Şimdi Ara

Apple bu ay sonunda bazı eski cihazların fişini çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple bu ay sonunda bazı eski cihazların fişini çekiyor 
    Piyasaya sürülen her yeni cihazdan sonra düzenli aralıklarla bazı eski ürünlerine teknik destek vermeyi kesen teknoloji devi, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tanıtılmasıyla birlikte bir zamanlar oldukça popüler olan iki cihazın daha fişinin çekileceğini duyurdu.

Japonya merkezli yayın yapan Macotakara sitesinin haberine göre bu ayın sonunda, yani 31 Ekim tarihi itibariyle yaklaşık 6 yıl önce satışa çıkan iPhone 4 ve 13 inç MacBook Air’a (2010 late) teknik destek verilmeyeceği belirtiliyor. Kararın önümüzdeki ay başında uygulamaya konulmasıyla artık ilgili cihazlara sahip kullanıcılar parça ve tamir işlemleri için resmi mağazalardan destek alamayacaklar.

Her 5 senede bir hizmet ve destek güncellemesi yapan Cupertinolu şirket, 31 Ekim’den sonra ek olarak 3. nesil AirPort ve 2. nesil Time Capsule’e de parça veya tamir hizmeti sunmayacak. Dilerseniz Apple’ın satıştan kaldırılan ve destek verilmeyen tüm cihazlarının listesine buradan ulaşabilirsiniz.

• Bi zahmet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkiyede 10 yıl servis zorunluluğu var.

• Iphone ile Sony'in çerçeveleri o kadar itici ki.

• Satın alırken geçiriyor ama apple kadar uzun süre destek veren firma yoktur sanırım, şuan bile iphone 4 kullanan görüyorum, 2010 yılında çıkan diğer markaların modelleri çöp oldu bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet şuan hala kullanan görebiliyorsunuz. Ben de hala tuşlu telefon kullanan görebiliyorum. Ve antika Xperia Ray kullanan adam bile var çevremde. Her işini yapıyor hemde. Iphone 4 ile temel ihtiyaçlar harici neler yapılabilir orası da kullanıcının skalasına kalmış.
  • uygundur 6 yıl destek kafi, şu zamandan sonra desteklsen cihaz kaldırmaz zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

türkiyede 10 yıl servis zorunluluğu var.

komik bir devletimiz var ve sizde o kadar komik ve esprilisiniz. bu cihazlar türkiyede üretilmemektedir ve bu sebepten dolayı yurt dışı şartları geçerlidir İphone cihazın garantisini 1 yıl derse tüm donanım ve yazılım yönünden hiç kimse hiç bir şey yapamaz. ya kullanıcılar o firmanın cihazlarını kullanmaz ya da kefaretine katlanır. Türkiye ye bakarsak bazı bilgisayar bileşenleri için kullanım ömrü 5 yıl garanti süresi 2 yıl yada 3 yıl ibaresi olur bazı üreticiler 3 yıldan fazla garanti veriyor bkz ddr 3 ramler bkz ddr 2 ramler bu ürünlerin üretimi bitmediği sürece ömür boyu garanti şartları geçerlidir ama bunu kabul etmiyor devletimiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

komik bir devletimiz var ve sizde o kadar komik ve esprilisiniz. bu cihazlar türkiyede üretilmemektedir ve bu sebepten dolayı yurt dışı şartları geçerlidir İphone cihazın garantisini 1 yıl derse tüm donanım ve yazılım yönünden hiç kimse hiç bir şey yapamaz. ya kullanıcılar o firmanın cihazlarını kullanmaz ya da kefaretine katlanır. Türkiye ye bakarsak bazı bilgisayar bileşenleri için kullanım ömrü 5 yıl garanti süresi 2 yıl yada 3 yıl ibaresi olur bazı üreticiler 3 yıldan fazla garanti veriyor bkz ddr 3 ramler bkz ddr 2 ramler bu ürünlerin üretimi bitmediği sürece ömür boyu garanti şartları geçerlidir ama bunu kabul etmiyor devletimiz.

Apple Iphone garantisi 1 yıl diyemez yurt dışında üretilip üretilmemesinin hiç bir alakası yok konuyla. Türkiyede teknolojik aletlerin garanti süresi en az 2 yıl olmak zorunda. Yurt dışında iphone 1 yıl garantiliyken türkiyede 1+1 apple care ile birlikte satılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• istediği zaman yapabilir Türkiyede bu şartlarda ben kabul etmiyorum ve satmıyorum hakkını kullanacağı için sorun yok. o bir örnek ti ama bu güne kadar olmaz dediklerinizin hepsi olduğu hiç düşünmeye gerek yok.
  • quote:

Şuan halen online sitelerde satılıyor. Alırsanız 7 yıl daha size destek sağlanması zorunlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 16 Ekim 2016; 19:56:43 >
  • Zaten aslında 4e destek vermiyordu.
    600tlye cihaz degisimi yapıyor cihazı 600tlye degistirenin kafasında sorunu var demektir.
    İlgili link:https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing

• Valide daha yeni geçti ayfon 4'e.
  • Annem 4s ile mutlu mesut yapma apple

• Dedtek verdiklerinden hayır gelmşyor ki 5S sürünüyor ios 10 ile

• quote:

quote:

Ağzı olan konuşuyor. Bilmesine gerek yok. Kanun nedir, kimi bağlar haberi bile yok. İlkokuldan yeni mezun cocuğun bile anlayabileceklerini anlayamayanlar burada yorum da yapmıyor ahkam kesiyor. Güler misin, ağlar mısın?

• quote:

istediği zaman yapabilir Türkiyede bu şartlarda ben kabul etmiyorum ve satmıyorum hakkını kullanacağı için sorun yok. o bir örnek ti ama bu güne kadar olmaz dediklerinizin hepsi olduğu hiç düşünmeye gerek yok.

Anlıyorum algılamakta, anlamakta çok zorluk çekiyorsun. Ama ben basit anlatmaya çalışayım. Türkiye'de sattığın ürüne 2 yıl garanti vermek zorundasın. Apple'da bunu biliyor, ve zaten ürünlerini 2 yıl garantili satıyor. 10 yıl servis verme, yedek parça sağlama kısmına gelince, saten üçüncü yılda bir parçası değişecek olsa, yeni telefon almak neredeyse daha ucuza mal olacağı için kimse telefon parasına yakın paraları yedek parçalara vermiyor.
  • zaten servisi ve İOS ekosistem'inden başka bir şeyleri yok.

• E tabi eskileri çekecek ayak altından ki yenileri alacak müşteri olsun. Ben olsam gider Android alırım zaten Android kullanıyorum ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • javaprof kullanıcısına yanıt
    Sadece Türkiye'de değil. CE Harmonize direktiflerine göre CE işaretlemesi yapan bütün ülkelerde bu kurala uyma zorunluluğu var. Bence verilmeyeceği söylenilen teknik destek yanlış yorumlanıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.