Şimdi Ara

Windows 10 işletim sisteminden 3D atağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 işletim sisteminden 3D atağı

Geçen yıl itibariyle bilgisayar pazarındaki yerini alan Windows 10 işletim sistemi, her yıl yeni özellikler kazanarak büyümeye devam ediyor. Gelecek yıl itibariyle içerik üreticileri sevindirecek büyük bir güncelleme yapılacak.

Microsoft’un Creator’s Update olarak isimlendirdiği büyük güncelleme, hem masaüstü hem de mobil platformlarda daha kolay bir şekilde 3D içerikler oluşturma ve bunları düzenleme imkanı sunacak. Windows’un pek çok önemli bileşeni de bu doğrultuda yeni yetenekler kazanacak.

Aslında Microsoft’un Minecraft geliştiricisi Mojang’ı satın alması, önemli projelerin de ipuçlarını veriyordu. Yeni güncellemedeki pek çok unsurda Mojang’ın fikirlerinin temel oluşturduğu açıkça görülüyor.

Capture 3D

Mobil cihazlara yönelik bir uygulama olan Capture 3D, cihazınızın kamerası ile bir cismin etrafında dolaştıktan sonra 3 boyutlu olarak sanal ortama aktarılmasını sağlıyor. Microsoft, uygulamanın cihaza özel olmadığını ve tüm Windows 10 cihazlarında kullanılabileceğini ifade ediyor.

Paint 3D

Windows işletim sistemi ile birlikte hayatımıza giren ve orada kalmaya devam eden emektar Paint uygulaması, Creator’s Update güncellemesinde Paint 3D olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar 3 boyutlu görüntüler üzerinde düzenleme yapabildiği gibi Capture 3D ile yakaladığı sanal içerikleri de Paint 3D uygulamasına aktarabiliyor.

Ayrıca Bkz.S-Pen kalemli Galaxy Tab A 10.1 satışa çıkıyor

Yine Topluluk adındaki özel bir panelden diğer kullanıcıların geliştirdiği projeleri görebiliyor ve kendi çalışmasına ekleyebiliyor. Bu çalışmalar daha sonra Facebook gibi ağlardan paylaşılabiliyor ve Hololens gibi gözlüklerle 360 derece olarak incelenebiliyor.

Holotour

Microsoft’un Hololens için hazırladığı bu yeni uygulama, dünyadaki pek çok şehri veya mekanı 3D olarak gezmenizi ve keşfetmenizi sağlıyor. Ayrıca standart sanal gerçeklik gözlüklerinde de uygulamanın çalışacağı ifade ediliyor.

Çıkış Tarihi

Windows 10 Creator’s Update güncellemesi için gelecek yılın bahar ayları işaret ediliyor. Yine yeni politika gereği mevcut Windows 10 kullanıcıları güncellemeden ücretsiz olarak faydalanabilecek.

• Gene bana sormadan update edecek,

Gene tüm ayarları sıfırlayacak,

Gene hdd sorunları çıkacak,

Artık 3D çalışmalarımız da gözetlenecek.

• Hayaller paris gerçekler mavi ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 26 Ekim 2016; 19:30:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yine bir işe yaramayan özellik daha
  • 1 seneden fazla oldu tek bir sorun çıkarmadı win10. Ayarlarımda yerinde mavi ekranda almadım hiç. Yağ gibi akıyor bilgisayar.

• Yatıp kalkıp Bill Gates'e dua etmesi gereken bir firma bu kadar adapte olmuş mahkum kılınmış bir kullanıcı kitlesi olmasaydı diğer facialarından farksız bir şekilde bu da facia olacaktı. İnsanlar bir de seviniyor bedava işletim sistemi kullanıyorlar diye... Haberleri yok ki piyasada bir tek windows paralı satılıyor diğer son kullanıcı işletim sistemleri zaten bedava, zaten her yıl bedava update ile tonlarca yeni özellik ekleniyor..

• 01:42'deki ağacı Hanukiya'ya benzettim :D Hiç bir ağaç o şekilde büyümez. Neyse konu hakkında konuşacak olursak. Windows 10'dan genel olarak memnunum. Daha da geliştiriyor adamlar. Bakalım işimize yarayacak mı burada anlatılan şeyler.

• Sürüm ilerlemeleri bence böyle olabilir.

