Şimdi Ara

İşyerindeki ADSL'i Evden de kullanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam millet ADSL altyapısını biraz biliyorum ama bi yolu bulunabilir mi diye size danışayım dedim:
    İşyerinde 256 ADSL var sadece gunduzleri kullanıyoruz. Akşamları bağlantı yok. Evdeki hattım için hiçbir baglantı başvurusu falan yapmadım direk dial up kullanıyorum. Akşamları, isyerindeki tum bilgisayarlar ve modem kapalı kalıdıktan sonra, bi şekilde dukkanın baglantısını evden kullanabilir miyim yoksa su port olayı mı devreye giriyo burda? Telefon hattımın karsısında bi port olmadığı için bağlantı olmaz mı???
    Not:Gerekirse ADSL Modem alabilirim...

Sadece sivri bi fikir dedim... Bakarsın olur???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mech-ic -- 20 Ekim 2004, 19:11:11 >

• karsi taraftan hat verilmedikce bu zaten mumkun diil,
    zaten evde ADSL kullaniyorum demissin, tam anlasilmiyo o kismi.
  • anlattığın şekilde mümkün değildir telefon hattın nerede bağlı ise oradan bağlanabilrsin.Fakat sana başka birşey tavsiye edebilirim.
    Symantec pcAnywhere yazılımı ile evden normal telefonun ile işyerindeki makinana bağlanıp adsl hattın ile internete çıkış yapabilrsin.
  • o zaman 2 kere baglanmis olmuyo mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetclk

anlattığın şekilde mümkün değildir telefon hattın nerede bağlı ise oradan bağlanabilrsin.Fakat sana başka birşey tavsiye edebilirim.
    Symantec pcAnywhere yazılımı ile evden normal telefonun ile işyerindeki makinana bağlanıp adsl hattın ile internete çıkış yapabilrsin.

Ehehe
    Peki evden işyerindeki PC'ye ne ile bağlanacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetclk

anlattığın şekilde mümkün değildir telefon hattın nerede bağlı ise oradan bağlanabilrsin.Fakat sana başka birşey tavsiye edebilirim.

Adam bedava girmek istiyo yaf..
    Öyle yere eve ADSL alır daha ucuza kapatır..
  • dükkanın evin falan altındamı?ben pek bişey anlayamadım
  • yaw hemen bi duzeltme ypalım direk dial up kullanıyorum olacaktı:))

okulda derse yetisecez diye sacmalamışız:)
    bence de olmaz gibi geliyo:)
    Ayrıca bugun babamın da bunu deneme şansı olmuş:
    İzmitte ADSL kesimliş galiba-en azından o hat gitmiş işyerinde. Babam da başka bi numarayı o hatta bağlamış ancak tel varken adsl yokmuş:) yani eve de getirsem bişey değişmeyecek olmuyomus:))

• İş yerindeki hattı eve kablo kullanarak uzatabilirsen olur. 50-100 metre felan mesafe varsa neden olmasın.
  • bunu daha önce ben sormuştum ama cevaplar olumsuzdu ve mantıklıydı çünkü ıkarşıda bize numaraya kariılık bir port açılıyor evdeki numaraya karşılık port olmayınca olmuyor tabii. birgün her hatta ototmatik port açılsa o zaman bir adsl üyelik alıp istediğimiz hattan bağlanırız gibime geliyor selam
  • eywallah herkese!!!
    Demek ki napıyoruz??? Dukkanın üstüne taşınıyoruzzzz:)))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.