Şimdi Ara

George R.R. Martin'den Game of Thrones ve Westworld'ü bir araya getirecek teklif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  George R.R. Martin'den Game of Thrones ve Westworld'ü bir araya getirecek teklif
    İki sezon sonra ekranlara veda edecek olan Game of Thrones sonrası hayata hazırlanan HBO kanalı, büyük umutlar bağladığı yeni dizisi Westworld'ü geçtiğimiz günlerde yayınlamaya başladı. Game of Thrones bittikten sonrası HBO'nun amiral gemisi haline gelmesi beklenen Westworld, şu ana kadar yayınlanan üç bölümü ile hem eleştirmenlerin hem de izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

Jurassic Park serisinin de yazarı olan Michael Crichton'ın 1973 yapımı filmiden uyarlanan Westworld; yapay zekaya sahip robotlar kullanılarak vahşi batının yeniden canlandırıldığı futuristik bir tema parkta geçiyor. Şimdiye kadar dizide sadece vahşi batı tema parkı gösterilmiş olsa da, 1973 yapımı filmde Orta Çağ ve Roma dönemi gibi farklı tema parklar da yer alıyordu.

Dizinin vahşi batı parkı dışına çıkıp çıkmayacağı şimdilik bilinmiyor, ancak dizinin hayranları şimdiden çeşitli fikirler ortaya atmaya başlamış durumda. Bu fikirler arasında en popüler olanı ise Westworld içinde bir Game of Thrones tema parkı olması yönünde. Üstelik her iki dizi de HBO kanalı tarafından çekildiği için bu fikrin gerçeğe dönüşmesi imkansız değil.
     George R.R. Martin'den Game of Thrones ve Westworld'ü bir araya getirecek teklif
    Geçtiğimiz günlerde Entertainment Weekly tarafından yayınlanan bir haber, Game of Thrones'un yaratıcısı olan George R.R. Martin'in de bu fikre sıcak baktığını ortaya çıkardı. Hatta öyle ki Game of Thrones'un yaratıcısı bu fikri henüz Westworld yayınlanmaya başlamadan önce dizinin yaratıcılarına sunmuş.

Game of Thrones ve Westworld'ü buluşturma fikri her ne kadar heyecan verici olsa da Westworld'ün yaratıcıları şimdilik bu fikre pek de sıcak bakmıyor. Konu hakkında Entertainment Weekly'e konuşan Jonathan Nolan ve Lisa Joy Nolan, George'u çok sevdiklerini ve böyle bir teklif almanın gurur verici olduğunu ama bu fikre sıcak bakmadıklarını açıkladılar.

• Bunlara kafa yoracağına yeni kitabı yazıyormusun onu söyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fikir orijinal dursa da, böyle bir tema parkın Game of Thrones'daki ruhu yansıtması bence çok zor. Game of Thrones'un bu eşsiz mertebesini koruyarak gerektiği gibi sonlandırılıp, bütün saygınlığıyla rafa kaldırılması daha iyi olacaktır.

• Game of thrones bitsin tr düblaj arşivim dolsun..
    Yemin olsun 3-4 günde sömürecem.

• 10 senede 40 tane yabancı dizi izledim ama westworld gibi çok ender sıkıcı dizi gördüm abi acaip bayıyor ya bi böyle düşünen benmiyim ?
    izlemesemde olurmuş gibi geliyor game of gibi bir tecrübe kazandırmıcak gibi bakalım...
  • ww iyi bir dizi fakat 3 bölümdür aynı bölümleri farklılaştırılmış şekilde izliyoruz, diğer bölümlerde bu durumdan kurtulması gerek yoksa sıkıcılığa doğru ilerleyecek, got ise ww ile birleşmez. Bence got bu zamanda geçen got yerine eski zamanları konu alacak tekrar dizi yapacaktır, adamın elinde sağlam mal var parasını iyice çıkartma isteyecektir.

• Westworld'un sıkıcı olduğunu düşünen bir tek ben değilmişim. Game of Thrones çok daha iyi bir dizi. Böyle giderse onun yerini alması imkansız. Senaryonun daha akıcı ve ilgi çekici olmaya ihtiyacı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

ww iyi bir dizi fakat 3 bölümdür aynı bölümleri farklılaştırılmış şekilde izliyoruz, diğer bölümlerde bu durumdan kurtulması gerek yoksa sıkıcılığa doğru ilerleyecek, got ise ww ile birleşmez. Bence got bu zamanda geçen got yerine eski zamanları konu alacak tekrar dizi yapacaktır, adamın elinde sağlam mal var parasını iyice çıkartma isteyecektir.

dizinin teması o zaten sürekli kendini tekrar eden bir ortam güncellemeden sonra oluşan anomaliler sonucu hatırlamaya başlayan robotların buna tepkileri "canlı" sayılıp sayılamayacakları ve bu durumdan kurtulmaya çalışmaları şeklinde bir dizi
    daha 1 bölüm izledim ne fragman nede orjinal filmini izlemedim ama dizinin konusu ve bu tür filmlerin gidişatı bu şekilde olur ilk bölümler genelde 3 bölüm tanışma faslı gibidir sonrasında genişlemeye başlar :) game of throne daki gibi daha başlangıcında başrol oyuncusu posterde en ortadaki en belirgin olanı öldürmemiş olabilirler ama kötü ve yavaş bir film olacağı anlamnına gelmez :)

• Ya gidin witcher dizisi çekin game of thrones gibi tutulur

• GoT gibi bir markayı kimse projesine almaz. Hemen önüne geçer markanın.

