Şimdi Ara

İnternetten Korkmadan Tırsmadan Alışveriş ve Kredi Kartı Kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar internetten alış veriş yapmak istiyorum ancak bilgisayarımın güvenli olup olmadığından emin değilim... Virüs taramaları, spy taramaları yapıyorum ancak yine de güvenemiyorum... (Kaspersky internet 2006 + spysweeper)

Kredi kartı şifremin, numaramın birileri tarafından ele geçirilmesinden korkuyorum... Ne gibi önlemler almalıyım? Paranoyak oldum farkındayım..

• kredi kartı
    evet biraz korkuyo insan ama bu işin çözümü var sanal kart sadece internete kulanabileceğin bir kart bu limitini kendin belirliyorsun yanı alışveriş yapmadan önce kartın limitini belirliyorsun (100ytl) ya da ne kadar istersen ve bu alışverişten sonra limitin yine sıfır oluyo yanı biri kartın şifresini o an almış olsa dahi para olmadığı için bi işe yaramaz ben şu an beklemedeyim sanal kartım geldikten sonra alışveriş yapmaya başlıcam
  • Karizzmma nın dediği gibi sanal kart kullanabilirsin. Bu şekilde elegeçirseler bile sen çoktan harcamanı yapmış oluyorsun.

Sana tavsiyem inernet kafe gibi yerlerde önemli şifrelerinle işlem yapmaman. Sitede nekadar ssl desteği olsa bile onuda çok rahat aşabilecek programlar var ağ ortamında. Fakat evinde bu durum geçerli değil. Sanal kart kullanırsan, ve eğer alışveriş sitesinin ssl desteği varsa ki %95 vardır, güvenlik üst düzeyde olacaktır.
  • Evet ben de sanal kart için işlemleri başlattım bugün... Hesap falan açtırdım... Artık sanal kartla alışveriş yapıyım diyorum... Teşekkür ederim
  • paypal falan uygulamaları nasıl acaba?
  • hangi bankaların sanal kart uygulaması var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.