Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 2: Kavisli ekran, Snapdragon 821, 6GB RAM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
10
Favori
3.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi Note 2: Kavisli ekran, Snapdragon 821, 6GB RAM

Çin pazarının son dönemde en konuşulan markası Xiaomi, belki de tarihindeki en özel akıllı telefonuna imza atıyor. Xiaomi Mi Note 2 amiral gemi modeli, iki taraftan kavisli ekranı ile yılın en iyilerinden olmaya aday bir telefon.

Tasarım

Daha önce internete sızan görsellerde cihazın kavisli bir yapıya sahip olacağını zaten biliyorduk. Ön taraftaki Home butonu ile cihaz Galaxy Note 7 modeline oldukça benziyor. Series 7 alüminyum çerçeve ile sağlamlaştırılan telefonun arka cam kısmı da kavisli yapıda. Böylece tutuş açısından rahatlık sunuluyor. Home butonu içerisine parmak izi okuyucu

5.7 inçlik kavisli OLED ekranın kimden tedarik edildiği henüz bilinmiyor. Samsung daha çok Super AMOLED tarzında tedarik ediyor. LG ise henüz OLED ekranların tedariğine başladı. Bu bakımdan LG ihtimali biraz daha ağır basıyor.

Donanım

Snapdragon 821 yonga setinin güç verdiği modelde 6GB LPDDR4 RAM tercihi yapılmış. 128GB depolama kapasitesi UFS 2.0 standardını temel alıyor ve veri aktarım hızları çok yüksek. 4070mAh kapasiteli batarya QuickCharge 3.0 ile standart bataryalarda 4 kat daha hızlı doluyor.

Arka kısımdaki 23MP çözünürlüğündeki kamera Sony IMX 318 sensörünü barındırıyor. Faz algılamalı otomatik odaklama yanında 4K videolar için de 3 eksenli bir elektrikli görüntü sabitleme - EIS teknolojisine yer verilmiş. Ön kamera 8MP çözünürlüğünde ve otomatik odaklama yapabiliyor.

Ayrıca Bkz.Mac bilgisayarları uzun vadede daha ucuz

Ses tarafında AQSTIC 192kHz / 24-bit yongasına yer veren telefon çok daha doğru konumlama yapabilen bir GPS yongasına da sahip. NFC yongası ise mobil ödemeler için optimize edilmiş.

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi üzerinde MIUI 8 arayüzünü çalıştıran modelin her açıdan dolu dolu olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım çizgileri, kamera, kullanılan malzemeler, donanım bileşenleri ve batarya türünün en iyileri arasından seçilmiş.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Fiyat konusunda yine değişik versiyonlar olduğunu söylemek gerek. 4GB RAM ve 64GB depolama kapasitesi sunan en düşük model vergiler hariç 1280TL civarında bir fiyat etiketine sahip. 6GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi olan versiyon 1500TL civarında. Global olarak LTE modem barındıran versiyon ise 1600TL civarında. Bu fiyatlar hızlı satışlara yetişebilenler için geçerli. Sonrasında ise farklı perakende mağazalarında 100-200TL fiyat farkı ortaya çıkacaktır.  

• Başarılı...
  • 2 seri sonra kalem çıkardımı al sana Galaxy Note alternatifi.

• Tek eksiği çift kamera onun dışında güzel duruyor
  • beyler bu LTE versiyonlu falan nasıl ayırt edip alabiliriz . Ben mi5s aldım daha gelmedi bakmadan aldım..

ve Note 2 yi satışa açan yer yok ne zaman satışa cıkar çok iyi ya ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • patlayan note 7 lerin ekranları boşa gitmesin demiş olabilirlermi_?

• Zenfone 3 baz modeli bekliyordum bunu mu beklesem şimdi kafam karıştı iyice
  • o değilde o mi mix nedir...

• eğer 1200 TL bandından gelirse çok iyi olur, kronik bir sorunu olmazsa almayı bile düşünürüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalem koysalar süper olurmuş

Şuan s7 edge alternatifi gibi duruyor

Ayrıca 1200 gibi komik rakamlar yazmayın şuraya biraz araştırın dolar kaç paraymış.TR ye resmi gelirse 1800 olur fiyat

• SAR değerli düşündürüyor beni, mi5s almak istedim ama sar değerleri üst limitlerde geziyor diye vazgeçtim.

• Güzel özellikler. Bilindik markaların korkulu rüyası. Lakin global pazar için etkili bir dağıtım ağı ve tanınabilirlik gerekli. Bölgesindeki yüksek satış rakamları belki de açılımı gerektirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndaCakan

Tek eksiği çift kamera onun dışında güzel duruyor

Muhtemelen pro versiyonunda olacaktır.

• KOCA telefon sektörü kalem yüzünden bizleri samsunga mahkum bıraktı !

Ne diyelim Allah akıl fikir versin , şu güzelim telefonda kalem olsaymış samsunga kim dönüp bakardı ?
  • caneycaney kullanıcısına yanıt
    HepsiBurada Mi 5'i 1250 tlye satıyor. Yurt dışı fiyatı 350$ seviyesinde çıkış fiyatı 309$. Nasıl bu fiyata satabiliyorlar anlamak güç. Cift IMEI + Bir ton vergi var. 4-5 ay sonra bu telefon için asıl fiyat çıkış fiyatına düşünce hb bu cihazıda 1500-1600 bandından getirir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon gerçekten güzel olmuş.

Ancak 400 Dolarlık ZTE Axon 7 ülkemize 2000TL'den giriş yaptı. Ülkemizde düşük fiyatlar hayal oldu. 40-60 dolarlık tuşlu telefonlar bile 400-500TL. bandında seyrederken...

• Oled ekran olayı hoşuma gitti telefonun hiç bir eksiğini bulamadım çok iyi bir telefon olmuş. Kalem olayı kolay değil demek ki. Kalem olsaymış note serinin olmadığı bir piyasada kendine bayağı sağlam bir pazar oluşturabilirmiş.

• Dolu dolu tercih edilesi bir telefon olmuş.

• Telefonlardaki eksik anlayışımız çok değişmeye başlamış. "Tek eksiği çift kamera", "Kalem olasa idi" gibi yorumlar var. İnsanoğlu daha dün ne gerek var dediklerine bugün eksiklik gözü ile bakıyor. Ne garip.

• Asıl bomba Xiaomi Mi Mix

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.