8 Ayda bir büyük güncelleme gelecek ve 24 ayda bir kod adı değişerek ilerleyecek.

ThresHold 1-2
    Windows 10 1507 Temmuz 2015
    Windows 10 1511 Kasım 2015 (Novenber Update)

RedStone 1-2-3
    Windows 10 1607 Temmuz 2016 (Anniversary Update)
    Windows 10 1703 Mart 2017 (Creators Update)
    Windows 10 1711 Kasım 2017

Windows 10 1807 Temmuz 2018
    Windows 10 1903 Mart 2019
    Windows 10 1911 Kasım 2019

Windows 10 2007 Temmuz 2020
    Windows 10 2103 Mart 2021
    Windows 10 2111 Kasım 2021

Windows 10 2207 Temmuz 2022
    Windows 10 2303 Mart 2023
    Windows 10 2311 Kasım 2023

Windows 10 2407 Temmuz 2024
    Windows 10 2503 Mart 2025
    Windows 10 2511 Kasım 2025

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 26 Ekim 2016; 21:56:03 >

• bende kendime hiçbişey beğenmiyo derdim adamlar daha napsın nankörler? ilk çıktığında bende eleştirdim ama büyük güncellemelerle eksiklerini büyük ölçüde giderdiler ama yok mu hala var sonuçta güncelleme geliyor mu geliyor telefona güncelleme gelmeyince ağlarsınız bilgisayara güncelleme gelince auuwww

• yeni bir vista vakası geliyor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Sürüm ilerlemeleri bence böyle olabilir.

8 Ayda bir büyük güncelleme gelecek ve 24 ayda bir kod adı değişerek ilerleyecek.

ThresHold 1-2
    Windows 10 1507 Temmuz 2015
    Windows 10 1511 Kasım 2015 (Novenber Update)

RedStone 1-2-3
    Windows 10 1607 Temmuz 2016 (Anniversary Update)
    Windows 10 1703 Mart 2017 (Creators Update)
    Windows 10 1711 Kasım 2017

Windows 10 1807 Temmuz 2018
    Windows 10 1903 Mart 2019
    Windows 10 1911 Kasım 2019

Windows 10 2007 Temmuz 2020
    Windows 10 2103 Mart 2021
    Windows 10 2111 Kasım 2021

Windows 10 2207 Temmuz 2022
    Windows 10 2303 Mart 2023
    Windows 10 2311 Kasım 2023

Windows 10 2407 Temmuz 2024
    Windows 10 2503 Mart 2025
    Windows 10 2511 Kasım 2025

2087'de hangi versiyon gelecek?

• Güzel olur yenilikler gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: travers

1 seneden fazla oldu tek bir sorun çıkarmadı win10. Ayarlarımda yerinde mavi ekranda almadım hiç. Yağ gibi akıyor bilgisayar.

aynen öyle haklısın.
  • Yorumları okuyuunca bende buna benzer yazacaktım. Telde güncelleme gelmediği zaman ortalığı yıkan zihniyet şimdi güncelleme geliyo diye ortalığı yıkıyor.

Cem yılmazın dediği gibi what are you?
  • Windows 10>8.1,8,7,vista,xp,...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: travers

1 seneden fazla oldu tek bir sorun çıkarmadı win10. Ayarlarımda yerinde mavi ekranda almadım hiç. Yağ gibi akıyor bilgisayar.

Memnun olmanıza sevindim zira en çok sorun çıkaran işletim sistemi Windows 10 dx 12 yi veren tek işletim sistemi olduğu için bende kullanıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    Bir sistemin üzerine ne kadar ekleme yapılırsa, dışa bağlı uygulamalar ne kadar çok olursa o kadar sorun çıkartır.

Windows un kendi başına çıkarttığı sorun sayısı sonradan yüklenen uygulamaların sebep olduklarından çok çok daha azdır.

Kaldı ki win me dışında ölü doğan işletim sistemi yok. O da geçiş süreci diye kimse ses etmedi.

Yine windows un çökmesine sebep olan şeylere baktığınızda ya destek veren firmaların driverları sebep oluyor ya da yüklediğiniz başka bir uygulama.

