Şimdi Ara

Samsung, Galaxy S8'de batarya işini rakibine bırakabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, Galaxy S8'de batarya işini rakibine bırakabilir

Samsung, Galaxy Note 7 modelinde belki de tarihinin en karanlık sınavlarından birini vermişti. Hâlâ da yankıları süren bu sürecin ardından yeni modellerle ilgili farklı iddialar gelmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Galaxy S8 ile ilgili. Konuşulanlara göre Samsung, Galaxy S8 modelinde batarya işini Güney Koreli bir başka isme, LG’ye bırakacak.

Galaxy Note 7’de kullanılan pillerin bir kısmı Samsung SDI üretimiydi. Güney Koreli üreticinin çalıştığı bir diğer pil tedarikçisi ise Çinli Amperex Technology Limited (ATL). Note 7’de ilk patlayan pillerin Samsung SDI üretimi olduğu söylenmişti ancak sonraki yanma vakalarında ATL tarafından üretilen pillerde de aynı problemin yaşanabildiği ortaya çıktı.

Tam da bu nedenle Galaxy S8’de ise oyuna LG Chem dahil olacak ve bu modeldeki bataryalar LG imzasını taşıyacak. Akıllı telefonlarındaki bataryalar ile başarılı bir profil çizen LG Chem, yenilikçi teknolojilere de imza atıyor. LG G2 modelinden bu yana kullanılan piller, katman yapılı teknolojisi ile sorunsuz ve yüksek performanslı bir profil çiziyordu.

Aylık 1 milyon hücre üretim kapasitesi ile alanında dünyanın en büyük üçüncü şirketi olan LG Chem, elektrikli araçlar için de önemli bir pil tedarikçisi konumunda. Şirketin yıllık geliri 20 milyar doların üzerinde.

Galaxy S8, 6 ay gibi kısa bir süre içinde muhtemelen tanıtılmış hatta satışa sunulmuş olacak. Şirket bu kadar kısa sürede pil teknolojisinde önemli bir aşama kaydedemeyeceği için de mecburen dışarıdan bir destek almaya mecbur.

• Piyasada Samsung batarya kullanılıyor diye hava atarak yazılan Power Bank ve Hoverboardlara ne olacak asıl ben onu merak ediyorum.

• Birlikten kuvvet doğar. Umarım sorunsuz ve kullanıcıları memnun eden pil performansına sahip bir telefon üretirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun bataryada diyelim.Peki samsung bataryaları patladı sonra atl bataryaların da patlaması sorunun pilden olmayabileceği fikrini akıllara getirmiyor mu?Daha patlama sorununun nedenini bulamadan lg ile masaya oturmak profesyonelce olmaz kaçmak olur.

s7 edge bataryadasını diğer samsung bataryalarını samsungun batarya şirketi üretmiyor mu?Üretiyor.Onlar patlıyor mu?Hayır

Belki de sorun üretim aşamasındadır çiplerdedir pinlerdedir vs. vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Piyasada Samsung batarya kullanılıyor diye hava atarak yazılan Power Bank ve Hoverboardlara ne olacak asıl ben onu merak ediyorum.

Patlıyor onlarda ne olacak... Samsung'u direk bağlamıyor tüketici açısından...

• Çin den dandik 5$'a pil getirip patlayan yok, Note 7 testlerde sorun yok , şimdi de LG ve pil anlaşması. Bunlara ne gerek var ! Sorun pil mi ? anlaşıldı mı?

• S8 ile birlikte insanların akıllarında pil ile ilgili bir kuşku olmasın diye atılmış stratejik bir adım. N7 problemi pil olsun olmasın en azından bu kuşkuyu bertaraf etmek için doğru bir yol.

• Batarya değiştirilebilinir olsun, ayrıca şunuda söylemek istiyorum hani her şeyi üreten şirket, büyük başarı gibi anlatılıyor ya işte öyle olmuyor bir uzmanlık alanın olacak böyle her sektöre yayılırsan olacağı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekirkara -- 20 Ekim 2016; 19:34:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

sorun bataryada diyelim.Peki samsung bataryaları patladı sonra atl bataryaların da patlaması sorunun pilden olmayabileceği fikrini akıllara getirmiyor mu?Daha patlama sorununun nedenini bulamadan lg ile masaya oturmak profesyonelce olmaz kaçmak olur.

s7 edge bataryadasını diğer samsung bataryalarını samsungun batarya şirketi üretmiyor mu?Üretiyor.Onlar patlıyor mu?Hayır

Belki de sorun üretim aşamasındadır çiplerdedir pinlerdedir vs. vs.

Telefondaki başarısızlığı pilin üstüne atıp, kötü telefon yapmıyoruz algısı oluşturmak için bir hamle olabilir.
  • tekirkara T kullanıcısına yanıt
    kötü telefon yapmıyorlar zaten.s7 edge gibi bir telefon kötü mü?Değil

Ancak birşey farklı gitti note 7 de.Belki de sabotaj belki de yanlışlık bilemiyorum
  • Haberi başka kaynaklarda batarya sorununun çözümü için LG'den destek istediği konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

kötü telefon yapmıyorlar zaten.s7 edge gibi bir telefon kötü mü?Değil

Ancak birşey farklı gitti note 7 de.Belki de sabotaj belki de yanlışlık bilemiyorum

Esas demek istediğim bu hamlenin sebebi patlama note 7 yüzünden değildi batarya kendiliğinden patlıyordu cihazlarımızda sorun yoktu, sorun bataryadaydı şimdi onu değiştiriyoruz diyerek bazı kullanıcılarda kaybolan güveni geri kazanma çabası, yani çamuru telefon bölümünün üstünden alıp daha önemsiz pil bölümünün üstüne atarak akıllılık ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekirkara -- 20 Ekim 2016; 20:00:25 >
  • Lg önce kendine batarya üretsin...

• Nasil lg yapar sanki onceki cihazlari patladi da samsung un delirtti ulaaaannn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S7 Edge'deki pili kullansın yeter. Macera aramaya gerek yok..

• Şimdiden 1 tane sipariş edelim

• Alirsam 1 tane masanin üstüne asla koymayacağım

• Donanimhaber in telefon test kriterlerinin en önemlisi: masa üstüne koyma skoru 1......10 ??

• anlamadığım konu samsung bugüne kadar binlerce akıllı telefon çıkartıyor, hepsinin pili samsung sdı. onlar neden patlamıyorda note7'de ki pil niye patlıyor? başka bir firmaya yaptırılan pil'de patlıyorsa sorun pilden değil demektir.

bence cihazda hatalı mühendislik tasarımı var. sorun sadece pil kaynaklı değil.
  • Koskoca Samsung niye ar-gesinin bir kısmıyla yeni bataryalar üretmiyor,daha önce ürettiklerini imha edip sil baştan yeni teknolojili batarya üretsin hem rakiplerinede satar.

Elinde yeni batarya teknolojileri olan bir firmayı alıp,kendi bünyesinde üretecek gücü var sonuçta.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.