkemize ve ben dahil bütün AMD fanlarına hayırlı olsun.

Umarım bu gelişmeler tüketicilere ve devletimize katkı sağlar inşallah...

• Umarim fiyati Fx nesilleri aratmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • APU için 1311 pinli yeni AM4 soket yapısına geçiyor.Yani yeni anakart lazım :S Sürekli yeni pin sayısı..Bu şekilde olmaz sevgili AMD

• Umarım çok güçlü bir şekilde gelir ve intel'le rekabete girer. Bu da fiyatlara yansır ve gülen son kullanıcı olur. AMD'nin güçlü olması demek intel'in daha güçlü işlemci ve daha düşük fiyata sunması demektir.

• Inteldeki gibi kendi usb, sata, ethernet vb kontrolcüleri olmalı artık, filanca firmanın usb kontrolcüsü olmasın anakartta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekliyoruz. DDR4'e geçiş yaparken ki şu an hiç ihtiyacım yok, olursa yeni AMD sistem toplamayı düşünebilirim. Tabi fiyatları Intel ile yarışmazsa.
  • Biraz teknik bilgi biraz da performans bilgisi yayınlasalar fena olmaz.

Core i7 6600K ayarında ortalama tdp'ye sahip bir fiyat performans işlemcisi çıkarsalar ne güzel olur. Direk gider alırım. İntelin 7xxx serisini beklemem bile.

• Soket AM4 1311 pin değil 1331 pin ile gelmekte düzeltme yapalım.

Haziranda Tanıtılacak ZEN APU lar istenilen performansı verirse Apple bir sonraki Nesilde Mac ürünlerinde ki Şahsen öncelikle Mac Mini ile AMD kullanımına merhaba diyeceğini düşünüyorum.

• Çok değil 6. nesil i5 performansını ve enerji verimliliğini %30 daha ucuza versinler hiç düşünmeden alırım. intel iyice tekelleşti orta seviye işlemcilerini fahiş fiyatlardan insanlara dayatıyor.

• düzgün modell anakart ve işlemciler yaza doğru çıkacak herhalde bekleyemem o kadar 8 senelik işlemci ve anakart dayanmıyor artık zaten her gün zor boot ediyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sheff2x

Çok değil 6. nesil i5 performansını ve enerji verimliliğini %30 daha ucuza versinler hiç düşünmeden alırım. intel iyice tekelleşti orta seviye işlemcilerini fahiş fiyatlardan insanlara dayatıyor.

180-200$ arasına 6600-6700k arası performans veren bir işlemci alabilmeyi umuyorum.
  • Bilgisayar evrim geçirdi, x86 tabanlı sistemler artık beklentiyi karşılayamıyor, daha alırken bir çok ürünü düşük ayarlarda açmayı kabullenmek, bir üst sürümünü hiç yükleyememek yetmez gibi uçuk fiyatlar, bulunamayan parçalar müşteriyi imkansıza koşuyor. Yazsak ne fayda, bu mesajı alması gerekenin durumu önemli, rastlasalar bile sadece birazcık indirecek fiyatı, hep birlikte batacaklar, androidi arm'si bayram edecek.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.