Şimdi Ara

Thermaltake Schooner fansız ekran kartı soğutucusu video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarında herşeyden önce sessizliğe önem veren kullanıcıların yapması gereken önemli şeylerin başında işlemci ve ekran kartını sessizleştirmek zira normal bir bilgisayarda en çok bu bileşenler ses çıkarmaktalar. Bu videomuzda tanıtacağımız ürün, ekran kartı fan gürültüsünden tamamı ile kurtulmanızı sağlayacak.

Thermaltake Schooner, düşük ve orta seviyeli ekran kartlarını rahatlıkla soğutabilecek kapasitede bir ürün.

Test Sistemi :

• Anakart : Foxconn 965 anakart
    • İşlemci : Intel Core 2 Duo E6400
    • Bellek : 2x1GB Geil DDR2 800MHz 4/4/4/10 1.8v
    • Ekran kartı : Gigabyte 7600 GT fansız
    • Güç Kaynağı : Be Quiet Dark Power Pro 530W

Teknik Özellikler :

• Uyumluluk: nVIDIA / ATI (PCI Express & AGP)
      (önemli not: Schooner üzerinde HSI Köprü Çipi olan VGA#8217;lar ile Uyumlu Değildir)
    • Soğutucu Materyali: Aluminum
    • Isı Borusu : Dahili: 5mm x 2 ve bakır taban, Harici: 5mm x 2 ve bakır dilimler
    • Ağırlık: 514g

Fiyat :

• Kdv dahil 57,97 YTL

Sayfanın Linki : http://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=CL-G0009

• Guzel urun guzel sunum çok teşşekurler.. yalnız stok sistemle fark yok gibi..birde soru acaba dışarda kalan bakır radyator uzerine ufak bi fan monte edilebilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cs875 -- 5 Şubat 2007; 12:28:42 >
  • İnceleme için çok teşekkürler...

incelemenin başında bir şarkı var.. ne oldugunu öğrenebilirmiyim? hangi remixi?
  • somebody's watching me - beatfreakz sarkının adı. Bence de inceleme çok iyi olmuş. Özellikle montajın ayrıntılı olarak gösterilmesi çok iyi ama gereksiz bir yatırım bence. HEm çok büyük stok sogutucuya göre hem de getirisi yok denecek kadar az. Zaten orta ve duşuj sınıf kartlarda fanlar çok gürültü yapmıyor
  • ewet bende buldum...
    Beatfreakz -- Somebodys Watching Me (Hi Tack radio edit)
  • Fansız bir ekran kartında ürünün yine de getiri sunabiliyor olması bence büyük bir artı. Kaçırdığınız nokta ürünün fansız ekran kartları için değil fanlı ekran kartlarını fansız yapabilmeniz için üretilmiş olması. bu halde bile gelişmiş fansız soğutma çözümleriyle bile başa baş mücadele edebiliyor.
  • Tavsiye eden varmı daha doğrusu alıp kullanan varmı ?
  • Sayin editorum iyi diyorsun da fansiz sogutucularin daha yetersiz cozumler oldugu gercek. Ben fx 5200 den X1900 XTX e gectim fazla bilmiyorum aradaki kartlarin ses seviyesini ancak orta sinif ve alt sinif kartlarin fanlari gayet kucuk. Bu sebeple cok ses problemi yasanacagini dusunmuyorum ama ust duzey ekran kartlari icin ozellikle sapphire-ati kartlarda ses ciddi bir problem. Bu yuzden su sogutmasini ciddi bir sekilde dusunuyor olmama karsilik yaptiginiz thermaltake incelemesini-yani incelenen urunu-begenmedim. Bu yuzden beklemedeyiz bakalim
  • quote:

Orjinalden alıntı: PongoLLe

Sayin editorum iyi diyorsun da fansiz sogutucularin daha yetersiz cozumler oldugu gercek. Ben fx 5200 den X1900 XTX e gectim fazla bilmiyorum aradaki kartlarin ses seviyesini ancak orta sinif ve alt sinif kartlarin fanlari gayet kucuk. Bu sebeple cok ses problemi yasanacagini dusunmuyorum ama ust duzey ekran kartlari icin ozellikle sapphire-ati kartlarda ses ciddi bir problem. Bu yuzden su sogutmasini ciddi bir sekilde dusunuyor olmama karsilik yaptiginiz thermaltake incelemesini-yani incelenen urunu-begenmedim. Bu yuzden beklemedeyiz bakalim

Zaten sorunda o.
    Fan ne kadar küçükse üfleyeceği hava o kadar az olacağından yüksek devirle döner.Bu da ses düzeyini oldukça arttırır.7900gtx,x1950xtx,8800gts/gtx gibi baba kartların gürültüsünden şikayet eden duymadım daha.

Bilgisayarda sessizlik aslında sorun değildir ama bir kafaya takarsanız yandı gülüm keten helva.

Önce sessiz bir cpu fanı.Haydaa bu seferde psu dan ses geliyor.Kaliteli ve sessiz bir psu.Onu da hallettik ama o da ne ekran kartı vınlıyor.

