Şimdi Ara

HP, 4000 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
99
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP, 4000 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor

Gelir tablolarında bir türlü dengeyi tutturamayan ve operasyonları ile de beklediği sonuca ulaşamayan firmaların bir süre sonra işçi çıkarmaya başlaması kaçınılmaz oluyor. HP de önümüzdeki 3 yıl boyunca işten çıkarmalara sahne olacak.

Uzun Vadeli Planlar

Bir süre önce kurumsal ve son kullanıcı operasyonlarını iki farklı iştirake ayırarak kaynakları daha iyi kullanmaya çalışan firma bir sonuç alamadı. Bunun sonucunda da işten çıkarma kararı geldi. Firma önümüzdeki 3 yıl boyunca 3000-4000 arasında çalışanın işine son vermeyi planlıyor.

Bilgisayar pazarında son yıllarda yaşanan gerilemenin bu kararda doğrudan etkisi var zira işten çıkarmalar PC ve istemci iştirakinde gerçekleşecek. Kurumsal tarafta kar marjı yüksek olduğu ve halen ilgi de yüksek olduğu için firma şimdilik bu tarafa dokunmuyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note ismi tarihe karışabilir

Yeniden yapılandırma kapsamında HP’nin 350-500 milyon dolar arasında bir masraf yapacağı konuşuluyor. Yeniden yapılandırma sonrasında ise 2019 yılından itibaren yıllık olarak 200-300 milyon dolar arasında tasarruf yapılabilecek. 

• Taş gibi laptoplar yapıyordu bi ara, ısınma sorunu falan yoktu diye hatırlıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HP pişmanlıktır. Sorunsuz bir ürününe denk gelmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barni Moloztaş

Taş gibi laptoplar yapıyordu bi ara, ısınma sorunu falan yoktu diye hatırlıyorum

2000 li yıllarda Toshiba, Dell, Hp taş gibi laptoplar yapıyorlardı. Sanat eseri gibi özenilerek yapıldığı belli cihazlardı. Sonra hepsi maliyet kaygısı ve rekabet nedeniyle kalitesiz plastikten kasaları olan, birbirinin benzeri sıradan cihazlar üretmeye başladılar. Bu markaların bazı özel serileri iyi fakat çok pahallı ve her yerde bulunmuyorlar.
  • Piyasa harbi cok tuaf oldu insanlar eskiden cok kisa surelerde pc degistirirdi simdi sure uzayinca uzerine telefonlar ve tabletlerin yapabildikleri artinca pazarda eskisi kadar tuketim yuksek olmuyor.

• geçmiş olsun.

• HP'deki kurumsal kolelere uzun mesailer gorundu desene HP'ye gelince hic sevememisimdir, batmasi iyi olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :D güzel firmadır iyi firmadır dedik dedik de ata ata adam bırakmadın kardeşim ya :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.