- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
xbox 360'ım açılmıyor (acil yardım lütfen)
24 Cevap2598 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

150 Mesaj
6 Şubat 2007; 0:49:36 

Ntsc-j xbox 360'ım var. Fişi 3 uçlu. Bunu Türkiye'ye uygun , 2 uçluya dönüştüren dönüştürücüyle prize bağladım makinem açılmadı. Konsolun power düğmesine basıyorum hiç ışık yanmıyor , makine açılmıyor. Prizlere Türkiye'ye uygun , 2 uçlu ne taksam çalışıyor. Ama xbox 360'ımın , 3 ucunu 2 uçluya dönüştüren çeviriciyle prize bağladım mı xbox 360'ım açılmıyor. Xbox'ımı nasıl çalıştırabilirim acil yardım lütfen

2329 Mesaj
6 Şubat 2007; 0:55:27 

hmmm adaptörde sorun olma olasılığı yüksek. Eğer alırken çalıştığını gördüysen ve o dönüştürücüyü daha önce denemediysen, adaptörde sorun var diyebiliriz. Eğer imkanın varsa dönüştürücüye başka bir alet takıp çalıştır bakalım çalışıyor mu?

nema problema

150 Mesaj
6 Şubat 2007; 1:14:08 

Sağol dostum cevabın için. Yalnız bende fişi 3 uçlu olan sadece xbox 360 var. Bu işi başka türlü deneyebilir miyim? Bir de sana şunu sormak istiyorum sence sorun 3 ucu 2 uca çeviren çevirici de midir yoksa xbox'ımın güç adaptöründe midir? İnşallah yatmamışsındır da cevabı şu an alabilirim

3829 Mesaj
6 Şubat 2007; 1:38:14 

220V luk adaptöre takmaya çalışıyorsun değil mi?

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
-REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....

341 Mesaj
6 Şubat 2007; 1:40:34 

anlamadığım şey makine önceden çalışıyomuydu,şimdimi sorun çıktı yoksa yeni aldın eve gelincemi böyle oldu ? Adaptörün ışığı yanıyomu ona baksaydın önce bir,ve sanırım ışığın rengide önemli(turuncu,yeşil vs.) gücün gelip gelmediğini anlarsın..

150 Mesaj
6 Şubat 2007; 1:53:45 

Evet
quote:

Orjinalden alıntı: Resident

220V luk adaptöre takmaya çalışıyorsun değil mi?

1605 Mesaj
6 Şubat 2007; 1:54:46 

bütün kablolarını kontrol et. Belki taktığın uzatma kablosunu şalteri kapalı filandır. Bir sakincene bak. Daha önce çalışıyoduda şimdi mi çalışmıyo?

150 Mesaj
6 Şubat 2007; 1:55:46 

Yeni aldım eve gelince çalıştırmayı denedim açılmadı. Adaptör hiç ışık vermiyor.
quote:

Orjinalden alıntı: halukjohn

anlamadığım şey makine önceden çalışıyomuydu,şimdimi sorun çıktı yoksa yeni aldın eve gelincemi böyle oldu ? Adaptörün ışığı yanıyomu ona baksaydın önce bir,ve sanırım ışığın rengide önemli(turuncu,yeşil vs.) gücün gelip gelmediğini anlarsın..

1203 Mesaj
6 Şubat 2007; 2:08:27 

Dönüştürücü dediğin 3lü amerikan fişi 2uca çeviren, prize takılan ve sadece fişin prize uymasını sağlayan basit fiş dönüştürücüsü değildir inşallah?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Şubat 2007; 2:11:03 

Belli ki adaptör arızalı. Başka bir adaptör bulup dene dostum. PAL yada ntsc/j adaptörü olabilir farketmez.

http://techrepublic.com...penxbox360/IMG_0245.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3fruz -- 6 Şubat 2007; 2:12:12 >

150 Mesaj
6 Şubat 2007; 2:19:44 

Evet aynen o dediğinden. 3 ucu 2 uca dönüştüren dönüştürücü. Bir de sence bu ne açıdan kötü?
Eğer volt olayından bahsediyorsan voltla bir sorunum yok alet 220 volt. Türkiye'ye uygun.
quote:

Orjinalden alıntı: Neutral

Dönüştürücü dediğin 3lü amerikan fişi 2uca çeviren, prize takılan ve sadece fişin prize uymasını sağlayan basit fiş dönüştürücüsü değildir inşallah?

