Şimdi Ara

Planet Earth II'nin yeni fragmanı hayranlık verici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Planet Earth II'nin yeni fragmanı hayranlık verici
    İngiliz televizyon kanalı BBC tarafından hazırlanan ve bugüne kadar çekilen en pahalı doğa belgesellerinin başında gelen Planet Earth dizisi, 2006 yılında yayınlandı ve büyük beğeni ile karşılandı. 11 bölümden oluşan dizi, dünya genelinde 130'dan fazla ülkede gösterildi ve tüm zamanların en başarılı belgesel dizileri arasına girmeyi başardı.

BBC, Planet Earth'ün yayınlanmasından 10 yıl sonra bir kez daha izleyicilerini doğayı ve hayvanların dünyasını keşfedecekleri bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Yakında yayınlanmaya başlanacak olan Planet Earth II için hazırlıklarını sürdüren BBC, yeni belgesel dizisinden neredeyse 3 dakikalık bir fragman yayınladı.
    Planet Earth II'nin yeni fragmanı hayranlık verici 
    10 yıl önce HD olarak yayınlanan Planet Earth, yüksek çözünürlüğün neden önemli olduğunu tüm dünyaya kanıtlayan yapımların başına geliyordu. Planet Earth II de orijinal dizinin yolundan gidiyor ve günümüzde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan 4K çözünürlük için aynısını yapmayı hedefliyor. Ultra HD olarak çekilen dizinin yayınlanan bu uzun fragmanı 4K seçeneğine sahip olmasa da, dizinin kendisi 4K olarak yayınlanacak.

Planet Earth II'nin HD versiyonu bu yılın kasım ayında yayınlanmaya başlanacak. 4K versiyonun ne zaman yayınlanacağı ise henüz açıklanmış değil.

• Türkiye'deki kota engeli varken bize hiçbir faydası olmaz. Şaka gibi, internet demek iletişim demek ve bu konuyu idrak edemeyenler yetkili şahıs olarak karşımıza çıkıyor.
  • Birincisi çok çok iyiydi, ikincisi için çıtayı daha da yükseltmişlerdir muhtemelen.

• Sadece trailer bile şaheser olmuş, bunu izleyince ben de TRT'ye bakıyorum, ödediğim faturadan şans oyunlarına, aldığınız telefondan kullandığın elektriğe kadar her şeyden para söğüşleyip tek yaptığı abuk subuk diziler ve iktidara şakşak haber yapmaktan başka bi emek harcayın be muhteremler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Sadece trailer bile şaheser olmuş, bunu izleyince ben de TRT'ye bakıyorum, ödediğim faturadan şans oyunlarına, aldığınız telefondan kullandığın elektriğe kadar her şeyden para söğüşleyip tek yaptığı abuk subuk diziler ve iktidara şakşak haber yapmaktan başka bi emek harcayın be muhteremler...

Hayır yani onu geçtim onca ekipmana rağmen bu kadar kötü dizileri çekip, bu kadar kötü renk filtrelemesini, bu kadar kötü ışıkçıyı ve bu kadarda kötü oyuncuları bir araya nasıl topluyorlar. O 4k kameralarla insanlar neler neler çekiyor. Bizimkiler anca muz yesin.
  • öyle demeyin bizimkilerde tilkilere tavuk ve civciv yediriyor...
  • Ne kadar muhteşem bir gezegende yaşadığımızı anlamak isteyen 2dk 46 sn sini harcamaktan çekinmesin....
  • Hayvanlar bile David Attenborough'a saygı duyuyordur. İnanılmaz bir trailer olmuş, 4K izlemek şart oldu.
  • quote:

Sadece trailer bile şaheser olmuş, bunu izleyince ben de TRT'ye bakıyorum, ödediğim faturadan şans oyunlarına, aldığınız telefondan kullandığın elektriğe kadar her şeyden para söğüşleyip tek yaptığı abuk subuk diziler ve iktidara şakşak haber yapmaktan başka bi emek harcayın be muhteremler...

Al bendende o kadar...
  • Ovvv efsane geliyor desenize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

Hayvanlar bile David Attenborough'a saygı duyuyordur. İnanılmaz bir trailer olmuş, 4K izlemek şart oldu.

Bir insanın sesi bir belgesele bu kadar mı yakışır. Belgesel adamın sesiyle bambaşka oluyordu birincisinde.

• Her yeri karıştırmaları nedeniyle sevmesem de şu ingilizleri, bunlar gibi işleri yapmaları, ilme, araştırmaya verdikleri önem yüzünden ister istemez saygı duyuyorsun

• TRT için cebimden çıkar her kuruş zehir zıkkım, haram olsun.

• Yine tek kelimeyle muhteşem.

• quote:

TRT ye laf eden arkadaşlar, TRT nin önceki hallerinden bi haber olduğunuz için mi yoksa bağcı dövme derdinde olduğunuz için mi bu çamur atışlarınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortecin09

quote:

TRT ye laf eden arkadaşlar, TRT nin önceki hallerinden bi haber olduğunuz için mi yoksa bağcı dövme derdinde olduğunuz için mi bu çamur atışlarınız?

Niye kötünün iyisi gibi bir mantığa yerleşerek yorum atma gafletinde olur bir insan ben de bunu anlamıyorum. Elbette ilerleme var ama aldıkları da maşallah. Her halttan para akıyor TRT'ye de ama bunun karşılığını tam olarak göremiyoruz. Bizim eleştirimiz de bizden alınan paraların gerçek karşılığını göstermekten uzakta olmasına. Bunu anlamak bu denli zor mu?!

• Müzikler Hans Zimmer'den bunu unutmayalım.

• HOME değil miydi ilk FullHD yayınlanan belgelsel?https://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

• Haa gelmiş yine eskiden kuyruk vardı eskiden şu yoktu bu yoktucu.

TRT hükümet yanlısı yayın yapmasa adını bile anmazsın ama bbc denilen kanal kendi hükümetinin yanlışını Çatır çatır eleştirir ondan BBC bizimki reklam rekabetine giren özel kanal gibi.

• İz tv belgeselleri de arkadaşlar Türkiye'nin yüz akıdır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.