Şimdi Ara

Peter Jackson'dan yeni bilim kurgu filmi: Yürüyen Kentler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Peter Jackson'dan yeni bilim kurgu filmi: Yürüyen Kentler
    Sinema tarihinin en sevilen serileri arasında yer alan Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yönetmeni olan Peter Jackson, yeni bir film için çalışmalara başladı. Hazırlık ve çekim aşaması toplamda 6 yıla yayılan Hobbit serisinin tamamlanmasının ardından bir süre ara veren Jackson, uzun süredir gündemde olan bilim kurgu projesi Yürüyen Kentler (Mortal Engines) ile sinema dünyasına geri dönüyor.

Philip Reeve'in dört kitaptan oluşan popüler serisinin ilk kitabından uyarlanacak olan Mortal Engines'in çekimlerine önümüzdeki yıl başlanacak. Film yıllar önce ilk duyurulduğunda plan Peter Jackson'ın filmi yönetmesi yönünde olsa da, aradan geçen yıllarda bu plan değişimiş gibi görünüyor.

Jackson, Fran Walsh ve Philippa Boyens ile birlikte filmin senaryosunu yazacak ve yapımcılığını üstlenecek, ancak filmi yönetmeyecek. Jackson'dan boşalan yönetmen koltuğunu ise Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinde görsel efekt ekibinin başındaki isim olan Christian Rivers dolduracak.
    Bilim kurgu ve fantastik unsurlarını bir araya getiren Yürüyen Kentler, günümüzden binlerce yıl sonrasında geçiyor ve şehirlerin devasa tekerlekler üzerinde gezerek git gide azalan kaynaklar için birbirleri ile savaşmasını anlatıyor. Serinin ilk kitabı tanıtım bülteninde şu şekilde anlatılıyor:

"Uzak gelecekte, 60 Dakika Savaşları'nın sonrasında bildiğimiz dünyadan eser kalmamıştı. Tekerlekler üstünde "yürüyen" Londra kenti, eski Kuzey Denizi'nin kurumuş yatağı boyunca, küçük kentleri kovalıyordu. Tarihçiler Loncası'nda Üçüncü Sınıf Çırak Tom, kızına âşık olduğu baştarihçinin canını kurtarmaya çabalarken, kendini suikastçı Hester'la birlikte, mahvedilmiş bir dünyada, acımasız bir düzende var olma savaşının içinde buldu... "

Çekimlerine önümüzdeki yılın mart ayında Yeni Zelanda'da başlanacak olan Yürüyen Kentler'in başarılı olması halinde yeni bir film serisini başlatması bekleniyor.

• Söyle filmlerle gelin ya, dandik dandik amerikan vâri absürt aksiyon filmleri yerine :D
    Peter jackson , cekmesede en azindan isin icinde tecrübe etmis birisinin bulunmasi cok iyi.

• Konusu buna bayağı benzeyen bir Anime seyretmiştim.

• Film yapıcak konu bulamayınca kafayı yemeye başladılar..

• Lg v20 Türkiyeye geliyor bunun haberini yapsana dh. sinema dizi sitesi oldu çıktı burası.

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    Sanırım "Yürüyen Şato" hatta haberdeki görseli gördüğümde aklıma o anime gelmişti ve eğer yanlış hatırlamıyorsam konu da biraz benziyor. Yani bu şekilde söyleyince kötü bir intiba bırakabilir o yüzden belirtmekte fayda var, iki romanı da okumadım, animeyi izledim sadece ve çok beğenmiştim. İkisi birbirinden tamamen farklı olabilir. Ortak bulduğum noktalar yürüyen devasa "yapı"lar ve savaş faktörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 25 Ekim 2016; 21:48:13 >
  • Hayao Miyazaki'nin yaptığı ''Yürüyen Şato'' adlı bir anime'den esinlenme sanırım..
  • Peter Jakson' a diyecegim yok ama 2017'de asıl büyük beklentim "ARKA SOKAKLAR REVOLUTION"

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Sanırım "Yürüyen Şato" hatta haberdeki görseli gördüğümde aklıma o animasyon gelmişti ve eğer yanlış hatırlamıyorsam konu da biraz benziyor. Yani bu şekilde söyleyince kötü bir intiba bırakabilir o yüzden belirtmekte fayda var, iki romanı da okumadım, animasyonu izledim sadece ve çok beğenmiştim. İkisi birbirinden tamamen farklı olabilir. Ortak bulduğum noktalar yürüyen devasa "yapı"lar ve savaş faktörü

O animeyi de biliyorum ancak benim kastettiğim Ergo Proxy ve adını hatırlayamadığım başka bir anime var oydu. Sonuçta hiç işlenmemiş bir konu bulunmaz. Bakalım nasıl olacak?Peter Jackson'dan yeni bilim kurgu filmi: Yürüyen Kentler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Souclarin

Hayao Miyazaki'nin yaptığı ''Yürüyen Şato'' adlı bir anime'den esinlenme sanırım..

Aynen, konuyu okuyunca benimde aklıma o anime geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusfurkanayse

Peter Jakson' a diyecegim yok ama 2017'de asıl büyük beklentim "ARKA SOKAKLAR REVOLUTION"

RELOADED yapılmadan olmaz
  • Peter Jackson yönetse daha iyiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Konusu buna bayağı benzeyen bir Anime seyretmiştim.

Yürüyen Şato
  • Biz Silmarillion beklerken kötü oldu bu

• quote:

Orijinalden alıntı: M.M.G

Biz Silmarillion beklerken kötü oldu bu

Onun çekilmesi çok zor yüzüklerin efendisi kalitesinde çekilmesini çok çok isterdim bende ama öyle bir kitaba bütçe yetmez
  • quote:

Zaten ünlü olan bir çok eser japonlardan çıkıyor.

Bazı animelerin ana konusunu alıp sadece isimleri değiştirip ve kendi öznel yorumlarını da katarak ortaya eser koyan çok kişi ve şirketler var.

Matrix filmi bile bir mangadan esinlenilmis diye bir yerde okumuştum.

Japonların kurgu olayı çok kaliteli oluyor.

• önce paprika animesini çaldılar sonra perfect blue, şimdide yürüyen şato'yu çalıyorlar(gerçi kitabı var), keşke edge tomorrow gibi anime yapımcısına danışsalar. Hırsız amerika

şu gif'e bakın bana hırsız olmadıklarını söyleyin
    http://9gag.com/gag/aYW9qrm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaleyDeskop -- 25 Ekim 2016; 23:08:42 >
  • yürüyen şato pek çoğumuzun aklına gelmiş demekki
  • quote:

Orijinalden alıntı: blnt4

quote:

Yürüyen Şato

Tam ben diyecektim....Hayao Miyazaki
  • Yürüyen Şato bu...

Ekleme: Direkt afişi görüp mesaj yazmıştım. Herkes aynı şeyi düşünmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 26 Ekim 2016; 12:06:01 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.