Şu an bütün firmaların öncelik olarak windows a üretim yaptığını düşünürsek eğer maalesef buna mahkumuzda.
    Benim de en sorunsuz kullandığım işletim sistemi Windows 10. Çok fazla sorun yaşadığınıza göre Windows'a ek olarak donanımlarınızda ve kullandığınız programlarda da sorunlar olabilir.
  • Açıkcası neyden kaynaklanıyor sorunlar bilmiyorum ama çok fazla sorun var sistemim yeni nesil tamamiyle daha kuralı 2 ay olmadı ama 2-3 defa format atmak zorunda kaldım ve driverlarımı orj dvd yada resmi sitesinden indirdim extra bişey kurmuyorum cs go gta 5 yüklü onun haricinde toplam 10 tane program hepside bilindik aimp3. Start10.(ücretli başlat menüsü yıllardır kullandım w8den beri) Video converter. torrent. Adobe reader. Aida64. Steam. Ts. Teamwiever Ve asusun kendi programları vs ufak tefek şeyler ama asla çözemediğim sıkıntılar var mesela şuan en çok gücüme giden şu güç seçeneklerinden güç tasarrufunu açarsam bilgisayarın sesi tamamen kapanıyor kitleniyor ve ses çıkışı olan bütün programlar yanıt vermeyip kitleniyor yani müzik çalar iTunes cs go ses verebilen her uygulama pert oluyor üstünde realtek var driver değiştirdim format attım çözemedim

Dengeli yada yüksek performansda sorun yok ama gece yatarken tasarrufa almak istiyorum hem ses çıkmıyor tüm fanlar duruyor hem güç tüketimi azalıyor

Bir diğer sıkıntım yine güç tasarrufunda monitör uykuya geçince monitör bir daha asla uyanmıyor twden de bağlanmıyorum pc açılmıyor 2 defa reset düğmesine basarak reset atmam gerekiyor yoksa tepki vermiyor Blackscreen kalıyor yani güç tasarrufun alt ayarlarına baktım varsayılan hepsi ama çözülmüyor win8 kurdum düzeldi ama ondada dx 12 yok geri döndüm mecbur

Steam düzgün çalışmıyor sunuculara bağlanmıyor aynı evde win8 Notebook var bileşenleri hurda denecek kadar kötü gık demedi daha :)) buda ilginç bir durum steam en sorunsuz yapıdır

Chrome video ve gif oynatmakta problem yaşıyor black gözüküyor yada karıncalı gösteriyo video yada gifi tamamen yükleyip başa sarınca düzeliyor ama buda izlimek istediğin şeyden soğutuyor bakmak istemiyor insan artık telefondan bakıyorum

Şuan aklıma sadece bunlar geldi ama gerçekten bu sorunlu. Windows 10 pro bu arada iso dosyamıda değiştirdim tabi Microsoftdan download ediyorum farklı sürümlerinide denedim ama çözüm olmadı ben bilgisayarımdaki bir uygulamadan kaynaklı olduğuna pek inanmıyorum keşke olmasa bu sorunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 28 Ekim 2016; 1:32:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Donanımlar yeni ise driver konusunda sıkıntı çıkabiliyor. Daha geçen hafta bir tanıdığa gtx1060 lı kasa topladım. Başlangıçta bilgisayar hiç açılmadı. Bios güncellemesi yapınca anakart ekran kartını tanıdı ve açıldı. Bu sefer de bilgisayarı yeniden başlat dediğimde sorunsuz şekilde açılırken kapat dediğimde ilk açmaya çalıştığımda açılmıyor elektriği kesip tekrar denediğimde ise açılıyordu. Bunu ise anakarttaki fast boot özelliğini kapatarak çözdüm.
    Kendi bilgisayarımda ise bir ara chrome kullanmıştım ve video oynattığım zamanlarda ekran kartım yanıt vermeyi kesiyordu. Sonra pc ekranı karıncalanıp mavi ekran geliyordu. Şu an firefox, ie ve edge kullanıyorum bunlarda sorun yaşamadım. Sorun muhtemelen chrome ve ekran kartı arasındaydı.
    Örnek verdiğim sorunların hepsi windows dışı sorunlardı. Senin sorununda güç tasarrufu modu sanırım donanımsal bir sorun oluşturuyor. Ekran kartı sürücülerini güncel tut. Ayrıca bios güncellemesi de sorunu çözebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulan Musk -- 28 Ekim 2016; 1:54:11 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.