Şimdi Ara

2001 corolla 1.4 terra hakındaki görüşleriniz!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
0
Favori
51.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2001 corolla 1.4 terra hakında bildiklerinizi yazar mısınız?

• 2001 1.4 terra corolla hakkında hiç bir bilgiye ben de rastlamadım.Ama LPG ile km 100 krş yakıyormuş, 11 bin ytl istiyorlar.bunun dışın da bir bilgi bende bulamadım. Bu aracı kullanan veya bilgisi olan varsa ve bizleri bilgilendirirse sevinirim.Almayı düşünüyorumda..(enjeksiyonlumu?neden bu kadar piyasada az vs vs.)
  • kardeş bu araç hakkında fazla bir bilgim yok tek bildiğim tutulmadıkları neden 96-97-98 kasa gli-xei tarzı araç bakmıyorsun sadece benim tavsiyem ben aldım çok memnun kaldım
  • Açıkcası ben de 2001 1,4 VVTI kullanıcısı olarak araçtan memnunum...Doğrudur piyasada tutulmadığı gibi öyle bir söylenti var ama önemli olan verim ve sorunsuzluk olduğuna göre gerisi önemli değil...
  • bende 1.6 terra vvt-i var yaklaşık 3 ay oldu arabayı alalı. Çok araştırdım almadan önce 1.4 lerin fiyatı biraz daha düşük performansını bilemiyorum ben benimkinden çok memnunun. Mümkünse 1.6'sını almanı tavsiye ederim. Aracın tutmama hikayesine gelince doğrudur o model corollalar çok satılmadı o zaman ancak senin baktığın model değil tutmayan.Tek farlı çirkin gözlü olanlar tutmadı. zaten ondan sonra kasa değişti. yani üretimde kalmadı ki tuttup tutmadığı anlaşılsın.Bu modeller (istanbul 'u bilemem) taşrada çok rahat satılabilen ekonomik araçlardır.Zaten senin baktığın model de şuanki corollalarda bulunan vvt-i motor var. Araç içi kalitesi çok iyi olmasada sürüş rahatlığı ve motor sorunsuzluğu yeter. zaren toyota sorunsuzluğu için alınır.
  • Evet Tek farlı olanlar pek tutulmadığı kanısındayım.Diğer VVTI kedi gözlülerde pek tutulmama yok bencede...
  • tek far dediğiniz hcı murattakine benzer yuvarlak far dediğiniz di mi?.... acaba sadece tipsizlikten mi kaybetti yoksa sorunlumuydular
  • Tek gözlü farlılarda 93-98 kasada olan motor var. Gözyaşı damla olanlarda ise şuan ki kasada olan vvt-i motor var. İkisinde de bir problem duymadım. Tek gözlü far tipsizlikten kaybetti. Yoksa bi mekanik bi sıkıntısını duymadım. daha sonra çıkanlar da ise zaten bir sıkıntı yok.resimler aşağıda ilki tek gözlüler ikincisi daha sonra çıkanlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmars -- 7 Mart 2007; 14:13:14 >

• Evet açıkcası bu 99-2000 modellerin tipi yoktu...Ama bende kedi gözlü var ve yakıtta (benzin) de gayet memnunum motor şu anki yeni modellerin ki ile aynı motora sahip zaten ve sorun yaşamıyorum arkadaşlar...
  • Bende de aynı araç var. altta yazıyor özellikleri. Tek sorun yedek parça sıkıntısı. yoksa 4 4 lük bi araç.
  • 2001 1.4 vvti terra spc kullanıyorum ve cok memnunum performans olarak tatmin edici iyi kaçıyo :) yakıt olarakta gayet ekonomık aldığımda Lpg taktıracam dersen en az 1 000 YTL yi gözden cıkaracan baska bi sorunu yok aracın
  • 2001 Corolla (Çift farlı) araçlarla bende ilgileniyorum. Bu aracı alım esnasında özellikle
    dikkat edeceğim bir husus varmı arkadaşlar ? fiyatı ortalama ne olmalı ? Her hangi bir
    yerinde zaafı varmı ?

Teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba.
    2000 Modellerde Yağ yakma sorunun olduğunu duydum. Hatta bir servis her 5 toyotanın birinde bu sorunun rutin oldugunu söylemiş. Başvuran kullanıcıların hatalarıda motor blogu değiştirilerek halledilmiş o zamanlar.
    Bendede 50000 km de 2000 ( çift farlı) 1,6 vvt-i var. Çok memnunum. Allahtan yağ yakma gibi bir sorunu falan da yok.
    Bu arada unutmadan çift farlıların 2000 modeli de var tek farlıların da.
  • piyasada bulunmuyor iki farlı olan model ala satmıyor bunları
  • bizde 2001 1.4 vvt-i sp ac var 97 bg corolla var sadece yağ yakma sorunu war 1-2-3 padi çekiyor arabayı düzce otobanda test ettik trafik halinde sol şeridi biçtik diyebilirm 190km hız yaptık maximum eğer yol açık olsaydı 200km hızı görürdük süspansiyon süper diyebilirim motorda hiç bir sorun yok abs zaten duruşlarıda mükemmel tavsiye ederim çelik jant film ve koltuk döşemeleri var (fb design) sony xploid bass (4*50w) cd çalar teyp var sorunsuz kısaca diyim ki biz toyota ailesindeniz
  • 2001 model çift farlı toyotalarda yağ yakma sorunu vardı evet ama bu araçları toyota servise çağırdı ve garanti kapsamında onarımını yaptı bu araçlar parasına göre tam bir şaheser ayrıca ekonomik vee şuan toyotanın vvt-i teknolojisi halen devam ediyor alıcılarına tavsiye edilir pişman olunacak bi araç değil vee eminim 1,6 vvt-i astra, megane,focus ve ona yakın araçları bizzat zorlanmadan kapak atacak bir motor gücüne sahiptir :)) toyota kullanmak ayrıcalıktır :))
  • merhabalar

bende 2001 1.4 vvt-i terra var..babamda 2001 1.6 vvt-i terra var babam çok memnundu ondan banada alalım dedik malum ankarada az yaksın dedik 1.4 aldım ama 1.6ları daha iyi hız ve performans açısından..
    tutmama olayları sadece tek farlıları için geçerlidir..

geçen benim arabanın buji bobini değişti bobin layı tüm 1.4 lerde varmış motor teklemeye başlarsa bilinki bobin gitmiştir.bobin yüzünden baskı balatayı yakmak üzereydim...

araba yere çok yakın..altı değebilir diğer arabaların geçtiği yerlerde..

Toyotalarda en az 500000km yapabilme özelliği var
    zaten 1 kez toyota alırsanız vazgeçmezseniz...

kısacası arabamdan memnunum....
  • 1.4 97 beygir 16v vvt-i motoru var az yakar çok kaçar misali.tirger zincirlidir enjeksiyonlu motora sahiptir.ikinci eli vardır ben arabamı aldıktan bir süre sonra ilan verdim 1.500 tl kar ile satmaktan vazgeçtim.önerim bulabilrseniz kırmzıı bulmanızdır neden mi?

maşallah deyin :D :D

• nasipse bayramdan önce bende toyota ci olacağım :)
    görüşleri paylaşalım ama burası hortlamış...başka bir yer arayayım ben
  • @atakangrbz Allah kaza bela vermesin çok güzel bi araç belkide en tipli corolla modeli bu kasalar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.