Şimdi Ara

Twitter'ın çöküşü devam ediyor: Yüzlerce çalışan işten çıkarılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Twitter'ın çöküşü devam ediyor: Yüzlerce çalışan işten çıkarılıyor 

Jack Dorsey, Twitter’ın CEO görevine geldikten sonra -2015 yılının Ekim ayında- toplam 4.100 çalışanından 336’sını işten çıkarmıştı. Küçülme sonrası mevcut çalışanlara daha fazla yük bineceğini düşünen Dorsey, bu yüzden sahip olduğu Twitter hisselerinin üçte birini şirket içerisinde paylaştırarak sürpriz yapmıştı.

Ayrıca Bkz.TRT’den yerli yapım bilim kurgu dizisi geliyor 

Bloomberg’te yer alan habere göre tarih tekerrür ediyor. İsmi açıklanmayan ancak sosyal ağa yakın kaynaklardan edinilen bilgiye bakılırsa, bu hafta açıklanması beklenen üçüncü çeyrek mali raporlardan hemen önce 300 kişi daha işten çıkarılacak. Toplam küresel iş gücünün yaklaşık yüzde 8'ine denk gelen hamle sonrasında mikro blogun işinin daha da zorlaşacağı, hatta işten çıkarmaların bununla sınırlı kalmayabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz.Sempatik süper kahraman Deadpool'un devam filminde sürpriz ayrılık 

Facebook, Snapchat ve Instagram’a nazaran çok daha yavaş büyüme grafiği çizerek bir adım geride kalan mikro blog, 12 ay içerisinde değerinin yüzde 40'ını kaybetmişti. Google, Facebook, Salesforce ve Walt Disney tarafından satın alınacağı belirtilen Twitter’ın bu amacı da şimdilik başarıya ulaşamadı. 27 Ekim Perşembe günü üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayacak olan sosyal ağ her geçen gün biraz daha erimeye devam ediyor.

Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2016-10-25/twitter-said-to-plan-hundreds-more-job-cuts-as-soon-as-this-week

• Tabi çökecek, bulunmaz hint kumaşı gibi yok karakter sayısı, yok şu yok bu bir sürü kısıtlama var bir de twitter elit tabakaya hizmet ediyor, herkes derdini twitterden duyuruyor, Devlet adamları, sanatçılar, ünlüler v.s...
    Halbuki facebook 7 den 70 e herkesin 24 saatini paylaştığı büyük ve özgür bir sosyal ağ...
    kim takar twitteri.
    Edit: klavye hatası 7 den 70 e herkes.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkadım52 -- 25 Ekim 2016; 14:31:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkadım52

Tabi çökecek, bulunmaz hint kumaşı gibi yok karakter sayısı, yok şu yok bu bir sürü kısıtlama var bir de twitter elit tabakaya hizmet ediyor, herkes derdini twitterden duyuruyor, Devlet adamları, sanatçılar, ünlüler v.s...
    Halbuki facebook 7 den 40 e herkesin 24 saatini paylaştığı büyük ve özgür bir sosyal ağ...
    kim takar twitteri.

Kinaye yapıyorsunuz herhalde
  • ilkadım52 kullanıcısına yanıt
    7 den 40 e ne demek ya
  • Çökmeye devam eder tabi. Gelişim konusunda Facebook'un çok gerisinde kaldı twitter maalesef.
  • Twitter tam bir çatışma ortamı. Kullanmıyorum, kafam rahat.
  • Bunun anlami baska bir firma "Twitter" i satin alacak. KEske Türkiye 'den alan birisi olsaydi.

• Herkesin filozof yada komedyen kesildiği ego şişirme sitesi.

• facebook vb lerinin patronları ele geçirmek için yükselmesine izin vermiyorlardır ama bu kadar önemli bir istihbarat aracı kesinlikle çökmez

• onca ülkeyi karıştırmak yaramamış demek ki

bir ara ülkeleri biz yönetiyoruz diyordu yöneticileri
  • Vatan hainlerine hizmet etmelerindense kapatılması daha iyi olur

• Facebook her türlü işi görüyor "Mark sağolsun ordan burdan araklayıp duruyor" twitter'a gerek yok.

• Hesabım olmasına rağmen kullanmıyorum. Birincisi 140 karakter sınırıydı. İkinci ve en önemlisi kullanıcıların büyük çoğunluğu siyasiler olması. Bu haliyle kullanmayacağım da.

• Hiç sevememiştim zaten. İticilikte Apple ile yarışır.

• Çöp tü zaten halen çöp.

• hiç sevmedim zaten. adamı takip ediyosun sağa sola cevap yazıyo onlar da benim ekranımda çıkıyo bana ne adamlarla aralarında olan konuşmadan. bu kadar büyümesi bile mucize bence. millet nasıl kullanıyo binlerce kişi takip ediyo anlamıyorum.

• Bu siteyi bir büyük şirket almazsa balon gibi patlayacak... Aslında uzun zamandır bir şirketin patladığını görmemiştik. Dememk ki Twitter gelecek vaadetmiyor....

• Batsa çalışanlara üzülürüm sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka bir firma alsa da kurtulsak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.