İşte thermaltake bu konuda güzel iş çıkarmış.İnceleme de çok güzel.Teşekkürler...
  • ben x1900 xtx kullaniyorum ve de oldukca sesli oldugunu dusunuyorum ancak dedigin daha babalarin fanlari nasildir bilemem. Sessizlik konusunda dediklerine katiliyorum
  • Güzel bir ürün ancak çok fark yaratmıyor. Üstelik çok yer kaplıyor.
  • quote:

ben x1900 xtx kullaniyorum ve de oldukca sesli oldugunu dusunuyorum ancak dedigin daha babalarin fanlari nasildir bilemem. Sessizlik konusunda dediklerine katiliyorum

Sen bu TT zımbırtıyı x1900xtx e takarsan yanar zaten o kart...Bence bir işe yaramıyor...Bunun yerine alacaksın bir artic cooling hem ses yok hemde fıstık gibi soğutacak...
  • Bunu takmak bi gün sürer.Benim elim okdr kabiliyetli değil.kesin ekrankartını kırarım :P
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpermeric

quote:

ben x1900 xtx kullaniyorum ve de oldukca sesli oldugunu dusunuyorum ancak dedigin daha babalarin fanlari nasildir bilemem. Sessizlik konusunda dediklerine katiliyorum

Sen bu TT zımbırtıyı x1900xtx e takarsan yanar zaten o kart...Bence bir işe yaramıyor...Bunun yerine alacaksın bir artic cooling hem ses yok hemde fıstık gibi soğutacak...

katılıyorum silencer lar hem sessiz hem performanslı

ama daha ileri sessizlik ve performans istiyorsan su soğutma çözümlerine yönelebilirsin şöyle evrensel olanlarından
  • önemli not: Schooner üzerinde HSI Köprü Çipi olan VGA#8217;lar ile Uyumlu Değildir

böyle bir not var.acaba x1300 ile uyumlu mudur?
    bende asus x1300 var. acayip ses çıkarıyor.
    ekran kartının fanını elimle durduruyorum.bilgisayardaki tüm ses kesiliyor.
    7600 gt yi soğuttuna göre x1300 proyu hayli hayli soğutur düşünüyorum.
    x1300 de bir sorun yaşar mıyım sizce bunla ?teşekkürler
    ve bu soğutucuyu istanbul da hangi bilgisayarcı da bulabilirim.online satış yeri önermeyin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hooijdonk1120 -- 6 Şubat 2007; 1:17:45 >
  • leadtek 7600 gt ye bumu yoksa performanslı sessiz fanlardan mı taksam Uprage ile uğraşmam hiç ama kasa kapaığını kapalı tutmak istiyorum artık.
  • Güzel bir inceleme olmuş...bende bu ürünü deneyen birini arıyordum:) videosuda üstüne bal kaymak oldu... Bu bilgisayardaki ses olayına acaip kafam takılmıştı.Tüm sesi işlemci fanının yaptığını düşünüp asusun silent square işlemci soğutucusu aldım.montajladım ancak gözümden kaçan ayrıntıyla yıkıldım.ekran kartı fanıda bir o kadar ses çıkarıyormuş:( şu an asusun x1600 modeli var. Bende fanı elimle durdurduğumda ortam sessizleşiyor... yaklaşık 1 haftadırda fansız soğutucuları inceliyordum. 3 ürün arasında kaldım.Birisi bu videodaki ürün,dieri aircooler dediğiniz fanlı soğutucu bir dieride Revoltec VGA Cooler... hız aşırtma falan yapmıyorum.Kullananlardan öneri bekliyorum...Cevaplar için şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Fansız bir ekran kartında ürünün yine de getiri sunabiliyor olması bence büyük bir artı. Kaçırdığınız nokta ürünün fansız ekran kartları için değil fanlı ekran kartlarını fansız yapabilmeniz için üretilmiş olması. bu halde bile gelişmiş fansız soğutma çözümleriyle bile başa baş mücadele edebiliyor.

bence fanlı ekran kartlarını fansız üretseler , bizim için maliyetler daha düşük olurdu.

zaten asus un 6600 silencer inda fansız soğutma vardı ve oldukça da iyiydi.
  • Normalde Ati'nin x1300 serisinden ve Nvidia'nın 7600 serisinden başlayarak fanlı soğutucu şart gibi birşey. İşin kötü tarafı bu fanlı soğutucularda üreticiler nasıl olsa işlemci, kasa, güç kaynağı ses çıkartıyor diye öyle sessiz bir fan/soğutucu metal bileşimi sağlamıyorlar.

Hal böyle olunca pişman olabiliyorsunuz bundan dolayı ya önceden özel olarak aynı modelin fansız modellerini alacaksınız yada aldığını ekran kartını bu tür fansız soğutucular ile fansız hale getireceksiniz.

Bana sorarsanız Gigabyte'ın kendine özel soğutucusuna göre, Thermaltake'in her ekran kartına uyan bu soğutucunun daha iyi performans göstermesi büyük başarı. Zira normalde Gigabyte'ın kine baktığınızda çok az ek yeri olduğundan ısı genelde direkt metalı takip edebiliyor. Ama Thermaltake'in çözümünde uyumluluk sağlanmaya çalışıldığından bir sürü ek yeri ve videoda gördüğünüz gibi bir sürü macun sürmek zorunda kalınıyor. Bu ek yerlerinin hepsi verimsizlik demek ama sonuç Thermaltake daha verimli.

İlginç ama gerçek.
  • arkadaşlar şimdilik bu sogutucuyu leadtek(winfast) fx5700'ümde kullanmayı düşünüyorum.Aceba bu karta uyar mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.