Şimdi Ara

VR, DX12 ve Vulkan için AMD sistem topladık 'AMD FX8370 ve RX480'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bolumsonucanavari.com ekibi için bir araya getirdiğimiz sistemde amaç 7/24 sorunsuz çalışmaya devam edecek oyun ve video render makinesi kurmak.

Ekip ofisten uzaktayken gece boyu çalışırken de sorun çıkartmaması büyük önem taşıyor zira ofiste bilgisayarlarımızı kapatmıyoruz.

Bu yıl bitmeden ve önümüzdeki yıl içinde çıkacak DX12, Vulkan ve VR oyunlarını oynatabilecek performansa sahip olması da büyük önem taşıyor. İşte bir araya getirdiğimiz donanımlar şu şekilde.

AMD FX8370 8 Çekirdekli işlemci
    AMD RX480 referans tasarım ekran kartı
    ASUS  Sabertooth 990FX R2.0 Anakart
    Corsair Vengeance Pro Series 8GB (2 x 4GB) DDR3 DRAM 2400MHz C11 Memory Kit (CMY8GX3M2A2400C11R) 
    Corsair Force Series LE 480GB SATA 3 6Gb/s SSD 
    WD RED 2TB HDD 
    Corsair Hydro Series H100i GTX Extreme Performance Liquid CPU Cooler 
    Corsair Force Series LE 480GB SATA 3 6Gb/s SSD
    Corsair Carbide Series SPEC-ALPHA Mid-Tower kasa
    Corsair HXi Series HX850i High-Performance ATX güç kaynağı

Sistem bileşenlerini neden seçtik, nasıl bir araya getirdik hepsi videomuzda sizleri bekliyor. 

• Verilen paraya yazık başka birşey demiyorum. Amd işlemci hemde render için ? Anladım hocam.
  • 10 yıldır hep amd işlemci kullandım. Bundan sonra da muhtemelen amd zen alacağım. Ama bugün işlemci alsam 14 dururken 32nm işlemci almazdım. Kötü işlemciler değil. Eskimesine rağmen her türlü işi görüyorlar ama daha iyisi varken alınmaz. AM3 soketli anakartların çip seti de oldukça eski teknoloji. Oldukça ısınan bir yongası var.

Apu ailesini ise söylediklerimin biraz daha dışında tutabiliriz. Daha güncel bir işlemci ve anakart mimarisi var.

Amd nin asıl bombası 14nm cpu ve gpu aynı pakete koyduğu apu olacak. Hbm bellekte ekleyebilir ise. Her türlü diz üstü pc, hatta mac lerde bile kendine yer bulabilir. Ama bu dediğim masaüstü zen işlemcilerin çıkışından en az bir yıl sonra olur.

• Vulkan o kadar yaygın api değil ki,destekli 4 oyun var hatırladığım kadarıyla.

Kurduğunuz sistem Gta V de takozlayacağını düşünüyorum.Bu sistem ile de 2016 çıkışlı oyunlar Full HD ultra ayarlarda 60 fpsi ucu ucuna görür yada görmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akbaba89 -- 25 Ekim 2016; 0:13:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Csb , başlık 4k sistem içerik full hd sistem

• Videoda da belirtilmiş DH ekibi sisteme para harcamamış bu videoları izleyip gaza gelip AMD işlemcili sistem sakın kurmayın. Mevcut AMD işlemciler ile bir sistem toplamak parayı sokağa atmakdan bir farkı yok. İlla AMD sistem toplamak istiyorum derseniz ZEN'i bekleyin.

• +meraba ben erdi özüağ

-meraba ben mesut çevik

+bugün sizlere elimizde kalan parçalardan bir sistem toplayacağız. vr, vulkan, dx12, render... yerseniz.

ben yemedim. yiyenlere afiyet olsun.

• Güzel

• Şu videoları indirmek için bir link koymak çokmu zor illa bizi binbir zahmete sokup saçma sapan programlarla uğraştırmasanız olmuyor değilmi. Durakta servis beklerken Serviste işe giderken seyretmek istiyorum bu videoları mobil internet çok mu ucuz bu ülkede ki amaan kotadan yesin nolcak diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Videoda da belirtilmiş DH ekibi sisteme para harcamamış bu videoları izleyip gaza gelip AMD işlemcili sistem sakın kurmayın. Mevcut AMD işlemciler ile bir sistem toplamak parayı sokağa atmakdan bir farkı yok. İlla AMD sistem toplamak istiyorum derseniz ZEN'i bekleyin.

Anakart ve bellekler kötü ama işte; maksat reklam olmasa, 2690'dan başkasını gönül istemezdi: 5960'a bile kabahat bulacak bir ekipten söz ediyorsun.
    Ekran kartı ve kasanın uyumu, en azından doğru tercih.
  • Olumsuz yorum yapan arkadaşlar sanırım videoyu izlemeden yorum yapmışlar :)

• 1070 falan isteseydiniz keşke firmalar sevindiğine göre her türlü sizin için karlı olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 25 Ekim 2016; 0:56:03 >
  • Anakartı daha güncel şeçilebilirdi eski anakart kullanmışsınız
    gigbyte GA-990X-Gaming SLI
    asus 970 PRO GAMING/AURA
    yanındada Samsung 256GB 950 Pro M.2
    tercih edilebirdi
    msi 990FXA GAMING

• Başlıkta 4K deyince bende 480'lerden CrossFire filan yaptılar sandım.

• FX 8370 renderda gayet başarılı. Oyun demiyor ki bir tanede cahil ilk yoruma yazmış "render için AMD mi?" diye.

• Yangın alarmını açmayı unutmayın ofisten çıkarken. Kolay gelsin.
  • MESUT ERDİ !!OKUYUN LÜTFEN!!
    CİDDİ SÖYLÜYORUM..BİRAZ VİDEO ÇEKER MİSİNİZ?
    1 SAAT FELAN..YANİ EDİTLEMEK VEYA UĞRAŞMAK BU KADAR MI ZOR?
    SİSTEMİ KURMUŞSUNUZ AMA OYUN YOK YADA BSC İÇİN KURMUŞSUNUZ TAMAM AMA Bİ ORTALAMA AMD İŞLEMCİLİ RX480 Lİ 120GB SSD Lİ 1TB HDD Lİ 8GM RAMLİ 2000TL CİVARI FİYAT PERFORMANS SİSTEMİ TOPLAYIP MAX 500TL LİK FELAN FULLHD BİR MONİTÖRDE OYNASANIZ TÜM DONANIM F/P OLSA 10 KADAR FARKLI GÜNCEL AAA VE CS LOL VB..OYUNLARDA OYNASANIZ BİZDE SIKILMADAN İZLESEK VE İZLEDİĞİMİZE DEĞSE__????

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Yangın alarmını açmayı unutmayın ofisten çıkarken. Kolay gelsin.

sen intel pc kullanırken çok yaktın heralde troll efendi...
  • Ram düşük sanki .

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Videoda da belirtilmiş DH ekibi sisteme para harcamamış bu videoları izleyip gaza gelip AMD işlemcili sistem sakın kurmayın. Mevcut AMD işlemciler ile bir sistem toplamak parayı sokağa atmakdan bir farkı yok. İlla AMD sistem toplamak istiyorum derseniz ZEN'i bekleyin.

tipik troll kafası...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.