Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 1050 Ti raflara çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
1.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia GeForce GTX 1050 Ti raflara çıkıyor

Nvidia’nın alt fiyat segmentinde Radeon RX serisinin karşısına çıkardığı yeni GTX 1050 serisinin fiyatı belli olmaya başladı. Seride ilk piyasaya çıkacak GTX 1050 Ti modeli için ortalama fiyat bilgileri netleşiyor.

Ülkemizde yeni yeni görünmeye başlayan özelleştirilmiş GTX 1050 Ti modeli bazı perakendecilerde raflara çıkmış durumda. Dolar üzerinden hesap edilen kartın fiyatı 209$+KDV şeklinde belirlenmiş. Sürekli değişen kur nedeniyle de TL karşılığı oynuyor. Örneğin dün 749TL olan fiyat etiketi şu anda 771-772TL seviyesine çıkmış. Bu seviye Asus Expedition GeForce 1050 Ti için geçerli. Farklı bir sitede ise 899TL fiyat etiketi mevcut ancak genel olarak 800TL seviyesinin benimseneceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Bkz.Surface Book şimdi daha güçlü

AMD tarafına baktığımızda ise Radeon RX 470 4GB modeli 850-900TL seviyesinde geziniyor. 8GB bellekli versiyon ise 1100TL seviyesine kadar çıkıyor. Radeon RX 460 2GB versiyonu 500TL, 4GB versiyonu da 600TL civarında. Bu bakımdan GTX 1050 Ti modeli Radeon RX 470 ile RX 460 ekran kartının arasına yerleşiyor.

GTX 1050 Ti

GP107 çekirdeğini sonuna kadar kullanan GeForce GTX 1050 Ti ekran kartı 768 CUDA çekirdeğine sahip. 4GB GDDR5 bellek barındıran ekran kartı 128-bit veri yolunda 112GB/s bant genişliğine ulaşabiliyor. Kartın temel hızı 1290MHz iken arttırılmış hız ise 1392MHz seviyesinde.

Ekran kartında 48 desen haritalama birimi, 32 ROP birimi ve 84 GTexel/s doku doldurma oranı yer alıyor. GM107 çekirdeğine göre iki kat artan doku doldurma oranı sayesinde ekran kartının belleği daha verimli kullanacağını söyleyebiliriz. Kartın kayar nokta performansı 2.1 TFLOPS seviyesinde.

Isıl tasarım gücü 75W seviyesinde olan ekran kartının sadece PCIe üzerinden enerji temin edeceği belirtiliyor. Bu bakımdan ek bir güç bağlantısına ihtiyaç olmayacak. Aslında GTX 1060 için bu iddia gündemdeydi ancak Pascal ekran kartlarının güç bağlantısı gerektirmeyen modelleri GP107 ve aşağısı ile mümkün olacak. 

• Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!

Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!

Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,

Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

Tevfik Fikret

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun için iyi, hesaplama için kötü.

2.1 TFlops, dişinin kovuğunu doldurmaz la.

• 810 liraya şuan rx 470 alınıyorken,bana kimse 1050 ti ile gelmesin
  • 900tl 1060
  • Rx 470 elbette bu karttan çok daha üstün ama 1050ti ında güç tüketimi neredeyse 470'in yarısı kadar güç kaynağı sıkıntısı olmayan Rx 470 alır.

• O fiyata babasıyla vatana gidip ordakilere PC toplattıran çocuklara satarlar anca :(

750 800 ekran kartına para veren 200 lirada psuya verir diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salbenisall -- 28 Ekim 2016; 15:38:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kart çok traş çıktı aşağı yukarı gtx770 performansında raflara değil vitrine çıksa ne olur...
  • ikisi arasında en fazla 110 lira fark buldum. Bu farka değen tek şey 270-300w psu ile gtx 1050ti çalıştırabilmek olurdu. Yoksa rx 470 bence gözü kapalı alınır.

• 209+ Kdv
    Maşallah

Yurtdışında 139 dolar

%50 koymuşlar, hem de kdv hariç... Süper ya

• Kol gibi fiyat
  • 500W psusu olan rx 470 alır. Kimse bana bu saatten sonra guc tuketimi demesin. Az guc tuketip daha pahalıya daha az performans alicam hadi oradan.

• Normal sistemler ve özellikle Mini sistemler için çok iyi bir alternatif olduğunu söyliyebilirim F/P oranı ve pcie girişinin olmaması açısından , Ebrar PC den 629 TL ye aldım MSI olan modeli mini PC imde kullanmak üzere lakin şuan fiyata bir bindirim yapmışlar 700 küsüre çıkmış kimse almayınca eski haline döner.

Fikir vermesi açısından performans olarak GTX 960 dan biraz daha iyi.

Not : Her ne kadar PCIE girişi olmadığı için kartın OC potansiyeli limitlensede yine hatrı sayılır oranda performans artışı sağlamak mümkün.(Anakartınız ortalama kalite ve üzeri birşeyse tavsiye ederim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 28 Ekim 2016; 20:55:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maxıs kullanıcısına yanıt
    EVGA FTW ve Gigabyte G1 Gaming modellinde 6 pin var.Ayrıca 4+1 Phase mevcut. MSİ Gaming X modelinde 6pin mevcut 3+1 phase.Onun dışında tek fanlı bircok modelde 6 pin yok.
  • 500 e satılırsa alırım bi tane

• Nvidia üst segmentlerde iyi hoşda orta segment F/P konusunda hala sıkıntılı. Verdiği performansa karşılık o fiyatı zerre hakketmeyen bir kart. Hele ki rx470 gibi bir alternatif varken. Koy kardeşim şunu 500-550 bandına bak nasıl satıyorsun. Düşük bütçeli kullanıcı için yine amd F/P olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

• Zamanında 500 liraya 750ti aldım buda o civarlarda olsaydı düşünüyordum ama vazgeçtim.Sonraki seriyi bekliyor olacağım.
  • Vallahi fiyat aralığı tahmin ettiğimden daha yüksek oldu.

Nvdıa yanıtlmadı beni.

Amiral kartlarda rakipsiz , fakat orta segmentte halen fiyatları yüksek.

• Fiyat makul.
  • Ya şu iğrenç bakkal hesabını yapmamayım diyorum ama insan sinirinden ilk bunu düşünüyor. Arkadaş MSI 1050 Ti Amazon'da 189 dolar, Asus ile paralel olacağını düşünürsek şu an için Türkiye'de 900 Tl'den satışa çıktı. Yani adamın kendi parasıyla düşündüğünüzde, alım gücüne göre kıyas yaptığınızda elin Avrupalı'sı (!) kartı 189 TL' ye alırken bizler 900 Tl' ye alıyoruz. Hay verginiz de batsın, hükumetiniz de batsın, teknolojiye ve üretime yatırım yapmayan saman beyinleriniz de batsın. Bu kadar enayi varken, hala ses çıkmıyorken bu ülke batmaz arkadaş. Adamlar sağlam eşşeği buldu, daha çok kırbaç yeriz sırtımıza. Yazık...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.