1203 Mesaj
6 Şubat 2007; 2:32:47 

ha 220v'sa oki doki ozaman.. Sakınca olarak sadece adamların 3.uç olan toprağı iptal etmiş oluyorsun (şu basit dandik çevricelerdense tabi). Binada düzgün bir topraklama varsa hani şöle bi 3 girişli -toprağıda bizim prize uygun hale çeviren- altaki gibi bir çevirici olsa daha şık olurdu

0

150 Mesaj
6 Şubat 2007; 3:05:06 

Bu fiş çevirici kötü mü? Sence xbox 360'ımın açılmaması bu fiş çeviricinin kötülüğünden kaynaklanabilir mi?

http://s128.photobucket...ums/p180/RENORAINESXXX/

Burdaki dört resme bakarsanız sevinirim.

341 Mesaj
6 Şubat 2007; 11:59:28 

ben zannetmiyorumki fişin kalitesinden kaynaklansın bu problem.Alırken baktınmı çalışıyomu diye ? Bu durumda adaptörde sorun olabilir.Aldığın yeri/kişi'yi arayıp söyle istersen.

7251 Mesaj
6 Şubat 2007; 12:08:05 

Xbox360'ı açmadan önce bi adaptöre bak.
Adaptörün ışığı yanıyor mu?
yanıyorsa hangi ışık yanıyor?

1384 Mesaj
6 Şubat 2007; 13:07:51 

quote:

Orjinalden alıntı: halukjohn

ben zannetmiyorumki fişin kalitesinden kaynaklansın bu problem.Alırken baktınmı çalışıyomu diye ? Bu durumda adaptörde sorun olabilir.Aldığın yeri/kişi'yi arayıp söyle istersen.

bencede

xboxLive: Hezeyan
PSN: HezeyanTR

150 Mesaj
6 Şubat 2007; 13:30:05 

Hallettim arkadaşlar. Herkese çok teşekkürler. Fişin ucu fiş çeviriciye tam oturmadığı için açılmıyormuş. Babam çeviriciyi açtı , içini halletti. Sonra benim konsolun fişinin ucu da tam olarak çeviriciye oturdu ve sorun halloldu. Herkese tekrar çok teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Şubat 2007; 13:59:13 

Hayırlı olsun o zaman.Şimdiden iyi eğlenceler....

1384 Mesaj
6 Şubat 2007; 14:24:54 

quote:

Orjinalden alıntı: RENO RAINES

Hallettim arkadaşlar. Herkese çok teşekkürler. Fişin ucu fiş çeviriciye tam oturmadığı için açılmıyormuş. Babam çeviriciyi açtı , içini halletti. Sonra benim konsolun fişinin ucu da tam olarak çeviriciye oturdu ve sorun halloldu. Herkese tekrar çok teşekkürler.

ne mutlu sana çok sevindim dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebellion -- 6 Şubat 2007; 14:25:28 >

xboxLive: Hezeyan
PSN: HezeyanTR

Uzaklaştırılmış
15 gün cezanın,
3 gün 5 sa. 33 dk. kadarı kaldı.
16 Haziran 2010; 21:36:01 

Bende adaptörün ışığı sarı ve görüntü gelmiyor.. Xbox 360da yeşil ışık yanmıyor.. Bu ne anlama gelir?

1635 Mesaj
16 Haziran 2010; 22:09:47 

quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

Bende adaptörün ışığı sarı ve görüntü gelmiyor.. Xbox 360da yeşil ışık yanmıyor.. Bu ne anlama gelir?

Horlak gördüm sanki =)

Adaptor sorunlu olabilir, yada giden kabloda vs

Tanrı bir ressam olmalı. Yoksa neden bu kadar renk olsun ki?

7166 Mesaj
16 Haziran 2010; 22:17:15 

quote:

Orijinalden alıntı: RENO RAINES

o anki adrenalin patlamasını, hazzı ve coşkuyu hayal edebiliyorum

299 Mesaj
16 Haziran 2010; 22:19:19 

oha necro adam,

şaka maka 2 gün önce bu konuya bende bakmıştım xbox aldım yeni bitürlü çalışmıyor, bunu okuduktan sonra anladım ki meğerse fiş oturmamış tam. O verdikleri fiş çevirici aparat zor oturuyor yuvaya/prize

1957 Mesaj
16 Haziran 2010; 22:38:27 

quote:

Orijinalden alıntı: RENO RAINES

Hallolduğuna sevindim hadi iyi eğlenceler

My Only Dream;METU CENG

1 Mesaj
5 Eylül 2011; 12:11:24 

ben dün bir xbox 360 slim + kinect aldım ama açılmıyor yani büyük adaptörde ışık yanmıyor bence adaptöre güç gitmiyor nasıl halledebilirim ???
ya da sorunu nasıl çözdünüz bi anlatabilirmisiniz
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Oyun] » Xbox » xbox 360'ım açılmıyor (acil yardım lütfen)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.488