• ww u 2-3 sefer izlemeye çalıştım ama başaramadım. şahsen got ile karşılaştırılamaz bence..

• Westworld bende sıkılarak izliyorum böyle devam ederse GoT gibi efsane değil balon olur anca. benim gözümde vikings'in altında bi dizi

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeyimVarKi? -- 3 Mart 2021; 19:47:59 >
  • Westworld şu ana kadar gördüğüm en güzel dizilerden biri. Nasıl sıkıldınız anlamadım. Belki ben bilimkurgu çok sevdiğimden olabilir. Sadece içinde robotlar yapay zeka barındırması bile benim için yeterli. Ayrıca gerilimi de çok iyi veriyor. Robotların yavaş yavaş eski yapılandırmalarına ulaşması ve bir nevi hafıza ve bilinç geliştirmeleri ayrı bir gerilim yaratıyor. Sonuçta bu olay onları daha çok insan yaptığı gibi tahmin edilemez de yapıyor. Görsellikle de muhteşem. Ayrıca zamanında filmini ve devam filmi olan Futureworld de izlemiş biri olarak filmlerin çoktan önüne geçtiğini söyleyebilirim. Tabii ki bir dizi olduğundan araya gereksiz dramalar (ki bence günümüz dizilerinin en büyük sorunu fazla drama içeren sahneleri olması) doldurma sahneler hatta doldurma bölümler olacaktır. Ancak potansiyeli çok fazla. Ordaki robotları istedikleri şekle sokabilirler. Roma da olur Ortaçağda hatta Jurrasic Park bile olur. Tabii şimdilik sadece 4 bölüm var kestirmek zor. Game of Thrones de çok iyi bir dizi ve 6 sezondur devam ediyor. Ayrıca bir sürü hayranı var buna ben de dahilim. Önemli olan sağlam dizilerin devamının gelmesi.

• Böyle birşey olmamalı bence . Game of thrones zaten efsaneler arasına girdi. Ama Westworld çok sıradan bir dizi. 3 bölümünü de izledim . Böyle giderse tutmaz bu dizi. İzlerken uykum geliyor resmen
  • İyiki bi kitabı tuttu her şeye atlar

• dere.beyi kullanıcısına yanıt
    GoT'u ilk sezon bırakmamamın tek nedeni arkadaşımın ileride hızlanıyor demesi. Özellikle ilk sezon 5 bölümü fln izleyene kadar ikinci sezon başlayıp bitiyordu nerdeyse. O kadar bayıyordu beni ki hala sezonun ilk 6-7 bölümünde aksiyon olmuyor doğru düzgün çok yavaş gidiyor. Aynı eleştirinin GoT'a yapılmamasının nedeni genelde 8-9-10. bölümlerde bekleyişinize değmesi ve çok popüler olması. Ben her sezonun ilk bölümlerini sıkılı sıkıla izliyorum. Bütün bunlara rağmen tabiki WestWorld'ün çöp olma ihtimali de var ama ben Nolan'a güveniyorum. İlk sezonu izledikten sonra kararınızı verirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zesty Phoenix

GoT'u ilk sezon bırakmamamın tek nedeni arkadaşımın ileride hızlanıyor demesi. Özellikle ilk sezon 5 bölümü fln izleyene kadar ikinci sezon başlayıp bitiyordu nerdeyse. O kadar bayıyordu beni ki hala sezonun ilk 6-7 bölümünde aksiyon olmuyor doğru düzgün çok yavaş gidiyor. Aynı eleştirinin GoT'a yapılmamasının nedeni genelde 8-9-10. bölümlerde bekleyişinize değmesi ve çok popüler olması. Ben her sezonun ilk bölümlerini sıkılı sıkıla izliyorum. Bütün bunlara rağmen tabiki WestWorld'ün çöp olma ihtimali de var ama ben Nolan'a güveniyorum. İlk sezonu izledikten sonra kararınızı verirsiniz.

Atmosfer ve diyaloglar eşsiz. Sırf bunun için Game of Thrones izlenir. Senaryo ve oyunculuklardan bahsetmiyorum bile. Her şey aksiyondan ibaret değil.
    J. Nolan'a da fazla bel bağlamayın. Abisi olmadan o kadar da iyi işler yapamıyor. Person of Interest'te gördüğümüz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ya gidin witcher dizisi çekin game of thrones gibi tutulur

Katılıyorum, eski polonya yapımı dizisi var ama kötü kalitede. HBO gibi bir kanal Witcher evrenine el atsa çok iyi işler başarabilir.
  • Oyunculuk olarak Westworld daha iyi. Aksiyondan ibaret değil ben de katıldığım için yazıyorum bunları zaten. Westworld'de de daha aksiyon göremedik. Boş aksiyonları saymazsak. Game Of Thrones şu an piyasadaki en iyi dizidir ama bu kadar abartmayın. Sean Bean öldükten sonra dizi hypelandı sonradan bunu haketti. HBO yayınları genelde yüksek bütçeli ve kaliteli olur. Westworld'ün de boş çıkacağını zannetmem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.