Şimdi Ara

TP-Link’in şarj sorununu bitiren yeni powerbank’i Türkiye’de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TP-Link’in şarj sorununu bitiren yeni powerbank’i Türkiye’de 
    Akıllı cihazların üstün donanım özellikleri ve kullanılan onlarca mobil uygulama yüzünden artık telefon ve tabletlerin şarj süreleri birçoğumuza yeterli gelmiyor. Gün içerisinde gittiğimiz yerlerde priz aramak durumunda kalıyoruz. Buna bağlı olarak telefonların şarj sorununu her yerde ve kolaylıkla çözmeyi sağlayan yedek şarj birimlerine (powerbank) ihtiyaç sürekli artıyor.

Güvenli ve kaliteli ürünleriyle pazarda önemli bir paya sahip olan TP-Link, duyurusunu yaptığı 15600 mAh kapasitesine sahip yeni powerbank ile şarj sorununu tamamen bitirmeyi hedefliyor. Öyle ki Ally serisi TL-PB15600 model ürün tam doluyken iPhone 6s’i 7.7 kez, iPad Mini 4’ü ise 2.6 kez şarj edebilecek güce sahip. Yaklaştığımız soğuk havalarda dahi mevcut kapasiteyi koruyan üstün LG pil hücreleri kullanılan powerbank özellikle uzun yolculuklarda, kamplarda ve doğada iken uzun süre şarj etmeden kolaylıkla kullanılabiliyor.

TP-Link’in şarj sorununu bitiren yeni powerbank’i Türkiye’de 

TP-Link Powerbank yüzde 40 oranında daha hızlı 

TP-Link Powerbank üzerinde hem tablet bilgisayar gibi geniş bataryalı cihazları, hem de küçük bataryalı akıllı cihazları şarj edebilecek iki esnek çıkış noktası yer alıyor. Üstelik Akıllı Şarj Teknolojisi ve 5V/2.4A ultra hızlı şarj çıkışı sayesinde şarj süresinden de önemli oradan tasarruf sağlanıyor. Örneğin iPhone 6s Plus’ı normal tam şarj süresi olan 250 dakika yerine 150 dakikada tam şarj edebiliyor ve yüzde 40 oranında şarj süresinden tasarruf sağlanıyor.

Powerbank’in kendi boş pili ise tam olarak 5.8 saatte şarj olabiliyor. Bu kapasitede diğer ürünlerde aynı sürenin 13.3 saat olduğu düşünüldüğünde TL-PB15600’ün turbo hızlı şarj etme ve şarj olma özelliği daha net ortaya çıkıyor. Bu hafta içinde Türkiye’de satışa sunulacak olan ürünün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 38 USD olarak açıklandı.

Söylemeden geçmeyelim: Pil kapasitesi olarak 15600 mAh belirtilse de powerbank’ler söylenen değerlerle doğru orantılı olarak şarj veremezler. Dolayısıyla kayıplar düşünüldüğünde belirtilen 7.7 kez şarj etme imkanı tam anlamıyla karşılanamaz. 

• gerçekte 15.600 mah güç kapasitesi var mıdır ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: skynet

gerçekte 15.600 mah güç kapasitesi var mıdır ki ?

İçindeki piller gerçekten 15600mah olsa dahi, 3.7/5.1 Volt voltaj çevrimi nedeniyle kullanılabilir kapasite 11300mah'yi geçmeyecektir. Birde buna çevrimdeki verim kaybını katarsak, kapasiteyi 10.000mah varsayabiliriz.
  • 5v 2.4a ultra hızlı mı oluyor ? hani quick charge 3 ? ultra hızlı olabilmesi için 9-12Volt lara çıkıp en az 2-3 amper verebilmeli. 5v 2.4 a gayet standart hızdadır.

• IceRulez kullanıcısına yanıt
    Aynen yeni powerbank'lerde 9-12v seçenekleri de olması lazım aslında. Benim telefonun hızlı şarj voltajı 9v dolayısıyla bu tip powerbanklerle hızlı şarj mümkün olmuyor.
  • Şarj sorunu bitti ki zaten Galaxy S7 kullanıyorum bir günü rahatlıkla çıkarıyor. Aldığım powerbankler çöp oldu şuanda. Ha plus olmayan iphone'ları kullananları bilemeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

quote:

Orijinalden alıntı: skynet

gerçekte 15.600 mah güç kapasitesi var mıdır ki ?

İçindeki piller gerçekten 15600mah olsa dahi, 3.7/5.1 Volt voltaj çevrimi nedeniyle kullanılabilir kapasite 11300mah'yi geçmeyecektir. Birde buna çevrimdeki verim kaybını katarsak, kapasiteyi 10.000mah varsayabiliriz.

Aynen katılıyorum size 15,600 olan değer 3,7 Volt olan pilin değeri. 5 Volta dönüştürürken kayıp oluşuyor. Önemli olan 5V 'ta kaç mAh?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 38$...

120 TL yani.

• "7.7 kez şarj edebiliyor"
    "7.7 kez şarj etme imkanı tam anlamıyla karşılanamaz"

Reklamlar...

• Abd yemi baglandik kdv dahil 38usd ???

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Aynisini note 5 e gecerek yasadim S4 de gunde 2 kez sarj ederken note 5 de 1 gun vok tahat cikiyor.

Tplink 10400mahlik powerbank oyle duruyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o kömüş yanında taşınırmı varsın şarj sorunu olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: dawras

Aynisini note 5 e gecerek yasadim S4 de gunde 2 kez sarj ederken note 5 de 1 gun vok tahat cikiyor.

Tplink 10400mahlik powerbank oyle duruyor...

Benimde 10000'lik xiaomi ve 2000'lik sony çekmecede duruyor arada lapba talarak kullanıyorum yada laptop soğutucusuna takarak. En son telefon şarj ettiğimde elektrikler kesildiği için kullanmıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Aynen yeni powerbank'lerde 9-12v seçenekleri de olması lazım aslında. Benim telefonun hızlı şarj voltajı 9v dolayısıyla bu tip powerbanklerle hızlı şarj mümkün olmuyor.

Samsung Fast Charger

10400
    https://www.amazon.com/dp/B01C5TE1FS/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=2OIBU2YMK0M66&coliid=I2HHL1JKHTLAUY&psc=1

9v 1.68 destekliyor sanırım. Samsung hızlı şarj aletleri ile aynı süreyi veriyor. 2A ile quick charge 2.0 da destekliyor diyor. Detaylı incelemedim.

• Meizu nun powerbank i 12v 2A güç veriyor ve ~2700 mah bataryalı pro6 yı 60 dakkada şarj ediyor. Piyasada bunun gibi 9v yada 12v veren powerbanklere ihtiyaç var.

• 9v ile şarj imkanı gelmesi lazım yoksa hızlı şarj edemiyoruz.

• Ben bunun 10.000 lik modelini almıştım bir yıl geçmeden çok fazla performans düşüşü oldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.